Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kellene tennem?

Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Az van hogy én a nagymamámmal élek együtt. Az anyámék pedig külön de mamám nem akart hozzájuk költözni ezért hogy ne maradjon egyedül én maradtam vele. Bevallom először én sem akartam velük menni mert nem volt nagyon szimpatikus nevelőapum. De most nem is ez a lényeg.


Jelenleg mindig anyám veszi a hozzávalókat, mamám pedig megfőz. De valami irgalmatlan mennyiséget és kb. a felét kidobja. A kutyánkat is úgy eteti hogy aggódom hogy baja lesz mert elhízott. De hiába nem engedem neki akkor is ad neki titokban.


Jelenleg egy külön házat építenek neki hogy ha már ugyanabba nem akart költözni akkor legalább a szomszédba jöjjön. Ebbe bele is ment minden happy de most már nem akar oda se menni mert neki ott is főzni kell meg csak arra kell. Mondja ezt úgy hogy pont azért veszekszünk vele hogy NE főzzön. Plusz azt is elfelejti hogy anyám fizet mindent, gáz, víz, áram, szemét díj stb. Rengeteget pazarol az ételből, tüzifából, vízből is.


Egyéb probléma hogy anyám testvére nem száll bele semmibe mondván hogy én ott lakok és akkor az én anyám fizessen mindent. De az ételek zöme amit megfőz mamám az nála köt ki általában. Mamám pedig azért nem hajlandó kevesebbet főzni mert akkor meg az volna szerinte baja az anyámnak. De ez egyszerűen szerintem hülyeség. Egyszerűen lehet hogy most csúnyán fogalmozok de olyan érzés mintha megbolondult volna nagyanyám...és amire segítséget kérnék az az hogy szerintetek mit kéne tennem? Mert jelenleg beékelődtem egy olyan konfliktusba ami kettő közé beszorultam. De én egyik ellen se akarok fordulni. Anyám mamát szidja nekem mamám pedig anyámat. De anyámmal értek egyet csak én nem akarok mama ellen se fordulni. Az volna a jó ha megértené mama is. De annyiszor magyaráztam már el szépen is neki de ez a csak azért se. Meg hihetetlenül buta érvekkel próbál meggyőzni. Pl. hogy azért ad a kutyának annyit enni mert biztos éhes és azért követ. De nem azért, hanem mert szeret minket meg játszani akar. (Amit én szoktam is vele). De ez már siralmas. Komolyan mondom már azon is elgondolkoztam hogy fogom magam és itt hagyom mamám...egyszerűen folyamatosan mérgezi a családot.



2022. febr. 12. 10:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
9-es. Kötelességünk gondoskodni róluk...mi is ilyenek leszünk egyszer
2022. febr. 12. 21:16
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Anyádék kötelessége lenne, az ő anyja. Így ha a mamát elápolod, mire az lejár, utána kezdheted ápolni anyádat. Őt is neked kell majd, mert a családban te vagy AZ, AKI ÁPOL.
2022. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%
De persze így gyereket nevelni nem fogsz tudni, nem is fog összeállni vele senki úgy, hogy öregekre ügyelsz 24 órában.
2022. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
És kit tehetnék? Hagyjam ott mintha engem nem érdekelne? Egy emberről beszélünk (aki részben felnevelt) nem pedig egy tárgyról. Értem hogy igazad van de ne beszélj már rólam úgy mint egy hülye gyerekről csak azért mert kb. te soha nem is voltál hasonló helyzetben...
2022. febr. 13. 00:20
 15/17 A kérdező kommentje:
Mit*
2022. febr. 13. 00:20
 16/17 anonim ***** válasza:
82%
Elápoltam nagyszülőmet, most anyámról gondoskodom. Fogalmad sincs róla, mit kellene teljesítened. Ki fog eltartani? Mert demensre 24 órában kell vigyázni, felgyújtja a házat, kimászik az emeletről, beleugrik a kútba, vagy eltéved és megfagy. El sem tudod képzelni. Ha van más rokonod, akinek van férje, aki dolgozzon helyette, csinálja az. Bele fogsz pusztulni, vagy megbolondulsz egyedül, ha nincs, aki munkaidőben vállalja. Egy ember demenssel nem bír, vagy meghal közben.
2022. febr. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Te nagyon felelősségteljesen gondolkodsz, de valójában feleslegesen hozol áldozatot!

Kérlek olvasd el a saját kérdésedben leírt 3-ik bekezdést a Mamádnak épült házról, ami anyádék (és te) szomszédságában lenne, így az erkölcsi és fizikai teherviselés megoszlana.

De Mama éppen meggondolta magát, ...teljesen értelmetlenül!

Nem lenne szabad, hogy generációk sorsát szabja meg egy nem teljesen épp fejű öreg azzal, hogy szolgálatába állít mindenkit, miközben ő a mártír a teljesen értelmetlen főzése címén.

Nálatok senkinek, főleg neked, nincs önálló élete, saját akarata, csak amit a Mama vezényel, a beteg fejével.

Nem kell elhagyni, nem kell magára hagyni, legfeljebb kis időre és "terápiás" céllal, hogy felfogja, költöznie kell az új házba, mert ez így nem lesz jó, senkinek. Neki sem.

2022. febr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!