Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért mondja ezt a nagyanyám?

Miért mondja ezt a nagyanyám?

Figyelt kérdés
Azt mondja senki se tökéletes, de ő tökéletesebb sokaknál. Ha valakivel vitázik és ha nincs igaza akkor is az övé az igaz..
2022. febr. 22. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Miért? Te nem ugyanígy vagy vele? Meg mindenki?
2022. febr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Kérdezd meg tőle.
2022. febr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Korosztálybeli berögződés. A nagyanyáink (bár kor függő, lehet inkább a dédanyáink) az utolsók, akikre jellemzően igaz, hogy az idősebb tapasztaltabb.

Erre jön az, hogy a szocializmus alatt volt aktív, amikor is nem kellett nagyon gondolkozni, majd "az okosok" meg "a főnökök" tudják. Neki nem kell semmivel foglalkozni, se politika, se gazdaság, mert a "szakember" (lényegtelen milyen szakma) úgyis jobban tudja.

Emellett a mai napig igaz, hogy érdemes a TAPASZTALTABBRA, magasabb tudásúra hallgatni. Ezek együtt persze azt is jelentették, hogy régebben arra kellett hallgatni, aki idősebb, aki régebb óta "ott" van.

Ma már sok esetben nem igaz. A világ sokkal gyorsabban változik és a jóval fejlettebb és szélesebb körű oktatási rendszernek, a villámgyors információ áramlásnak, az internetnek (ami a korlátlan tudás tárháza) hála nem minden esetben igaz, sőt, sok esetben NEM IGAZ, hogy az idősebb jobban tudja. De ezt nem tudod megmagyarázni egy olyan embernek, aki 70-80+ éves leélt egy teljesen más rendszerben.

2022. febr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Az öregasszonyok többsége ilyen.
2022. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak az öregasszonyok, hanem az emberek többsége ilyen. Az én egyik nagyanyám is meg volt győződve arról hogy neki mindig igaza van És ha felnőtt el szemben nem volt igaza akkor azt mondta hogy ne beszéljünk róla a gyerekkel szemben maradt alul akkor odaütött. Egy életre Megtanultam hogy ne legyek ilyen
2022. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Az, hogy a modern technológiában, digitális világban jártasabbak a fiatalok, és sok mindent valóban jobban tudnak az idősebb korsztálynál, nem jelenti, hogy okosabbak, és nyilvánvalóan nem is tapasztaltabbak. Ez nekem kicsit olyan, mintha pl. egy nagyon tehetséges szakember gyorsan, pontosan fantasztikus dolgokat hoz létre, én meg semmit nem értek az egészből, akkor ő okosabbnak, tapasztaltabbnak gondolná magát nálam... A fiatalok ráadásul nem is tanulással érik el ezt a képességet, hanem beleszülettek. Tényleg nagyon ügyesek, és talán okosabbak, tájékozottabbak is a korábbi generációknál, az én fiam is 13 évesen leköröz sokmindenben, de azért valójában alig tud valamit a világról. Nem is kellene ennyi idősen, csak az egója hamar elszalad a digitális világban való jártasságától... :)
2022. febr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Az én öregsnyám azt mondta ő tökéletes, mindent tud, mindenhez ért. Az orra alá toltam akkor egy két ismeretlenes egyenletet oldja már meg, ha olyan okos, meg mindenhez sokkal jobban ért mint mások :)
2022. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!