Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők, legyetek őszinték!...

Nagyszülők, legyetek őszinték! Előfordul ez mással is? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lehetséges az, hogy egy nagyszülő az egyik gyereke oldaláról született unokákat bolondulásig szeresse, míg a másikra egyáltalán ne legyen kiváncsi?

A két gyerekével egyforma, normális viszonya van.



2022. márc. 18. 11:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

Gyerekeivel biztos hogy azonos a viszonya?


Lehet az unokákban van valami ami miatt az egyiket jobban szereti.


Unokák esetén még nem találkoztam ilyennel. Általában vagy egyik sem érdekelte vagy mindegyik.

De nem tartom elképzelhetetlennek. Lehet valami apró sértődés van a hátterében amiről nem beszél a nagyszülő.

2022. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

A két fiával azonos a viszonya, amennyire látom. Normális szülő-gyerek kapcsolat.

A kér imádott lány nagyobb, tizenévesek.

Az én fiam 3 hónapos. Még meg se nézte anyósom. Mindig volt kifogás. Az van mondva, ha úgy gondolom, menjek arra, ha sétálunk, csengessek be es ő kijön megnézni.

Nem gondolnám, hogy egy pár hónapos gyerek bárkiben is ellenszenvet ébreszt látatlanban.

2022. márc. 18. 11:55
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet hogy veled van valami baja?
2022. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%

Nagyanyám a gyerekeit ugyanúgy szereti, unokákkal viszont nagyon kivételezik. Ennek mondjuk ahhoz is köze lehet, hogy a nagynéném férjét nem kedveli, apámat viszont igen, a mi családunk részéről jobban húz az unokákhoz. Lehet köze még ahhoz is, hogy nagynénémék gazdagok, mi meg szegényebbek voltunk, többet kellett nekünk segíteni.

Vagy akár ahhoz, hogy nálunk volt az elsőszülött unoka és rá vigyázott a legtöbbet a mama, ő volt náluk a legtöbbet annak idején.


Ennek sok mindehez lehet tehát köze, olyanhoz is, ami a szülőnek fel sem tűnik, hogy más a gyerekeikben, viszont a nagyszülők emiatt húzhatnak erre vagy arra. Ők is emberek, előfordul.

2022. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Anyósommal teljesen jóban vagyok. Normális.

A másik fia viszont elvált, csúnya válás volt, és neki a felesége anyósommal is alaposan össze rúgta a port. A lányokat is csak két három hetente látja amikor sógorom láthatásra hozza őket, pár órára.

Valahogy mintha azt érezném, hogy az összes szeretetét ráönti a két elsőszülött unokára, és az enyémnek meg már nem marad. Vagy ők már nagyobbak, és ezzel az aprósággal meg most nem tud mit kezdeni. Tudom hogy ez nagyon hülyén hangzik. De előfordulhat ilyen?


Engem ez azért zavar, mert ezzel a fiam meg lesz fosztva a nagyon értékes nagyszülő-unoka kapcsolattól. Egyedüli élő nagyszülő lenne.

2022. márc. 18. 12:04
 6/30 anonim ***** válasza:
71%

"Anyósommal teljesen jóban vagyok. Normális"


Hát nem úgy néz ki......

2022. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%

5

Persze hogy előfordulhat. Ahogy az is, hogy azért fókuszál csak oda, mert nekik sanyarúbb a sorsuk. A gyereked még csak 3 hónapos, nem kell már ezen agggódni. Addig is átvihetnétek már egyszer egy hónapban, vagy kéthetente a mamához. Vagy a férjed ültesse be a kocsiba és hozza el hozzátok egy órára, ha törik ha szakad. Nem kell itt várni, mint egy szent. Nem lesz semmi baja attól sem egy 3 hónaposnak már, hogy kiviszitek egy kicsit.

2022. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
most furcsállod hogy jobban elvan egy tizenévessel mint egy kisbabával? Sok idősnek a babák már csak nyűgöt jelentenek. majd ha már beszél a gyerek, és lehet vele mit kezdeni, érdekelni fogja.
2022. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor hívtuk anyósomat, pár 100 m-re lakik, friss nyugdíjas, de mindig volt valami kifogás hogy miért nem jön.

Kért képet a gyerekről, előhívattuk, adtunk neki, de nem rakta ki, míg a másik unokáinak úgy tele van a képeivel a háza, mint valami szentély.

2022. márc. 18. 12:20
 10/30 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy van. Anyai nagyanyám unokatesómat szerette mindig is (fiú volt), mint engem aki lány. A távolság is rá játszhatott, 60-70km-re laktunk egymástól. Szerettem volna a nagyi felé közeledni, de éreztem az elutasítást. Nem jött el a ballagásaimra, szülinapomra nem kaptam semmit, még egy üdvözlő lapot se. Sosem bántottam őt. Nagyi is csak a haszon miatt szeretett minket.
2022. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!