Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők, őszintén, tudnátok...

Nagyszülők, őszintén, tudnátok ugyanúgy szeretni az örökbefogadott, láthatóan cigány származású unokàt, mint a vérszerintit?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
77%
Nem biztos.
2022. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
38%

Akárki akármit hazudik, a vér szerinti gyermek vagy unoka teljesen más. Ez ösztönszinten be van kódolva, meg lehet próbálni elnyomni, nem fog menni.

Persze tudsz vele úgy játszani, mint pl. a barátaid gyerekével, de sosem lesz olyan, mint egy saját. Inkább egy pótlék, sokan pl. kutyát vesznek pótléknak.

2022. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
70%
A nem cigányt sem.
2022. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
56%
Hát..... én sajnos sok sztorit hallottam mikor értelmiségi magyar család befogadott egy cigány babát vagy kisgyereket. Ahogy elkezdtek kamaszodni, a csipájuk is kinyílt, elszöktek drogozni pasizni/csajozni, meglopták a szüleiket. Sokan a börtönben kötöttek ki.
2022. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2022. ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
86%

Azzal értek én is egyet, aki a gyereket a személyisége miatt szereti, nem a verrokonsag miatt. Az anyja és az apja szereti azért, mert az "ő vérük". Mondjuk ezt is gyorsan felül írná ám az, ha a gyereket elcserélnék a szuletese után. A szülők ugyanúgy szeretnék, hiába nem az ő vérük.

A nagyszülő szeretet nem automatikus. Akkor sem, ha a gyerekét szereti az ember. Az unoka nem a gyereke. Nyilván alapvetően elfogadja és kedveli az ember, de lehet hogy valójában sosem fogja szeretni.

Nálam nem az lenne a lényeg, hogy örökbefogadott, cigány, japán, fekete vagy lila az a gyerek, hanem hogy kialakul e vele valami kapcsolat

2022. ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
57%
no way
2022. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
63%

14!


Mert nem cigány, verszerinti gyerekkel soha az életben nem fordult elő ilyen, ugye

2022. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
38%
Hát lényegesen kevesebb.... pontozd le ezt is.
2022. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 A kérdező kommentje:

Szomszédasszonyunkbaj most lett egy “örökbe” unokája, Nyolc hónap körüli cigány kisfiú. Aranyos nagyon.

De nagyon feltűnő a különbség, ahogy hozzászól meg viszonyul hozzá, a másik kettő, vérszerinti unokához képest.

Próbálkozik, de nem lehet összehasonlítani, legalábbis amit én látok belőle.


Ezért voltam kíváncsi a más véleményére is, hogy másnak vajon menne, vagy esetleg az is változtatna a helyzeten, ha tényleg újszülött, vagy pár hetes csecsemőről lenne szó.

2022. ápr. 25. 09:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!