Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők látogatása,mindig?

Nagyszülők látogatása,mindig?

Figyelt kérdés

1hónapos múlt a kisbabám. Mielött megszültem,az volt a kérésem hogy az első 2 hétben senki ne zavarjon minket. Természetesen nem sikerült betartani,anyukám már aznap jött.(ő pár utcával lakik messzebb)

Párom szülei 30km-rel vannak messzebb. Hozzájuk is már mentünk mikor 2hetes volt a pici. Anyukám minden nap jön,mondván úgyis erre lakik. Másik nagyszülőkhöz minden héten megyünk. Úgy érzem nincs életünk,3an nem csinálunk semmit. Elegem van ,már 1hónap után. Biztos a hormonok miatt is.. lehet túlreagálom. Szerintetek?



2022. máj. 5. 07:59
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Gyerek elött jobb volt inkább azt mondanám. De mióta megszületett a kicsi,csak ő van. Ezt úgy értem csak róla tudunk beszélni. Nyilván imádjuk őt ..csak hiányoznak a programok. Persze nem vidámparkba akarok menni egy egy hónapossal..
2022. máj. 5. 10:27
 22/47 anonim ***** válasza:
90%
Na erre pont jó az anyukád. Hogy ti a férjeddel kettesben el tudjatok menni. Anyukád babázhat, ti meg kikapcsolódtok. Az kell. Szabad kérni.
2022. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
94%

Csatlakozom az előzőhöz. Először leülsz pároddal beszélni, hogy neked hiányzik a kettesben levés vele, mit szólna, ha elmennétek vacsorázni/moziba/sétálni/akármi. Aztán ha igent mond, akkor megkérdezed anyukádat, hogy tudna-e két órára vigyázni a gyerekre.

Persze szervezés kérdése a dolog, anyukádtól sem várhatod el, hogy pont akkor ráérjen, szóval előre egyeztetni kell. És ezt simán keresztbe húzhatja az is, ha a gyerek spontán belázasodik, és akkor inkább vele maradnál. De ha nem kezdesz el szervezni, akkor esély sincs rá.

2022. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az utolsó kettő hozzászólóval. A férjed véleményéről egy szót sem írtál, hogy ő akarja-e pl., hogy az ő szüleihez hetente menjetek? Egyébként azt sem értem, hogy miért nektek kell pici babával utazgatni.

Ami anyukád napi szintű látogatását illeti, egyrészt tényleg hasznos is lehet nektek a pároddal, egy kis énidőhöz juthattok így a baba nélkül, mert biztosan örömmel vállalja, hogy vigyáz rá időnként. Másrészt, ha sok a napi látogatás, hát a saját anyukád, nem lehet ezt vele megbeszélni? A részéről érthető, hogy minél többet szeretné látni a pici unokáját, de szerintem azért meg fogja érteni, ha elmondod neki, hogy figyelj, anyu, most vasárnap (pl.) szeretnénk a Lacival meg a babával hármasban lenni, nem baj, ugye? Szépen megmagyarázod neki, hogy alig van időtök hármasban lenni, szerintem meg fogja érteni. (Zárójel: ha netalán megsértődne, végül is akkor is eléred a célod, hogy kevesebbszer fog jönni.)

2022. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Párom felé már jeleztem,hogy kicsit soknak tartom hogy minden héten megyünk a szüleihez. Hát a helyzet az,hogy erre azt mondja hogy ugyan olyan nagyszülők,látni akarják a kicsit. (Csak mi gyerek elött is minden héten ott voltunk) ritkán mondtam hogy én most nem megyek.. akkor ment egyedül. Én úgy gondolom hogy még nem "vált le" a szüleiről..pedig nem 20évesről van szó..lassan 40. A szülei is minden áron azt akarják hogy oda költözzünk a faluba. (Mert most lesz esedékes az ingatlan vásárlás)

Hát nekem meg ez a legrosszabb rémálmom..🤣 már bocsánat.

2022. máj. 5. 11:15
 26/47 anonim ***** válasza:
89%
Bele ne menj ebbe, mert az egész életedet tönkreteszed! Igen szomorú, hogy egy gyereknek kellett megszületnie ahhoz, hogy a valós problémákkal nyíltan szembesülj. Nem most van itt az ideje a konfrontációnak, pedig arra nagy szükség van. A párodnak ugyanis választania kell a felnőttség, vagyis ti, a családja, és a gyerekség között. Ezt előbb kellett volna lemeccselni. Meg kellett volna tanulnod nemet mondani. Te se vagy még felnőtt. Egy dolog, hogy ő mit akart, és az ezzel párhuzamos dolog, hogy te mit tűrsz el. Párterápia kellene nektek, ahol mindenki kimondhatná a kívánságait, és meg tudnátok állapodni egy mindenkinek megfelelő megoldásban. Ha erre ő nem hajlandó, az már egy negatív jel, de akkor is ki kell beszélni, méghozzá nem veszekedéssel, hanem higgadt igényegyeztetéssel.
2022. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
97%
Ez beteges dolog, 40 évesen folyaton a szüleinél ülni.
2022. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
91%

Anyukádnak nincs oka naponta a nyakatokra ülni és csodálni a babát. Mégis miről lehetne beszélni? Legutóbbi látogatása óta fújt még két nyálbubit? Vele ritkítani kéne minimum minden másnapra.

A férjed szüleivel viszont sürgősen rendezni kell, hogy ki kihez tartozik és megváltoztatni az alá-fölé rendelt viszonyokat. A baba érdeke inkább az, hogy pl 2 hetente a férjed szülei mennek hozzátok, és amikor a baba elfárad, beviszed a szobájába az ágyába és a megszokott helyén rendesen pihen. Nem kéne trófeaként hetente utaztatni és beszámolni a fejlődéséről, körülbelül mint egy házi feladat.

A legfontosabb indok pedig az, hogy a nagyszülők igénye innentől kezdve másodlagos az új kis család szükségleteihez képest, ha van kifejezett követelésük, ha nincs. A falujukba költözés meg öngyilkos döntés lenne, egyenes út a váláshoz.

A külön programra való igényed ilyen pici baba mellett a nagyszülők gyakori jelenlétével megoldható. Pl elmentek anyóshoz, megkapja a babakocsit és sétáltok egy órát. Ő tolja és altatja a picit, ti a férjeddel mögötte sétálva tudtok egymásra figyelni. Win-win.

2022. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
26%

Amúgy a férjednek is igaza van bizonyos szempontból, a te anyukád naponta odajár, az ő szülei meg elégedjenek meg havi 1 alkalommal? (Bár nyilván nekik illene idősen menni ilyen picihez, nem nektek hozzájuk).


Ha te nem vagy hajlandó/képes leállítani anyádat a napi látogatásokról, akkor tőle hogy várhatod el, hogy ennyire háttérbe helyezze az ő szüleit, mint nagyszülőket?


Ugyanolyan hibás vagy, mint ő. Osszátok be, hogy egyik hétvégén jöjjön anyád (akkor nem is kell mennetek sehova), másik héten meg mentek anyósékhoz, ennyi. De le merem fogadni, hogy úgyse fogod te sem megmondani anyádnak, hogy ne jöjjön, csak hetente egyszer...

2022. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy, ha a férjed nem vált le a szüleiről akkor rólatok mit lehet mondani? A te anyád jár oda naponta.
2022. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!