Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez minden esetben így szokott...

Ez minden esetben így szokott lenni?

Figyelt kérdés
Férjemmel külön mentünk, de van egy közös gyerekünk. Én mindig fontosnak tartottam, hogy a gyerek mindkét nagymamával tartsa a kapcsolatot. Anno mindkét helyre mentünk, mindenről tájékoztattam anyóst is. Mondjuk mindig az én gyerekem volt az utolsó a sorban, a másik két unoka kedvesebb volt számára. De ami elgondolkodtatott, hogy idén a nagymama, aki állítólag imádja az unokáját, januárban beszélt vele utoljára telefonon, februárban és húsvétkor látta az 5 hónap alatt. Már engem sem hív, hogy hogy van a gyermek. Ez így szokott lenni minden esetben? Mert mikor kiderült, hogy külön megyünk a fiával, ő sírt legjobban, hogy ne tiltsam el a gyereket tőle. Mindig én ragaszkodtam hozzá, hogy nyáron is menjen a gyerek hozzá is. Most már megérett a gondolat, ha nem akar majd menni, akkor nem fog. Úgyis én leszek a gonosz exmeny, aki megtiltja a gyereknek. Pedig isten lássa lelkem, sosem tettem ilyent. És nem szidni akarom az ex anyóst, csak tényleg érdekel, hogy mindenhol így történik e válás után.
2022. máj. 12. 06:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
20%
Hát alapvetően a valas után az ex családjával nem szokás a kapcsolatot tartani. A gyereket a külön élő szülője viszi el a saját szüleihez, nem az, aki neveli....
2022. máj. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Persze, az ex vitte el húsvétkor is. Csak eddig lelkesen hívogatott mindig ex anyós. Mióta megvan az új barátnő az exnél, meg annak a gyerekei, azóta anyós nem hív, nem keres. Mintha elvágták volna. Csak ez kicsit fura. Vagy most azt az új nőt, meg gyerekeket ajnározzák?

De hogy az unokát sem hívja, ez olyan érdekes.

2022. máj. 12. 06:22
 3/47 anonim ***** válasza:
26%
Nézd, elég hülyén tud kijonni, ha anyós téged hívogat, miközben a fiának új partnere van. Nem kicsit lehet ám sértő a fiának, a barátnőnek. Nem mellesleg, ahogy írtam, apuka dolga ez, nem az övé.
2022. máj. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
71%

És az unoka (vagy ha pici, akkor te) hívja a mamát? Kétoldalú ám a dolog.


Az meg, hogy februárban és húsvétkor is látta, szerintem tök oké, bár nyilván kérdés, mit takar az, hogy "látta". Nekem azok a családok a furák, ahol hetente járnak mamázni.

2022. máj. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Kettős dolog ez, igen. Kicsinek sem hívta fel ez a mama, nem jött hozzá, elvárta, mindig az legyen, amit ő akar. Anyuék jöttek többször, anyós csak ígért. Persze a szemrehányás ment a részéről, hogy az unoka miért viselkedik így.
2022. máj. 12. 06:43
 6/47 anonim ***** válasza:
35%

Oké, de miért nem érted meg, hogy TÉGED miért hívogasson az exed anyja, mikor többé nem vagy a képben (mintha elvgáták volna - igen, ez így megy).


Igaza van, én sem tartom exem családjával a kapcsolatot, mert minek?


A gyereket pedig a volt férjed vigye a szüleihez, mert az ő dolga innentől kezdve.

2022. máj. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
De egy fél évig minden rendben, ugyanúgy tartja a kapcsolatot velünk, mint eddig, egy hónapja pedig némasági fogadalom? Vagy lehet a fia az, aki befeketít?
2022. máj. 12. 07:08
 8/47 Morzsi007 ***** válasza:
71%
Az új nő miatt van.
2022. máj. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
42%
Nyilván az új nő miatt van. A fiának új kapcsolata van, elég hulxe dolgo lenne ha exanyos a volt asszonyt hívogatná.
2022. máj. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha nem egy településen élünk és akkor is, ha a volt menytől van egy unokája? Ez ennyire nem számít?
2022. máj. 12. 07:42
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!