Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez minden esetben így szokott...

Ez minden esetben így szokott lenni?

Figyelt kérdés
Férjemmel külön mentünk, de van egy közös gyerekünk. Én mindig fontosnak tartottam, hogy a gyerek mindkét nagymamával tartsa a kapcsolatot. Anno mindkét helyre mentünk, mindenről tájékoztattam anyóst is. Mondjuk mindig az én gyerekem volt az utolsó a sorban, a másik két unoka kedvesebb volt számára. De ami elgondolkodtatott, hogy idén a nagymama, aki állítólag imádja az unokáját, januárban beszélt vele utoljára telefonon, februárban és húsvétkor látta az 5 hónap alatt. Már engem sem hív, hogy hogy van a gyermek. Ez így szokott lenni minden esetben? Mert mikor kiderült, hogy külön megyünk a fiával, ő sírt legjobban, hogy ne tiltsam el a gyereket tőle. Mindig én ragaszkodtam hozzá, hogy nyáron is menjen a gyerek hozzá is. Most már megérett a gondolat, ha nem akar majd menni, akkor nem fog. Úgyis én leszek a gonosz exmeny, aki megtiltja a gyereknek. Pedig isten lássa lelkem, sosem tettem ilyent. És nem szidni akarom az ex anyóst, csak tényleg érdekel, hogy mindenhol így történik e válás után.
2022. máj. 12. 06:14
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk családon belül volt egy válás. Nővéremék elváltak. Viszont a volt férje is volt hogy lehozta ha q gyerekek anyja nem ért rá

És volt hogy nálunk is aludt (mivel 300km-re laknak tőlünk) anyával jó a kapcsolata most is a sógoromnak. Nálunk ez így van de nem mindenhol.

2022. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
87%
Volt sógoromnak**
2022. máj. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
27%
Láthatóan nem tudod feldolgozni se a válást, se azt, hogy az exednek új kapcsolata van. Kote nincs ehhez a nagymamanak, te vagy megbantodva, te vagy féltékeny. Lépj túl rajta!
2022. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem féltékenység utolsó. Jogos elvárás hogy a gyereket ne hanyagolja el el apa.
2022. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
20%

24!


Na és ahhoz azt tudni kell, hogy az új nő honnan megy dolgozni? Amúgy meg azt vár el, amit akar, csak épp azt felejti el, hogy apuka konkrétan azt csinal, amit akar. Ha holnaptól semmilyen kapcsolatot nem tart a gyerekkel, akkor így jart. De a kérdésben amúgy még a nagymama volt problémás, most már apuka is....

2022. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, hány éve a közös gyereketek?

Ha annyi idős, hogy már tud egyedül telefonálni, akkor logikus lenne, hogy nem téged hívogat a volt anyósod, hanem az unokáját. Ha viszont még kicsi, akkor, ha érdekelné a sorsa, akkor téged hívna.

Ha egy hónapja történt egy látványos elfordulás, akkor az új nő miatt van. Lehet, hogy nem a nő kényszerítette ki, csak neki akar most pedálozni a volt anyósod. Eddig se nagyon szerethette a gyerekedet, ahogyan írtad. Az új nő, és annak gyerekei remek ürügyet jelentenek a régi unokáról való "lemorzsolódásra".

Nem értem azokat sem, akik szerint hülye helyzet lenne, ha a volt anyósod hívogatna, ha a fiának új nője van. Ha nem élnek együtt, csak meg tudja oldani, hogy akkor hívjon, amikor nincsenek nála. És nem a fia volt feleségét hívná ilyenkor, hanem az unokája édesanyját. Ahogyan a volt férj és feleség is kénytelen kapcsolatot tartani a közös gyerek miatt, még ha egy kanál vízben meg is tudnák fojtani egymást. Amikor keresik egymást, nem a volt párjukat, szerelmüket hívják, hanem gyerekük másik szülőjét. Érteni kéne a különbséget!

2022. máj. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
83%

Az én szüleim elváltak. Ez a "látszik, hogy nem tetted túl magad a szakításon" sima bullshit. A szüleim túltették magukat rajta, de ettől még az érdekemben tudtak egymással normálisan viselkedni, apám meg tudott apám lenni egy másik lakhelyről is. Apám részéről alapvető elvárás volt, hogy az anyjával is szoros kapcsolatot tartsak, igaz, ezt általában ő "biztosította" láthatáskor, de emiatt azért évente párszor anyám és az ex-anyós is találkoztak pl. ünnepekkor, és el tudtak kultúráltan tölteni 1-2 órát ilyenkor akkor is, ha alapvetően nem szívlelték egymást.

Szóval nem, attól még, hogy elváltatok, nem alapvető, hogy a gyerek el legyen vágva a nagyszülőtől, de egyéni, hogy melyik családban milyen rendszer alakul ki. Ez a nem elváltakra is igaz: van, ahol a nagyszülők jelentkeznek, van, ahol az az elvárás, hogy "házhoz" vigyék nekik az unokákat.

2022. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
23%

27!


Nálatok. A kerdezonel meg egyértelmű, hogy nem lépett túl rajta, bakker.

2022. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

Az új nő sehol nem dolgozik most, mert gyeden van a másfél éves gyerekkel, mellette van egy 3 éves is.

A mi gyerekünk 12 éves. Kereshetné a mama, de nem teszi, így a gyerek sem keresi őt. Anyuék keresik, felhívják olykor olykor, őket a gyerkőc is hívja.

És igen, annyiban lehet igazatok van, hogy féltékeny vagyok kicsit. Hiszen hozzánk sosem járt a volt férjem haza időben, mindig este későn, hogy minél kevesebbet legyen otthon. Hétvégén is dolgozott mindig. Most érdekes módon nem kell. Tud időben menni hozzájuk, a saját gyerekéhez viszont nem.

2022. máj. 12. 10:01
 30/47 anonim válasza:
83%
Erdekes gondolatok. nalunk mikor a szuleim szetmentek, akkor voltam kb 6-7 eves. En ugy nottem fel,hogy mentem mindket nagyszulohoz. Sose tiltottak vagy akartak a masik ellen forditani. Anyukam kapcsolata az Apukam szuleivel kapcsolat megmaradt mondjuk 30%on. Ha abba a varosba jartunk,mindig szivesen fogadtak minket, sot a neveloapamat is. Teljesen mind1 volt,hogy kivel megyek oda. sajnos mar nem elnek,de buszke vagyok es orulok,hogy igy nottem fel. Azt tudom tanacsolni,hogy lehet,hogy meg most a válás utan annyira uj meg az egesz helyzet mindenkinek,hogy nem tud vele mit kezdeni. Lehet,hogy evekkel kesobb valtozni fog.
2022. máj. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!