Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kellene tennem?

Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Nagyim egyedül maradt. Már csak a fia és én az unokája vagyunk neki.


A fia férfi munkákat csinál meg a háza körül.


Én szoktam takarítani ritkán.


A vendéglátásban dolgozom 12 órában. Pihenőnapomon sem pihenek, itt a háztartásom, van egy másik ingatlanom, ott a gyomokkal harcolok 1603 m2-en. És van egy 7végi telkünk 20 sor szőlővel.


Nem bírom már fizikálisan. Veszekszik velem nagyim, hogy 7végén is dolgozom, amikor előzőleg is dolgoztam.


Elmagyaráztam neki, hogy egy gondozónő lenne a megoldás, amit az önkormányzat biztosít(a többi asszonyhoz jár!) kitakarítana, segítene neki 7köznap. Nem hajlandó belemenni.


Reggelente az ágyból nem bírok kikelni, úgy fáj mindenem a 12 órás talpalástól és emelgetéstől. A saját dolgaimra nincsen időm.


Mi a francot kellene csinálnom?


2022. júl. 10. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Amit nem bírsz, a két telek pl. minek van? Alkoholista van a családban, azért muszáj a szőlő? Vagy az eladott borból éltek? A két telkes ingatlan semmi örömet nem hoz, csak kikészít. Add el őket, mert a nagyi nélkül is lóg a bélésed ettől a rabszolgaélettől. Ráadásul most a legmagasabb az ingatlanok ára, addig szabadulj tőlük, míg a válság miatt el nem kezdenek csökkenni. Ha férjed ragaszkodik a telkekhez, ettől fogva csinálja ő. A két telek nem idős, beteg ember, ők nincsenek rászorulva a munkádra, eladhatók. A mama nem eladható.
2022. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, és kiállsz magadért. Ő nem hajlandó elfogadni, hogy neked is van életed, de ez nem a Te hibád.


Mész, amikor tudsz menni, és kész. Rengeteg ilyen idős asszonyt láttam, akik nem voltak hajlandóak belátni, hogy mi a megoldás, és ez csak rosszabb lesz, egyszer elesik, és jobb esetben kórházban köt ki...

De ezért nem neked kell több áldozatot hoznod.

2022. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%
Ne adj el ingatlant csak azért, hogy több időd legyen a nagyit kiszolgálni. Menj, amennyit tudsz, és időnként ismételgesd neki, hogy szívesen elintézed a külső segítséget, legalább próbálja ki. Ha nem kell neki, így járt, boldoguljon egyedül.
2022. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját anyám ugyanezt tette, nem volt jó neki senki, engem akart hadba fogni. És én sem bírtam már. Közben szidott és ócsárolt. Nem irigyellek, kérdező, ez egy nem könnyű élethelyzet. Próbáld megtalálni az arany középutat.
2022. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Később emgbánnád hogy eladtad.
2022. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
100%

"Mi a francot kellene csinálnom?"


Megtanulnod nemet mondani.

2022. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van.
2022. júl. 10. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!