Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudtok gondoskodni az...

Hogyan tudtok gondoskodni az idős hozzátartozókról?

Figyelt kérdés

A 85 éves nagymamámról van szó. Szerencsére a korához képest nagyon jó a fizikai állapota, nem beteges, tevékeny, a mindennapi dolgait el tudja szépen lassan végezni. Viszont most (a változékony idő, a nagy meleg miatt is gondolom) többször van hogy nehezére esik bevásárolni, főzni. Hétvégente mindig viszek neki főtt ételt, bevásárolok neki, de a romlandó dolgokért (pl kenyér, tej) neki kell elmennie hétköznap, de sokszor nem tud ha rájön egy rosszullét.

Mondtam neki, hogy kellene nagyobb hűtő és fagyasztó, de nem akar rá beruházni, nem is nagyon lenne miből. Az online rendelést se akarja, mert nem tudna kimenni a kapuhoz, hogy kinyissa, amikor fekszik, mert rosszul van.

Anyagilag nem tudok felfogadni mellé segítőt, ő meg hallani se akar az "eltartási szerződés" féléről.

Szeretnék neki segíteni, de sokszor nem tudom hogy kéne. Sokat dolgozok, 2 gyereket nevelek egyedül, kevés az időm. Nem tudok mindig ugrani, ha szüksége van rám, emiatt meg rosszul érzem magam. Rajtam kívül nincs senkije.


2022. júl. 11. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Otthon nem opció? Ott úgy tudom vannak állami támogatott helyek.


Mert ez valószínűleg idővel még rosszabb lesz, még több időt fog felölelni a nagymama egészsége meg fokozatosan romlani.

2022. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nem. Beszéltem vele erről, de csak akkor menne be, ha teljes ellátásra szorulna. Jelenleg nagyon jól van, bebuszozik a városközpontba, sétálgat. Csak ez a fránya 1-2 (maximum 3) napos rosszullét és derékfájdalom ne lenne.

Természetesen volt orvosnál, de nem tudtak semmi érdemlegeset mondani. Az idő és kora az ok.

2022. júl. 11. 15:43
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a helyet már most megkellene igényelni mert várólista van. Mi felénk van gondozónő aki jár az idősekhez, gyógyszert irat, kivált, bevásárol. És ebédet is hozatta az utóbbi időben. Van ilyen hogy szociális ebéd. Mondjuk ez falu, nem tudom nálatok mi van.
2022. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Jaj értem. Messze laktok egymástól?

Pl olyan extrém eset szóba jöhetne hogy amikor elkezdődnek ezek a 2-3 napos rosszullétek akkor beül taxiba és nálatok lenne?

2022. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha van a közelben olyan akit ismersz(szomszéd stb)lehet, hogy vele meglehetne beszélni, hogy pár naponta vigyen kenyeret, tejet
2022. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Viszonylag messze, tömegközlekedéssel 50-60 perc, autóval 30-40 perc.

Szerencsére aranyos a szomszédja, többször vitt neki ezt-azt, de ők is dolgoznak, most nyáron mennek majd nyaralni.

2022. júl. 11. 16:04
 7/14 anonim válasza:
88%
Szia esetleg családsegítő nincs a közelben? Mikor papám beteg volt, én dolgoztam akkor megkértem hogy ő nézzen rá. Hétközben 2 naponta átmentek hozzá. Érdemes lenne ennek utána érdeklődni vagy szociális munkás?
2022. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Önkormányzatnál kell megkérdezni a családsegítőt vagy szociális munkást?

2022. júl. 11. 16:32
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Anyósomnak egy dunántúli faluban, az önkormányzat által szervezett, és támogatott szociális támogató segített, napi egy órában, havi minimális cca 4-5 ezer ft díjat kellett fizetni. Bevásárolt, gyógyszert iratott és kiváltott, csekket befizetett stb. Kérdezz rá a helyi önkormányzatnál. Persze ehhez az ő hozzájárulása is kell.
2022. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Azért valamekkora hűtője, fagyasztója van, ugye?

Ha csak ilyen pár napos rosszullétekről van szó, vegyetek tartós tejet, abból pár dobozzal többet. Még hűtőben sem muszáj tartani, csak ha már meg van bontva.

Kenyérből vegyetek szintén nagyobb darabot, fagyasztóba be lehet tenni, ha szüksége van rá, mikróban vagy sütőben pá perc alatt átmelegíthető, olyan lesz mint a friss.

2022. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!