Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz ember vagyok, ha csak...

Rossz ember vagyok, ha csak pár hetente megyek a nagyszüleimhez a mindent jobban tudó, kioktató nagypapám miatt?

Figyelt kérdés

Nagypapám 80 felett van, de jóval kevesebbnek néz ki, és igazából egész életében neki volt igaza mindenben.


Az angoltól kezdve (nem beszél nyelvet) az olyan tanácsokig, hogy miért tanultam tovább, miért nem elégedtem meg gyári munkával, miért hosszú hajam stb.

Legnehezebben viszont azt viseli, hogy nem értek a férfias dolgokhoz, pl. nem tudok (nem is akarok) szerelni, és inkább lányos vagyok belül (nem vagyok hetero, de nem tudja)


Nagyon ügyelek rá, hogy olyankor menjek, mikor a nagymamám is otthon van, mert ő próbálja visszafogni., de így is nehéz, főleg hogy mamám gyakran mondja, hogy nekik csak mi vagyunk.



2022. júl. 20. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy rossz emiatt, dehogy. Más sem megy szívesen olyan helyre, ahol folyton kioktatást hall. És az tuti, hogy ő már változni nem fog. Annyit menj, amennyit kibírhatónak tartasz, és nincs terhedre.
2022. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
ha azt mondjuk, h rossz ember vagy, akkor gyakrabban mész?
2022. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Az én nagyapám is mindig ilyen volt. Sose volt semmi jó neki és mindig mindent jobban tudott. Aztán kapott egy kisebb stroke-ot és el kezdett leromlani az állapota és az évek során egyik problema jött a másik után. Ma már mamám teszi tisztába, kíséri el a szobából a konyháig. De jobbára egésznap fekszik. Persze azért a múltkor megegyezte, hogy nem vagyok sovány.. Szóval nem fog változni a helyzet igazán. Mamáddal nem tudod másképp tartani a kapcsolatot? Pl az enyémnek van tablete, szoktunk chatelni, és már 76 éves lesz, de megtanulta kezelni. Jó nyilván ez nem ugyanolyan mint élőben találkozni. Vagy esetleg hívhatnád gyakrabban. De ilyen embert nem szívesen látogat az ember :/
2022. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

"mamám gyakran mondja, hogy nekik csak mi vagyunk".


Akkor talán nem kellene úgy viselkedni, hogy elmarják még azt is, aki eddig ment! Ki a fene megy olyan helyre szívesen, ahol ilyesminek teszi ki magát?

2022. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Simán csak nem vagy mazochista...
2022. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Ilyenek az idősek sajnos. Nekem mindkét nagyszülőm így viselkedek, én nem is megyek ha nem muszáj, de nem is hiányolnak :D még apámat se pedig nagymamámnak a saját fia (nagyapám mostoha) pedig rengeteget segít neki és támogatja pénzzel, még a mi rovásunkra is, tőlünk előbb sajnálja ha adnia kell, ehhez képest undorító ahogy vele viselkednek, nem látják szívesen csak ha munka van vagy pénz kell, a köcsög mostoha nagyapám meg folyton beszól neki, üvöltözik vele, ő meg nem reagál semmit, bezzeg velünk tud keménykedni, nekem is beszól nagyapám de ha megvédem magam még engem csitítanak el. Nagyanyám is pofázik a háta mögött, szembe nem meri mert gerinctelen érdekember.

Szörnyű az egész, elszomorító hogy ilyenek a családi kapcsolatok.

2022. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2022. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!