Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gonďolnátok az olyan...

Mit gonďolnátok az olyan nagyszülőkről, akik másképp hívják az unokájukat, mint ami a neve,de olyan erőszakosan, felnőtt korára is rajtamarad az név?

Figyelt kérdés

Van kolléganőm, akivel a munkahelyemen barátkoztunk össze, és nyílván a nevén ismerjük/szólítjuk. Aztán hallottam, hogy a testvére egy másik néven szól neki. Azt hittem két keresztneve van, de mondta, hogy nem, csak a nagyszülei ezt a nevet szerették volna neki, és úgy kezték szólítani, így rajtamaradt. Utána hallottam hogy a szülei is így hívják, nem a saját a nevén. Amikor meg voltam náluk a szülőfalujában ott kb mindenki a másik néven ismeri, sőt saját szomszédaik, és olyanok akik gyerekkora óta ismerik nem tudták kiről van szó ha az igazi nevét mondtam.

Szóval én ezen kiakadtam, hogy a bunkó nagyszülei miatt két névet kell használnia. Velem vagy az én gyerekemmel ezt biztosan nem tehetnék meg .



2022. júl. 30. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek. Az én gyerekemmel se csinálná ezt egyik nagyszülő sem. Ez bunkóság. Van gyereke, akit elnevezhetett, máséba ne szóljon bele.
2022. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%
Ha ÖKET nem zavarja, akkor miért csinálsz ebböl ügyet???? Nem a nagyszülök bunkók, mert ha annak tartaná öket a család, akkor a gyerekeet az ö általuk adott néven szólítanák. Valószínübb, hogy a születése után rájöttek, még sem tetszik nekik a hivatalos név, vagy a nagyszülök általi sokkal jobban tetszik, vagy illik a gyerekhez.
2022. júl. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Metionin ***** válasza:
88%
Már kiskorában nem vittem volna hozzájuk a gyereket. Vagy felfogják, hogy az a neve vagy le lehet kopni. A sztoriban az külön gáz, hogy a szülők meg a testvér is inkább a másik néven hívja, akkor miért nem azt adták?
2022. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem a nagyszülők hibája. Voltak szülei, akik ezt rahagytak a nagyszulokre.
2022. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
12%
Ha a szülők idióta nevet adtak a gyereknek jogos.
2022. júl. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem idióta neve van, teljesen normális.
2022. júl. 30. 18:43
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem jogos. Ugyanis a szülei dolga a névről dönteni, és nem az a szempont hogy a hisztérika nagyszülő mit akar.
2022. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

7!


A hisztérika nagyszülő nem fogja tudni más néven hívni q gyereket, ha q szülő azt nem engedi.

2022. júl. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Ja, kivéve ha olyan erőszakos, és szarik a szülőkre mint ahogy a kérdésbeliek. Persze ki lehet zárni totál a nagyszülőt a gyerek életéből, hisz az olyan remek megoldás.
2022. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Az a legfontosabb, hogy a "gyerek" mit szól ehhez, tekintve, hogy már felnőtt. Másnak furcsa lehet, de simán lehet, hogy ez őket nem zavarja, sőt, mára már a vicces sztorik között van.

Engem az anyósom Zsuzsinak hív, mert ha lánya lett volna, akkor így nevezte volna el. Még lehet kövezni, de engem soha nem zavart.

2022. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!