Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gonďolnátok az olyan...

Mit gonďolnátok az olyan nagyszülőkről, akik másképp hívják az unokájukat, mint ami a neve,de olyan erőszakosan, felnőtt korára is rajtamarad az név?

Figyelt kérdés

Van kolléganőm, akivel a munkahelyemen barátkoztunk össze, és nyílván a nevén ismerjük/szólítjuk. Aztán hallottam, hogy a testvére egy másik néven szól neki. Azt hittem két keresztneve van, de mondta, hogy nem, csak a nagyszülei ezt a nevet szerették volna neki, és úgy kezték szólítani, így rajtamaradt. Utána hallottam hogy a szülei is így hívják, nem a saját a nevén. Amikor meg voltam náluk a szülőfalujában ott kb mindenki a másik néven ismeri, sőt saját szomszédaik, és olyanok akik gyerekkora óta ismerik nem tudták kiről van szó ha az igazi nevét mondtam.

Szóval én ezen kiakadtam, hogy a bunkó nagyszülei miatt két névet kell használnia. Velem vagy az én gyerekemmel ezt biztosan nem tehetnék meg .



2022. júl. 30. 18:17
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
87%
Velem is hasonló volt. Mikor születtem, a nevem nem volt megszokott (ma már annak számít), apámnak nem tetszett, és egy egész más néven kezdett hívni (ami még annál is ritkább volt, de mindegy). Anyám és a nagyszüleim is átvették ezt. Óvodában végig így hívott mindenki, nem is tudtam róla, hogy amúgy nem ez a nevem, anyám az előtt közölte velem, hogy elsős lettem. Ezek után megkértem az egész családot, hogy mostantól az igazi nevemen szólítsanak. Így is történt, de a nagyszülők néha hajlamosak ezt elfelejteni, engem végül is nem zavar, már elég idősek ahhoz, hogy ne akadjak ilyeneken fel.
2022. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell ehhez bunkó nagyszülő.


Idióta szülők ismerősömet elkeresztelték Elizabet-nek (de csak Eliza hivatalosan) Ebből hamar lett Betti, így hát a rokonság, közvetlen szomszédok csak így ismerik. Iskolában, munkahelyen Eliza. Gyűlöli a csaj ezt a helyzetet.

2022. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!