Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gonďolnátok az olyan...

Mit gonďolnátok az olyan nagyszülőkről, akik másképp hívják az unokájukat, mint ami a neve,de olyan erőszakosan, felnőtt korára is rajtamarad az név?

Figyelt kérdés

Van kolléganőm, akivel a munkahelyemen barátkoztunk össze, és nyílván a nevén ismerjük/szólítjuk. Aztán hallottam, hogy a testvére egy másik néven szól neki. Azt hittem két keresztneve van, de mondta, hogy nem, csak a nagyszülei ezt a nevet szerették volna neki, és úgy kezték szólítani, így rajtamaradt. Utána hallottam hogy a szülei is így hívják, nem a saját a nevén. Amikor meg voltam náluk a szülőfalujában ott kb mindenki a másik néven ismeri, sőt saját szomszédaik, és olyanok akik gyerekkora óta ismerik nem tudták kiről van szó ha az igazi nevét mondtam.

Szóval én ezen kiakadtam, hogy a bunkó nagyszülei miatt két névet kell használnia. Velem vagy az én gyerekemmel ezt biztosan nem tehetnék meg .



2022. júl. 30. 18:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
4%

Egy nagyszülő úgy hívja ahogy akarja. Átlag magyar nagyszülő 60 év felett már az is jó, ha tud magáról gondoskodni lelkileg/testileg.

anyagiakat, házkörüli teendőket már nem is említem.

2022. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
#11 Te miről beszélsz? Hallottál arról, hogy 65 év a nyugdíjkorhatár? Rengetegen dolgoznak még 70 évesen is, mert kevés a nyugdíj. Gondolod, hogy akkor 60 évesen nem tudja ellátni magát?!
2022. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

#11 A nagymamám 80 évesen is el tudta látni magát, nem szorult senkire. Olyan rétest sütött, amihez foghatót azóta sem ettem. A kérdéshez csak annyit, hogy volt egy osztálytársam, akinek Mária volt a neve, de Katinak hívatta magát. És nem a nagyszülei ragasztották rá. Nem olyan szokatlan dolog ez.

N

2022. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%

9!


Hja, ha q szülő olyan hülye, hogy ezt hagyja, akkor magában keresse a hibát, ne a nagyszuloben.

2022. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Nagynéném Vera de mindig mindenki zsuzsinak hívta hívja nagynéném 80+

Soha nem volt kifogása az ellen hogy így hívják.

2022. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Az a gyerek neve amit a szülei adtak neki, ezen nem változtat semmi hivhatják akárhogy.
2022. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%

"Átlag magyar nagyszülő 60 év felett"


Miről beszélsz te szerencsétlen? :D


60+ emberek, de még 70 közeliek is aktívan sportolnak, szexelnek, dolgoznak, utaznak, van aki kemény fizikai munkát végez.

2022. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ez van. Anyám pici kora óta Bözsinek hívja a lányom. Fogalmam sincs, miért pont így, sehogy nem jött a szájára az igazi neve, egyszer sem mondta ki(Bianka). Annyira rajta maradt, hogy anyum felőli rokonságban mindenki így hívja, pedig már 16. Volt olyan távoli ismerős nem is egy, aki azt hitte Erzsébet.
2022. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
85%

Nagymamámnak van egy gyerekkori sztorija. Harmadik gyerek, a keresztanyja után kapta a nevét, neki se tetszik, de gyanítom, a szülei is csak kényszerből adták. Így a családban mindenki Panninak szólította, és a környéken is így ismerték.

Mesélte, hogy összebarátkozott egy lánnyal a polgáriban, és megbeszélték, hogy hétvégén meglátogatja nagymamámat. Ne feledjük, ez még a facebook és a mobilok előtt volt, meg hát gyerekek is voltak, nagymamám nem mondott neki pontos házszámot, csak a lakótelep nevét, ahol laktak, azzal, hogy ott őket mindenki ismeri, odatalál.

Na, várta a barátnőt, semmi. Hétfőn kissé morcosan kérdőre vonta az iskolában. Aki szintén morcosan kérdőre vonta, hogy miért hazudott a lakhelyéről? Ő ugyanis kivillamosozott a megadott helyre, leszólított valakit, hogy hol lakik a (Nagymamám Anyakönyvezett Neve) mire az illető közölte vele, hogy hát, ilyen nevű család lakik itt ugyan, de azoknak csak Pannijuk van, biztos eltévedt.

Na, nagymamám hazament, és közölte a szüleivel, hogy innentől kezdve nem hallgat a Pannira, csak a rendes nevére.

Most mondanám, hogy és azután boldogan éltünk, amíg meg nem haltunk, és mindenkit a teljes anyakönyvezett nevén szólítunk, de anyám engem Luzinak szólít, ki tudja miért, nagymamámnak meg világ életemben anyám neve állt a szájára, így arra is hallgatok a sajátom mellett. :D

Hát így. A saját gyerekeimnek 2 szótagos nevük van, és nem becézzük őket. :)))))

2022. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
88%
Én ismertem olyat akinek csak az miatt változtatták meg a nevét Robiról Lajosra, mert a nagypapának nem tetszett hogy a sok generációnyi Lajos után az unokája Robi lett. Elég gáz a nagyszülő részéről, de a szülőktől is amiért hagyták.
2022. júl. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!