Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan alakulnak (nálatok) az...

Hogyan alakulnak (nálatok) az anyagiak (ajándékozás terén) ha eltérő a testvérszám az unokatesók között?

Figyelt kérdés

Úgy értem: mi van akkor, ha a nagyszülők egyik gyerekénél egy, míg a másiknál legalább két gyerek van? Jelentett ez nálatok anyagi nézeteltérést?


Amiatt kérdezem, mivel egy ideje (kb 9 hónapja) nem jön össze a második, és esélyt látok rá hogy nem is lesz kistesó.

Nagy ünnepekkor mint pl karácsonykor máshol volt már ebből vita hogy az egyik ágra több "ajándék" (pénz) megy mint a másikra? Vagy akár csak amiatt is hogy több a születésnap-névnap. Hogyan lehetne ezt "kvitt" módon megoldani? Az gondolom hülyén venné ki magát ha karácsonykor a mi gyerekünk kapna egy valami nagyobb értékűt, két unokaöcsém meg 1-1 egyszerűbb akármit.



2022. aug. 30. 08:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon egyszerűen: unokatestvéreknek már nem ajándékozunk.

Az ajándékozás nálunk a testvér, ill. annak párja és gyereke szintjéig terjed (annál inkább, mert testvér gyereke rendszerint keresztgyerek is nálunk).

De a saját unokatestvéreinket már nem ajándékozzuk. Szüleim sem ajándékozták a maguk unokatestvéreit.

2022. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
bocsánat, lehet nem fogalmaztam világosan: a kérdés itt a gyerekek számára adott ajándék. Szóval ha tesóméknál több gyerek van, mint nálunk (vagy fordítva) akkor nem gond-e hogy az egyik fél mondjuk 2x5000 Ft-ért vesz ajándékot, míg a másik csak 1x5000 forintért.
2022. aug. 30. 09:09
 3/26 anonim ***** válasza:
98%
Én kb. ugyanannyit szánok karácsonykor minden unokámra, függetlenül attól, hogy melyik gyerekemtől van. Furcsa is lenne azt mondani a gyerekeknek, hogy Te egyke vagy, te nagyobb ajándékot kapsz, mint akinek testvére van. Ha nagyon nagy lenne a különbség a gyerekeim családjára szánt összeg között, kompenzálnám máshogy, de semmiképpen nem úgy, hogy ezt az unokáim megérezzék.
2022. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
#3 jó meglátás
2022. aug. 30. 09:14
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Minden gyerek ugyanolyan keretből kap ajándékot, a testvérek és unokatestvérek számától függetlenül. Pl a nagymama fejenként 4000-et szán karácsonyra, akkor az egy gyerekes családnak 4000 ftnyi játék megy, a 3 gyerekes családnak meg 12.000 ft játék megy. Ez nem egyenlőtlen, hanem igazságos.
2022. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Ja, tehát tesód gyerekeinek adott ajándékról van szó.

Nem szoktunk foglalkozni az ajándék értékével, már csak azért sem, mert a szülők anyagi helyzete is eltérhet, ill. lehet, hogy valamelyikük ügyesebben vásárol és ugyanannyi pénzből többet is ki tud hozni.

De volt olyan hosszú időszak is, amikor pl. tesóméknál már volt 1,2 később 3 gyerek, én meg még egyedülálló voltam, tehát a nemlétező gyerekeimre a legjobb indulattal sem tudtak költeni.


Neked is azt tanácsolom, lődd be, hogy kb. mennyit tudsz erre a célra szánni, és ne foglalkozz azzal, hogy a te gyerekeid milyen értékben kapnak tesódéktól. Az legyen az ő gondjuk.

2022. aug. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Tök mindegy nálunk, hol mennyi gyerek van, egyforma értékben kapnak ajándékot. Igazságosan.

A gondolat is furcsa nekem, hogy valaki ezt egyenlőtlennek tartsa. Attól, hogy valahol egy helyett 2-3 gyerek van, attól még teljes értékű gyerekek, unokák, semmivel nem illeti meg őket több vagy kevesebb.

2022. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
Fejenként ugyanannyi. Ahogy látom,te már most irigykedsz a másik családra,mivel ők összegben többet kapnak,mivel többen is vannak. Az biztos tetszene,ha az unoka tesók kapnának 5 ezer -5 ezer forintot,a tiéd meg egy tizest. Az nem lenne gomd,hogy a tiéd duplán kap? Nagyon átlátszó az anyagiasságod.
2022. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerek - egy ajándék. Ha az egyik helyen egyetlen gyerek van, a másikon tíz, akkor is.

Ajándékot ugyanis a gyerek kap, nem a család.

Másrészt szerintem elég baj, ha az ajándékot pénzben mérve értékelik, sokkal fontosabb, hogy személyre szabott legyen.

2022. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
sokgyerekes családban eleve kevesebb jut 1 gyerekre, mint ott,ahol csak egyke a gyerek. Még a nagyi is csesszen ki velük, hogy családonként ugyanannyit adva számítsa ki az ajándékokat? Akkor nyilván sokgyerekeséknél kevesebbet érő ajit kapna minden gyerek.És a gyerek csak annyit észlel, hogy miért kaptunk mi a 3 tesómmal műanyag pónit, mikor az egyke uncsitesóm meg telefont kapott??
2022. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!