Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehetne tenni, hogy a...

Mit lehetne tenni, hogy a nagyim ne szóljon bele a családi dolgainkba? L

Figyelt kérdés

Nagymamám mindig is beleszólt a szüleim házasságába (anyum az ő ösztönzésére vált el édesapámtól mikor 2 éves voltam, és nagyim ösztönözte arra anyámat, hogy újraházasodjon, pedig anyám nem is szereti a mostohaapámat). Nem érti meg, hogy mi már külön család vagyunk. Mégis beleszól mindenbe, amibe csak lehet. Anyum mielőtt döntést hoz, meghallgatja az egész családot, hogy kinek mi a véleménye, de nagyim mindig ráerőlteti az akaratát, és végül rá hallgat. Ha mégis megesik, hogy kihagyjuk nagyimat, akkor neki áll feljebb, hogy őt meg se kérdeztük, az ő véleménye nem is érdekel minket. Én elhiszem, hogy ő csak jót akar nekünk, de miatta annyiszor össze vesztem már anyával, mert nagyim szemében én vagyok a fekete bárány, ezért mindig uszitotta ellenem anyát.

Anya is felismerte, hogy nagyi bele szól mindenbe, mégis legtöbbször rá hallgat.

Ezért kérdem én... Mi a megoldás erre???



2022. okt. 30. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Megmondani neki hogy itt az ideje hogy visszafogja magát, ez a legjobb amit tenni lehet.
2022. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Savlekotő ***** válasza:
94%
Semmi, ha anyád magától nem lép te fejre is állhatsz, tanulj költözz és hagyd őket játszmájukban, be ne szálljál te is.. Mert az ön sors rontás, ez a transzgenerációs örökség amit nehéz letenni.
2022. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Anyád area hallgat, akire akar
2022. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Anyukád úgy tűnik, elfelejtett felnőni, és érzelmi függőségben maradt az anyjától. Ezzel te sajnos semmit nem tudsz tenni, neki kellene akarni változtatni. A legjobb, amit tehetsz, hogy TE nem esel ugyanebbe a csapdába.
2022. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A vicces az, hogy a bátyámat és a nevelőapámat is irányítani próbálja. Édesapám nem hagyta magát, ezért is utálta.
2022. okt. 30. 20:09
 6/15 Savlekotő ***** válasza:
91%
Téged is utáljon akkor de megszabadulsz legalább Mammától....
2022. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
nagyinak mindig igaza van !
2022. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

A nagyid bele fog szólni mindenbe, anyád meg hallgat rá, most jól figyeld meg őket, hogy ne kövess el ilyen hibát a jövőben! Anyukádnak még nem sikerült felnőnie és eljutnia odáig, hogy a nagyit helyretegye, hogy tanácsot akkor adjon, ha kér, mert már régen önálló felnőtt, ráadásul családos ember.

Erre neked nincs megoldásod, csak a saját kapcsolataidra, a te és a hozzád való viszonyukra. Nyilván gondolkodni kell, ha mondanak valamit, akkor az nem biztos, hogy elvetendő, hülyeséget ne csinálj, de még tiniként is van jogod önálló döntésekre, nemhogy anyukád korában.

2022. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Anyudnak kellene a sarkára állni, amit valòszìnű nem fog. Más megoldás nincs
2022. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerezz a nagyidnak egy férfit, akkor az majd lefoglalja.
2022. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!