Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek? 20 év után felbukk...

Mit tegyek? 20 év után felbukkant a nagymamám.

Figyelt kérdés
Az apai nagymamámmal közel 20 éve nem tartjuk a kapcsolatot. Még kicsi voltam, óvodás, ők apummal összevesztek és azóta semmilyen kapcsolat nem volt közöttünk. Tegnap a szüleimhez érkezett egy kézzel írott levél nekem a nagymamától, hogy szeretné velem felvenni a kapcsolatot és találkozni szeretne. Gondban vagyok, hogy mit tegyek. 5 éves korom óta csak annyit tudtam róla, hogy létezik és még él, de semmi kötődésem nincs hozzá. Őszintén szólva nagyon vegyes érzések vannak bennem és nem tudom mi lenne a helyes. Ti mit tennétek?
2022. nov. 17. 15:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Találkoznék vele. Miért is ne? Taliztok, meghallgatod az ő verzióját is. Aztán vagy kialakul valami vagy nem. De ha nem is adsz esélyt neki, akkor hiányérzeted lehet majd a későbbiekben emiatt.
2022. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Min vesztek össze? Én adnék neki egy esélyt, aztán kiderül, hogy megérte-e vagy sem.
2022. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Apum elmondása szerint azon vesztek össze, hogy velem nem foglalkozott annyit, mint a másik unokájával, aki a lányától van.
2022. nov. 17. 15:08
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Ahh. És ezen kellett úgy összeveszni, hogy utána a nagymama már egyáltalán ne találkozhasson veled..? Igazán érett, felnőtt megoldás.
2022. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Én adnék neki egy esélyt. Ha nem is sikerül jól, legalább nem marad bennem "Mi lett volna ha?" kérdés.
2022. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, én az ilyen mögött először a rafkósságot, a sunyiságot sejtem.

Miért? Azért mert nem foglalkozott veled cuki kisbaba ill. kisgyerekként (persze lehet nem igaz és apukád a hunyó), akkor mégis mit akar tőled felnőttként?

A szüleim elváltak, sajnos engem is leßzart az apám és az apai nagyszüleim, így engem teljes érzelemmentesen, csak az örökség érdekel.

Ha adni akar valami anyagi javat az öregasszony, akkor fogadd el, legalább ennyi haszna legyen, ha már érzelmi nyomorék.

Ha sunyiság van mögötte pl. az imádott unoka letojja, vagy tőled bármit is elvár, akkor menjen oda, ahol eddig volt.

2022. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Engem is le lehet pontozni, de 20 év után én is sunyiságot sejtek.

Gondolom lerobbant az öreglány azt kell neki aki eltartja mivel az imádott unoka beintett... vagy hasonló.

20 év (után sem) történik csoda.

2022. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
4-es: valoszinuleg a nagymama sem erolkodott annyira talalkozni az unokajaval, azert csak 20 ev utan jott a level. En is azt mondom, hogyha eddig nem volt kivancsi a kerdezore, akkor most se legyen. Gondolom mar megoregedett, maganyos, esetleg lesz.rja a masik unoka. Igy most te is jol jonnel neha tarsasagnak, boltba menni, orvoshoz kiserni, ugyeket intezni. Menjen a masik unokahoz.
2022. nov. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6%
A nagymama az, aki nagylelkűen nyitni mert feléd, ezt nem utasíthatod vissza, mert nem lenne kötelessége. Mindig a gyerek és az unoka kötelessége keresni a szülőt/nagyszülőt. Neked is lehetett volna annyi eszed, hogy 20 év alatt rányitod az ajtót a nagymamádra.
2022. nov. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 9-es válaszoló. Hát nem a gyerek dolga keresni a nagyszülőt! Hiszen gyerekről beszélünk, aki még nem gondolkodik/cselekszik racionálisan. És de, a gyerek is visszautasíthatja egy rég nem látott nagyszülő közeledését.
2022. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!