Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha hosszú évek...

Sansa LannisterStark kérdése:

Mit tennél, ha hosszú évek múlva újra felbukkanna a rég elveszettnek hitt gyereked/testvéred?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy ikrek születnek, és az egyik valamilyen okból (az apa önzése miatt) elszakad a családtól, és sosem találják meg, majd 20 év múlva az iker visszatér, és közli hogy ő az az elveszett gyerek. A másik iker addig nem is tudott róla, hogy van testvére.

Az apa tudatosan vált meg a gyerektől, az anya nem akarta de nem volt beleszólása.

Hogyan reagálnál az anya, az apa, illetve a megtartott gyerek helyében?

(Nem valós a sztori, pszicho elemzés kell egy könyv megírásához, ezért nem nagyon szeretném részletezni a körülményeket, csak higgyétek el, hogy így van.)



2016. febr. 8. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%

Nem tudom elképzelni a helyzetet. Egy anya nem igazán képes ilyenre, hogy csak úgy lemondjon a gyerekéről és sorsára hagyja.

Szóval az anya szerintem már eleve egy idegroncs, akkor is ha sose kerül elő a másik gyerek.

Az apa meg nyilván valamilyen mentális problémával küzd eleve, különben nem tenne ilyet. Gondolom, ő nem akarna tudomást venni a felbukkant gyerekről és úgy csinálna, mintha idegen lenne és próbálná eltüntetni.

A gyerek tuti nagyon érdeklődő lenne és persze össze is zavarodna, hogy milyenek a szülei. Szerintem a két gyerek tartaná egymással a kapcsolatot.

2016. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Újra elolvasnám a Két Lottit, majd az ikertestvéremmel közösen újra összehoznánk a szüleinket.


Annyira lerágott csont már ez a történet. Plusz egy valamire való szülő küzd a gyerekéért. Anyuka a híradóban szerepelne minden este és minden követ megmozgatna, hogy láthassa a másik gyerekét.

Ha meg enyirre lesz_rja és még csak el se mondja a tesónak, hogy fiam van falahol egy ikeröcséd. Akkor egy sz_r anya.

2016. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Elküldenèm sörè
2016. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
65%
Gyere csak ide pucàm, hozzàl azonnal sört, mit képzelsz te? 20 év után ide dugod a kèped, ès essek tèrdre? Ki vagyte alkalmazkodjà,vagy huzzà vissza apádbál te senkihazi èn ezt mondanam
2016. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért nem részletezem a sztorit, mert regényötlet. A középkorban játszódik, ahol nincs internet, a nők nem szólhatnak bele semmibe, és a férfiak érdekből bármire képesek.
2016. febr. 8. 13:16
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyának nem volt bele szólása,akkor miért nem mondta el a másik ikernek,hogy van egy testvére is?

Ez a sztori olyan,mint ha a szülők elosztották volna,egymás között a babákat és mehet mindenki a saját útjára.

Az anya és az apa helyében bűntudatom lenne,hogy elválasztottam volna őket,de egyfajta megnyugvásom is lenne,hogy végre már tudnak egymásról.A tesó helyében biztos,hogy eleinte fura lenne az új helyzet és megdöbbenék,mérges lennék a szűleimre és tudni szeretném miért történt ez az egész?

( Én 10 évig,nem láttam a tesomat,nem tudtam róla semmit sem,majd egy nap megjelent ,nem birtam abba hagyni a sírást,örömömben :-) Nem tudom,miért pedig már teljesen megszoktam,hogy nem láttom többé.

2016. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Valoszinu nem hinném el, majd keresnem az okokat, hogy miert is tortenhetett ez meg.

Telenovellak is feldolgoztak az alapesetet (Paula es Paulina, a homok titkai), de ezekben a testverek ellenseges viszonyban voltak egymassal. Szerintem valojaban nem igy lenne, hanem pozitiv viszony alakulna ki kozottuk!

2016. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Oké,hogy középkor,de miért nem mondta el a testvérnek,hogy van egy iker testvére,csak az apja elvitte és ő nem tudot,mit tenni ellene?
2016. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mert mindkettő fiú és nem akartak örökösödési botrányt. A másik ikret igazából életben se akarták hagyni csak akit megbíztak vele az megsajnálta és inkább elvitte egy biztonságos helyre. Tehát az anya is úgy tudja hogy a másik fia halott.
2016. febr. 8. 13:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy megpróbálod összegyúrni a Hófehérkét a Vasálarcossal, még nem lesz jó sztori.
2016. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!