Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális a mamám? Életveszélye...

Normális a mamám? Életveszélyes ahogy tüzel a kályhában

Figyelt kérdés

Mamám nyugdíjas, a papával élnek együtt tőlünk mindössze 2 utcányira. Kicsi a házuk egy fatüzelésű kályhával fűtenek. Ma voltam náluk és láttam hogy a mama egy zsebkendőt étolajba áztat és ráteszi a tűzre, mivel szerinte nem jó csak a gyújtós meg a papír.

Nekem ez nem tetszett, félek hogy így kijön egy szikra a kàlyhából és leég a ház. Jogos a félelmem?


2022. dec. 19. 10:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen vékonyra van is összevágva a begyújtós, csak a papírtól nem fog begyulladni.

Az étolajjal annyi gond van, hogy drága, de senkinek nem baja tőle.

Ha nem tetszik, Tüzépen vegyél begyújtóst, az faforgács és olaj összesajtolva.

2022. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem csak büdöset csinál.

A férjem csinál száraz lécdarabból cigányvirágot, ami még tovább szárad a következő begyújtásig bent, azzal nagyon szépen begyullad az aprófa, arról meg a hasábok.

2022. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
😀 lehet, hogy csak mi hívjuk így azt a fadarabot, amit atomjaira bont késsel és az egyes szálak nagyon vékonyak és felpördülnek? Tényleg olyan, mint egy virág. Mesterségek ünnepén is szokták csinálni a fafaragók. Az egyes szálakat meggyújtva nagy térfogatot tud meggyújtani egyszerre.
2022. dec. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem lesz a háznak semmi baja. Nem a legjobb megoldás, nem is túl olcsó, és nagyon büdös. De sok helyen ezt használják. Amíg nem volt ennyire drága a gázolaj sokszor gázolajba áztatott papírral gyűjtottunk ha nedves volt a gyújtós. Nyilván nem először csinálják és ha már a nyugdíjas korukig nem gyújtották magukra a házat feltehetően jobban tudják. Nekik ez már "rutinból" megyen.
2022. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Sokan gyújtanak be így, ha nem is friss, de használt sütőolajjal. (Belemártják a papírt vagy a szivacsdarabot.) Nálunk a "100" forintos boltban lehet kapni gyújtóst - talán grill gyújtós a neve -, filléres cucc, és kisebb darabokra törve sokáig elég. Esetleg vegyél neki ilyet, ha aggódsz.
2022. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem jogos. de sokan hülyének nézik a másikat csak mert idős, te is ide tartozol. A szikra meg olaj nélkül is kijöhet, de attól még nem fog leégni a ház.
2022. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Mi forgácsot keverünk gázolajjal na bumm most mi lesz...nincs annyi papír amivel egész télen be lehetne gyújtani.
2022. dec. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
2: pontosan hogy néz ki ez a "cigányvirág"...? Sose hallottam még, de kíváncsi vagyok rá.
2022. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt büdös, másrészt szerintem nem tesz jót a cserépkályha belső falának az olajkorom. De alapvetően nem veszélyes.

Figyu, ma már léteznek fakocka gyújtósok. Vegyél egy dobozzal neki és együtt próbáljátok ki. Tisztább munka és talán te is nyugodtabban hagyod őket így otthon.

2022. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy neked tetszen.
2022. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!