Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan értessük meg a mamával,...

Hogyan értessük meg a mamával, hogy nem fogjuk kifizetni a több milliós gázszámláját?

Figyelt kérdés
Falusi ház, jó, ha 5 milliót ér. 140 m², semmi szigetelés, és az egész házban 24 fok. Mellé még megy egy villanymelegítő. A mama nem beteg, szellemileg is toppon van. Én mondtam neki már egy éve, hogy baj lesz. Rakjunk be egy vegyestüzelésű kazánt. Annyi volt a válasz, hogy hova, nem fér el sehol. (Szinte napi szinten sétál 5-6 km-t, jól bírja magát.) Akkor mondtam most augusztusban, hogy legyen klíma, arra meg azt mondta, hogy akkor az egész házat ki kell festeni, mert összeb@cák a falat. Pénze nincs, éppen kijön a nyugdíjából. Van egy kis megtakarítása, de nincs 1 millió. De nekem is családom van, húgomnak is, (apám, az egyetlen gyereke meghalt) nem fogjuk ezt finanszírozni. Próbáltam szépen, próbáltam csúnyán, semmi. Elkezd bőgni és annyi. Karácsony óta most reggel voltam, de belefáradtam. Miért kell az egész házat fűteni, nem elég ahol van. Meg 24 fok. Fűtetlen folyosón meg megy a villanymelegítő. 5 (nem vicc, öt) hűtő meg fagyasztó megy, ebből 2 kenyérrel van tele. Mostani számításaim szerint a villanya havi bő 30-al, a gáz bő 200-al megy feljebb. (Mikor megszűnt a támogatás rá, akkor le kellett venni átlagra, mert majd spórol.) Megmondtam most reggel, hogy egyetlen fillért sem fogunk fizetni. Elviszi a házat a végrehajtó, ő meg mehet a híd alá. (80 éves, akik ismerik, mind azt mondja, hogy 20 éves kora óta haldoklik, piszok rossz természete van.) Elkezdett bőgni, hogy úgy is mindegy már neki, nem sokáig él már (ezt mondjuk legalább 5 éve én is mindig hallom, ha valami nem teszik neki...) Van ötletetek, vagy tényleg hagyjuk, és majd megy valami lepukkant otthonba?
2023. jan. 2. 07:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
94%

Már mit lehet tenni, végig pazarolta az évet. Késő bánat.

Otthonba meg nem lehet csak úgy bejutni. Várólista van.

2023. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
86%

Nem érdekelne túlzottan.


Oldja meg, ahogy akarja.

2023. jan. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
94%
Menjen otthonba, ha nem hallgat a jó szóra.
2023. jan. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
88%
140 m2, adja ki a felét albérletbe, lesz pénz. Én sem fizetnem ki, ha ennyire rossz a természete, nem is látogatnám, ha nem muszáj.
2023. jan. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 babyboom567 ***** válasza:
91%
Engedd ezt el.80 éves,leélte az életét,ennyi.Nem kell kifizetni.Támogatni akkor lehet valakit, ha ő is részt vállal a saját sorsában.Minimum azzal, hogy nem az"utcát" fűti.
2023. jan. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 babyboom567 ***** válasza:
85%
Jah, és ha a ház mint örökség miatt aggódsz, arra már most igyatok hideg vizet,és még véletlenül sem fizessétek ki a rezsihátralékot,mert szerintem kb nyárra több pénzt kellene beletolni,mint amennyit a ház ér(és ha még tényleg van ennyi pénzetek,akkor az idős otthon beugróját kell összeszedni belőle).És még most vetesd mamát várólistára valami otthonba,járj utána a lehetőségeknek,hogy mire bukja a házat, legyen hova mennie.
2023. jan. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
11%

80 éves, bakker. 80!!! Megszokott valamit, és nehéz számára a változás. Talán nem is érti, mi a gond, mert attól, hogy szerinted szellemileg toppon van, még simán lehet, hogy a valóság más.

Az 5 hűtő és fagyasztó egyértelmű túlzás, a kenyér fagyasztás viszont egyértelműen arra utal, hogy régies gondolkodású, spórolni szerető ember. Ez segíthet abban, hogy megértse, mi a gond és hogyan lehetne esetleg segíteni. Nem vegyes tüzelésű akarmivel, hanem simán a hőmérséklet csokkentesevel

2023. jan. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
94%

Hát akkor ez van. Nyilván nektek a legsz*rabb, mert az embernek van lelkiismerete és nem feltétlenül szeretné az utcán làtni a rokonát, de csak annak lehet segíteni, aki maga is akarja.


Természetesen, saját család mellett nem elvárható, hogy ti finanszírozzátok a mama életét. Már nagyon régen el kellett volna adni a házat, és ha városi panelra nem is telik, hasonló településen átköltözni szoba-konyhásba, de ugye a szocializmusban felnőtt öregeknek sosem fogod megmagyarázni, hogy véget ért az idő, mikor nincs felelösségük a saját életüket illetően.

2023. jan. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 babyboom567 ***** válasza:
78%
Különben nekem a pofám leszakad,hogy vannak olyan idősek, akik az unokájuktól,dédunokájuktól veszik el a falatot,a felelőtlen viselkedésükkel.
2023. jan. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
12%

"Különben nekem a pofám leszakad,hogy vannak olyan idősek, akik az unokájuktól,dédunokájuktól veszik el a falatot,a felelőtlen viselkedésükkel."


Pontosan hol szerepel a történetben ez a resz? Ja, sehol.

2023. jan. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!