Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan értessük meg a mamával,...

Hogyan értessük meg a mamával, hogy nem fogjuk kifizetni a több milliós gázszámláját?

Figyelt kérdés
Falusi ház, jó, ha 5 milliót ér. 140 m², semmi szigetelés, és az egész házban 24 fok. Mellé még megy egy villanymelegítő. A mama nem beteg, szellemileg is toppon van. Én mondtam neki már egy éve, hogy baj lesz. Rakjunk be egy vegyestüzelésű kazánt. Annyi volt a válasz, hogy hova, nem fér el sehol. (Szinte napi szinten sétál 5-6 km-t, jól bírja magát.) Akkor mondtam most augusztusban, hogy legyen klíma, arra meg azt mondta, hogy akkor az egész házat ki kell festeni, mert összeb@cák a falat. Pénze nincs, éppen kijön a nyugdíjából. Van egy kis megtakarítása, de nincs 1 millió. De nekem is családom van, húgomnak is, (apám, az egyetlen gyereke meghalt) nem fogjuk ezt finanszírozni. Próbáltam szépen, próbáltam csúnyán, semmi. Elkezd bőgni és annyi. Karácsony óta most reggel voltam, de belefáradtam. Miért kell az egész házat fűteni, nem elég ahol van. Meg 24 fok. Fűtetlen folyosón meg megy a villanymelegítő. 5 (nem vicc, öt) hűtő meg fagyasztó megy, ebből 2 kenyérrel van tele. Mostani számításaim szerint a villanya havi bő 30-al, a gáz bő 200-al megy feljebb. (Mikor megszűnt a támogatás rá, akkor le kellett venni átlagra, mert majd spórol.) Megmondtam most reggel, hogy egyetlen fillért sem fogunk fizetni. Elviszi a házat a végrehajtó, ő meg mehet a híd alá. (80 éves, akik ismerik, mind azt mondja, hogy 20 éves kora óta haldoklik, piszok rossz természete van.) Elkezdett bőgni, hogy úgy is mindegy már neki, nem sokáig él már (ezt mondjuk legalább 5 éve én is mindig hallom, ha valami nem teszik neki...) Van ötletetek, vagy tényleg hagyjuk, és majd megy valami lepukkant otthonba?
2023. jan. 2. 07:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
21%
Igen. 20 - de az ilyen ügyeket lehet húzni évekig-évtizedekig :)
2023. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
91%

"Ha már az unoka a nagycséjével eladná a házát/lakását, hazaköltözne a nagyihoz, akkor a kieső eddigi rezsije helyett beszállhatna a nagyi rezsijébe...


A nagyi is boldog lenne, hogy nincs egyedül.."


Ez annyira troll válasz, hogy mêg komolyan venni sem érdemes.

2023. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
95%

Átalányt fizet a mama? Mikor lesz a leolvasás?

Alapból az átalányfizetést preferálom, de ebben az esetben talán bölcsebb lenne átállni diktálásra; a mama hamarabb szembesülne azzal, hogy nem elég a nyugdíja/megtakarítása a rezsire. Ha átalányt fizet, úgy esélyesebb a hatalmas elmaradás feltorlódása.

Amúgy igen, ráterhelik a házra és kikapcsolják a szolgáltatást.

2023. jan. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
14%

A családból valakinek be kellene vállalni, hogy bevásárol neki, amire szüksége van.

Lehet, hogy akkor nem halmozna és nem kellene azt a sok hűtőt működtetni.

Megoldást kell keresni amivel biztonságban érzi magát és akkor ő is közreműködőbb lesz.

A ki nem fizetett díjak ráterhelődnek a házra /ahogy ezt már elöttem is megj./ és kamatos kamattal növekedni fog az. Így a várható örökség is csak álom marad.

2023. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
0%
Monjátok neki hogy írassa át a házat a nevetekre. Akkor nem tudnak ráterhelni semmit :D
2023. jan. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
86%

Ha majd nem tudja fizetni, igen a házra terhelik, na és?!

Ha nem él 100 évet a nagyi, akkor neki már mindegy lesz.

Az örökséget pedig majd vissza kell utasítani a közjegyzőnél, és akkor nem öröklődik az adósság.

2023. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
82%
Eddig mennyi az adóssága?
2023. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
90%
Jó látni, hogy nem csak az én nagyim ilyen felelőtlen. Mindenesetre ne hagyjátok, hogy tönkretegye az anyagi helyzeteteket. Saját családotok és életetek van.
2023. jan. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is anyósom szegény egyedül élt, és a fagyasztó tele volt kenyérrel és hússal, már nem tudott boltba menni, de mindenkivel vetetett frisset, aki meglátogatta, és végül a fagyóban kötött ki minden. Be volt tárazva rendesen. Tojásból is hegyek voltak nála, meg olajból. Jórészt persze ment a kukába, mert lejárt, mire elfogyott végre valami és újat kellett elővenni. Mi nem mondtunk inkább erre semmit egy idő után, elfogadtuk, hogy neki ez fontos. Legalább hiányban nem volt soha semmiből.

Ő spórolt amúgy ezektől függetlenül, ez ilyen megszokás lehetett nála. Szegény karácsonykor meghalt, de tartozást nem hagyott hátra, okosan osztotta be ettől függetlenül a pénzt.

A helyetekben nem finanszíroznám a mama túlfogyasztásait, pláne ha nincs miből.

2023. jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
100%
Oldja meg. Én nem foglalkoznék vele.
2023. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!