Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszulok, dedszulok nektek...

Nagyszulok, dedszulok nektek is meséltek történeteket az orosz/szovjet katonák kegyetlenkedeseirol?

Figyelt kérdés

Engem kicsit megutott amit nagyapám mesélt.o nem élt akor, ő is anyjától halotta hogy az ő papajat

(Én ukpapam)

Annyira megverték a részeg orosz katonák a penzeert hogy másnap meghalt .pedig öregember volt ukpapam nem katona.


Ukrán háborúról beszélgettünk és ott jött szoba a háborús kegyetlekedes.kicsit meglepődtem hogy vegulis akor én családom ellen is követtek el háborús bűnöket.



2023. márc. 1. 19:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
96%
Sok hasonló történetet hallottam. Ha nem is fizikai bántalmazásról, de kifosztásról. "Vitték az összes disznót, csirkét, befőttet, mindent amit értek"
2023. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim válasza:
95%
Apai nagyanyámat agyonlőtték.
2023. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
95%
Igen, meséltek a "ruszkikról". Hogy dugdosták elölük az öt-hat éves kislányokat is, mert megerőszakolták volna a gyerekeket is az orosz katonák. Ugyanígy meséltek halálra vert öregről , mint nálatok, nagymamám unokatestvére volt akit megöltek. Azt mondták, még a szalmazsákot is kihasították az ágyból, azt hitték oda dugta szegény öreg a pénzét.
2023. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
95%
Én nem vagyok dédszülő, sem nagyszülő. De egy könyvet olvastam az orosz katonák által hazánkban elkövetett nemi erőszakról. [link]
2023. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
97%
A nagymamamat gyerekkoraban szajbavagta egy ruszki katona puskatussal, elete vegeig megmaradt a heg.
2023. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ilyenek voltak. Pl. komondorjaink is azért nincsenek nagy számban, mert a ruszkik kilőtték azt a kutyát, amelyik nem szaladt el (tehát hasznos volt), hogy rabolhassák a tanyákat. (Nagy nehezen valamennyire visszahozták a fajtát, de az idegrendszerére mentek rá, cserébe nem nagyon fogsz 10 évesnél idősebb komondort találni, kicsi génállományból kellett dolgozni.)


De nyugodj meg, a ruszkik azért csinálták ezt amellett, hogy eszement fanatikus szláv népség, mert ők voltak a nagy felszabadító hadsereg. Háborúban ez így megy. Amikor az első világháború végén a magyar katonák jöttek vissza az amúgy is káoszban fekvő országba, a sajátjaikkal ugyanezt csinálták vidéken, aztán amikor jöttek be a románok, ők is, csak hogy néhány közeli példát mondjak.

2023. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:

Velünk ugyan úgy bántak mint a németekkel állítólag azért mert mi is a végsőkig harcoltunk ameg tudtunk.

Amúgy ott a legdurvabbak a katonák ahol kemény a harc.

Ha általunk mint a románok lehet annyira nem lettek volna durvák.


Nemtudom Romániában a romanokkal is így bántak?

2023. márc. 1. 20:12
 8/72 anonim ***** válasza:
74%
A házat kifosztották, ételt, értékeket elvitték. Embert nem bántottak, de a kutyát lelőtték.
2023. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
76%

Volt bnőm nagyapja meselte, hogy az udvaron a tyukokat ki sem beleztek le sem taluztak es ugy sütöttek a disznókat dettó. Volt pár katona aki megadta magat az oroszoknak, hogy inkabb megadjak magukat es elnek minth lelőjék őket. Bezartak őket a disznóólba, reggel meg bedobtak melléjük pár granátot. De a kva ukranokat sem kell felteni azok is kegyetlen allatok az oroszokkal egyutt. Meg kegyetlenebbek.

Nagyim meselte, hogy az allatokat mind elvittek mind egy szallig, a padot lesöpörtették az utolsó szem búzáig.

2023. márc. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
2023. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!