Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám ezt megbeszélni...

Hogyan tudnám ezt megbeszélni anyukámmal?

Figyelt kérdés
Helyzet: Anyukám nem igazán bírja az oroszokat. (SZU miatt) Én meg rajongok Oroszországért, meg a kultúrájáért. Azt tudom, hogy gazdasága nem is olyan rég eléggé mélyrepülésen ment keresztül, de én mégis oda vágyódok. Hogyan tudnám elmagyarázni anyukámnak azt, hogy az oroszok közül nem mind olyan mint akikkel kiskorában találkozott? Van neki egyébként Magyarországon élő orosz barátja, de valahogy nála mindig elfeledkezik arról, hogy ő is orosz. Interneten meg sok velem egyidős orosszal beszélek, és nagyon kedvesek. (Egyenlőre angolul kommunikálunk, mert az orosz tanulás még folyamatban van. 😊)

2018. okt. 12. 18:57
1 2
 1/20 Csicsky ***** válasza:
93%
Próbáld meg elmagyarázni az anyukádnak, hogy az akkori szovjet politikának nemcsak a volt KGST országok polgárai voltak a szenvedő alanyai, hanem elsősorban maguk az oroszok, mert őrájuk még nagyobb nyomás nehezedett. Mármint az egyszerű emberekre. Nekik semmi közük, beleszólásuk ebbe nem volt. Ha mégis megpróbálkoztak, a Gulág-táborok vártak rájuk. Ők örültek a legjobban, amikor a bolsevista diktatúra véget ért.
2018. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Minden ember más... Nem a nemzetisgünk miatt leszünk rosszak vagy jók.
2018. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1-es-nek: Én próbáltam, de hiába tudja, hogy igazam van, akkor se hajlandó megérteni...

2-es-nek: Tudom, de néhányan ezt nem bírják felfogni.

És minkettőtöknek köszönöm a válaszát.

2018. okt. 12. 19:56
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Add neki oda az orosz irodalom legjobbjait. Tolsztoj, Dosztojevszkij, Csehov. Ha el tudjátok érni, nézzétek meg a Háború és békét a Vígszínházban - orosz rendező, Alekszandr Bargman, gyönyörű.

https://www.youtube.com/watch?v=B0CddACPzrg

2018. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%

Ezen nincs mit megbeszélni. Anyádnak nem dolga, hogy az ideológiai klónod legyen. Hagyd őt békén az oroszokkal.

Gyerekként úgy általában ne oszd anyádnak az észt. Beszélgess vele, de ne akard megmondani a tutit. Hidd el, nem fogja elhinni, hogy az a tuti.

2018. okt. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4-es-nek: A kultúrát bírja, csak az oroszokat rosszal azonosítja, de azért köszi.

5-ös-nek: Csak jó kapcsolatot akarok ápolni az anyukámmal...

2018. okt. 12. 20:21
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Nem azért csinálod, mert jó kapcsolatot akarsz vele ápolni. Ez pont az ellenkező irányban hat. Azért csinálod, mert kamasz vagy, és úgy próbálod kitalálni, mit gondolsz a világról, hogy valamibe jól beleállsz, aztán tekintélyszemélyekkel ütközteted (mint a többi tipikus kamasz). Anyádat ez a téma érzékenyen érinti, csak a feszkót szítod.
2018. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7-es-nek: Mi a baj azzal, hogy vonz Oroszország, de közben az anyámmal is szeretnék jó kapcsolatot ápolni? Egyébként meg segítséget kértem, nem azt, hogy oktass ki...
2018. okt. 12. 20:28
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Senki nem mondta, hogy ezzel lenne a baj. Próbáld meg értelmezni a szövegeket, amiket elolvasol. Az oké, hogy elolvasod a szavakat, de azok mindenféle logikai kapcsolatban tudnak lenni egymással, és ettől függően nagyon különböző dolgokat tudnak jelenteni. Gyakorolj.
2018. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szerintem te se érted miről beszélek...
2018. okt. 12. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!