Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van? Én vagyok a paraszt?

Igaza van? Én vagyok a paraszt?

Figyelt kérdés
Nagyanyám lehordott azért mert egy héten egyszer meglatogatjuk az apost, hétvégén szabad és örvend ha láthatja az unokáját, de az öreglany szerint nem illik csak ritkán és akkor is csak egy 20 percre menni, és még akkor se a gyerekkel... Nekem ez egy kicsit furcsa, ugyanis már a 21 században élünk

2023. márc. 6. 09:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Naa, ez engem érdekel, mégis miféle illemszabály alapján gondolja a nagyi, hogy gyerek nélkül kellene menni a papihoz?
2023. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2023. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyinak csak baja van az apóssal szerintem...
2023. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazéból mindkét oldalon van probléma.
2023. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%

75 éves vagyok, de a nagyanyád nem teljesen 100-as!

Már az én gyerekkoromban sem ezt írta elő az etikett, legfeljebb olyan esetekre, ha egy bemutatkozó, vagy udvariassági látogatást teszel egy indifferens személynél, mondjuk a kollégádnál, főnöködnél, üzletfelednél,...stb.

De hogy a szülőhöz, nagyszülőhöz ne mehetnél, vagy vihetnéd a gyereket, az totál abszurd! ...és persze annyiszor, ahányszor kölcsönösen igénylitek és örültök egymásnak. Ha naponta, akkor naponta!

2023. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen időskori elmezavar már. Az én nagyapám is ilyen volt: ezt nem illik, azt amúgy kell, amit épp kitalált hogy utasítgasson másokat passzív agresszív módon.. persze ő kritizálhatott bárkit mert ő idős meg satöbbi. Nyilván neki kellett hogy igaza legyen, rettenetes nehéz volt vele.
2023. márc. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok és azt lehagytam, hogy az olyan látogatásokat, amiket leírtam, "tisztelgő látogatásnak" hívták, de ez - mint írtam is - idegenekre vonatkozott.

Tényleg megrekedt a nagyi a 1900-as évek első felében és még csak az etikettel sincs tisztában.

Vagy csak féltékeny a másik ági nagypapára!:)

2023. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt apósoddal kell megbeszélned, mamának meg mi köze hozzá? Hol jön ő itt a képbe???
2023. márc. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
25%

A 15ös azt hiszi hogy 75 éves, holott érződik hogy mai "gyerek" :) "totál abszurd" csak egy példa. Ilyet egy kisöregtől sem hallottam még 😄


Kérdező. Nem csípi apóst, gpndolom okkal

2023. márc. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!