Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Falun ez divat hogy,agyon...

Falun ez divat hogy,agyon dolgoztatják a vendégeket és a rokonokat meg a vő gyereket??? Valamint hogy ki beszélik egymást az emberek?Ez a mániájjuk, hogy minden "házi" legyen. Kötelezik a templomba járásra gyerekeiket akik ugyan csak ellenkeznek.

Figyelt kérdés

Volt párom szülinél tapasztaltam,ugyan ezt a 2 dolgot.

Szombat vasárnap is hajtották a rokonokat, akik voltak akkora marhák hogy, mentek segitettek.(pl 100db tyúk vágás 6 emberre.)kb 400db állomány.+100 kacsa.

Tescos ételekre undorral néznek.Főleg a gyors éttermire.

Hétvégente meg szakadnak a nagy kertbe stb.

Míg 7 év után mi szét mentünk.

Meg fogadtam soha többet nem kell paraszt lány!

Ismerősön másik falusi csajjal ugyan így járt.

Nekik a 8éves kapcsolat ment így tönkre.

(Őt az első nap este mikor ott aludt be fogtak búzát és kukoricát hordani)

Nekem is és neki is, jegyes menyasszonyunk volt.

Falura költöztem 1éve, itt is több ilyen embert ismertem meg.

Rendezett udvart alakitottam ki ami szép, azonnal a vett házam felujjitásba kezdtünk,mig mások a kertbe ölik a pénzt,semmit érő kutyákat tartanak és tele sza...ják a tyúkok az udvart)?

Miért ilyenek?Elvárnák hogy ingyen dolgozz.

Ez milyen fura agyi be rögződés?

Mások is ilyenek?



#após #falusi ember #Paraszt lány
2020. szept. 27. 05:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
43%
Csak a kulák parasztok ilyenek. Én falun nőttem fel. De mi nem tartottunk haszon állatot. És igen.. Énis tapasztaltam hasonlót vendégségben de legalább tudom hogy hova nem szabad menni.
2020. szept. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
32%
Mellesleg ez inkább az alföldi részeken divat,a hegyvidéki északi részen ilyeneket nem lehet taláni ,ott nem megy ez a fajta viselkedés.az emberek inkább a házukat gondozzák és nem parasztok...
2020. szept. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Falun régen ez szokás volt hogy a rokonság ment segíteni ha nagyobb kaliberű munkáról volt szó.41 éves férfi vagyok,én is falun nőttem fel,és én sem eszek tescos és hasonló ételeket,sőt a boltból csak tisztálkodási és egyéb háztartási szereket veszek.Még a kenyeret is magam sütöm,vannak csirkéim,tyúkok,kacsa,disznó..és a kertem 1400m²,amit örömmel művelek minden évben,hisz más a kerti zöldség mint a fóliás,íztelen bolti.Ezeket a dolgokat munka mellett csinálom délutánonként,hétvégéken,mert van rá időm,és ilyen irányú az igényem,nem szeretem a bolti dolgokat.Másrészt én is úgy élek mint a nem falusi emberek,eljárok éttermekbe,mozizni,imádok motorozni,van hogy egész hétvégén csak döglök,filmezek,pc-n vagy ps-en játszok..tehát nem vagyok megszállott munkamániás,a rokonoknak sem segítek semmiben.Egyébként teljesen igaz amit leírtál,itt falun még mindig sok ilyen ember van,főleg az öregebbek.Csak a gürcölés,mindig a munka,ház körül,kertben,földeken..megy a kibeszélés,az állandó pletyka.."azt a fiút fogd meg magadnak lyányom,kicsit iszákos de jó dógos gyerek.." Rögtön munkára fognak,akkor vagy faszagyerek ha állandóan dolgozol,kisebb-nagyobb hibák nem számítanak.:)
2020. szept. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Ez pontosan így van ahogy azt elöttem is leírták.

Kicsit iszákos de dógos xD

Igen egyébként. Volt főnököm egy idős bácsi volt faluról mindig szokott beszélgetni velem. Szidta az asszonyát.

Kérdeztem hogy minek vette akkor el.

És mondta hogy az apja meg az apósa barátok voltak és mindig összeültek. És mondta hogy neki van egy lánya akkor vegye el a fia. És el kellett vennie vagy mehetett világgá. 🤷‍♀️

És így együtt maradtak. Mert régen meg nem szoktak mindenért elválni. Inkább megkeseredtek egymás mellett.

2020. szept. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
32%
Ismered a mondást: "A vendéget dolgoztatni kell, hogy otthon érezze magát!"?
2020. szept. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Régen ez volt a módja, hogy a falusi ember kitörjön a napszámos létből. Ha nem volt különösen eszes, hogy továbbtanuljon, maradt a hajsza.

Nem volt nyugdíj, meg táppénz, a napszám elég volt, hogy ne dögöljön éhen a család, ha jutni akart előre, gürcölni kellett. Amikor lett saját földje mindenkinek, akkor méginkább. A TSZ-ben is, ha jó volt az elnök, nem hajszolta az embereket, hogy maradjon erejük a háztájira. Azt meg csak nagyban volt érdemes csinálni, 50-60 baromfiból, meg 3 hízóból nincs hasznon.

Akik széthajtották magukat, azok gyorsan jutottak előre, aki megelégedett a Tsz-szel, vagy a melléküzemági fizetéssel, azok csak lassan.

Ezt a mentalitást hozták magukkal a parasztfiúk a bányába is, csakhogy az fizikailag és lelkileg is megterhelőbb volt. Nagy pénzeket lehetett keresni régen. Akik széthajtották magukat, hamar feldobták a talpukat. Vagy a pia, vagy betegség miatt.

Ma már a háztájit is nehezebb haszonnal csinálni, mert letörik az árakat a multik, a nagybani kereskedők. Az időjárás se kedvez sokszor, sok a betegség is.Egy jó munkahelyet érdemes keresni, és mellette a szezonális zöldséget, gyümölcsöt megtermelni, amit megeszik a család. Baromfiból is 30-40 épp elég a gabonaárak mellett. Hülyeség százasával nevelni a szárnyast, meg 3-4 anyakocával vesződni egész nyáron, munkahely mellett. Csak akik még fejben a 70-es, 80-as években élnek, azok januárban boldogan számolgatják azt a 3-400.000forint hasznot a konyhaasztalnál, amit a háztájival kerestek, de az egészségükkel fizetnek érte.

2020. szept. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%

"Tescos ételekre undorral néznek.Főleg a gyors éttermire."

Jajjjajjj...és? Én is,a amit ott árulnak az szeméttel egyenlő!

Egyébként neked ez a legnagyobb bajod?

2020. szept. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%
Jobb helyen teljesen normális, hogy az ilyen munkát a család együtt csinálja. Gondolom, az jó volt, hogy nem kellett húst meg zöldséget venni, megkaptad tőlük...
2020. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 acelsziv ***** válasza:
68%
Miért érzem azt, hogy egy elkényeztetett hülyegyerek picsog@s@t olvasom, akinek fogalma nincs a valódi életről?
2020. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%
A mondanod elején még gondoltam írok egy kedves választ, aztán ahogy a végére értem, rájöttem, hogy egy ilyen degeneraltnak írni semmi értelme 🤷
2020. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!