Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem akarok kettesben találkozni a nagymamámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Alapvetően semmi bajom a nagymamámmal, de nagyon rosszul érzem magam mert találkozni szeretne kettesben. Igazából kiskoromból jön ez a szorongás, amit ekkor érzek. Nagyon rossz érzés.


Amikor kicsi voltam, mindig kényszerítve voltam a nyaralásra. Tudom, hogy nyafogásnak tűnik, de rühelltem minden pillanatát, pesig nem bántak rosszul velem. Viszont sajnos mai napig csak itthon tudok aludni, wc-zni, stb. Ezek miatt nekem az a 2 hét maga volt a kín. Féltem éjjelente egyedül a sötétben, nagyi pedig nem hagyta, hogy fény legyen. Néha annyira féltem egyedül, hogy be is pisiltem (kb 7,8 évesen). Minden nyáron rettegtem ettől a 2 héttől, féltem abban a szobában, nem tudtam wc-zni gyomoridegem volt. Amúgyis sajnos introvertált ember vagyok, mindig is az voltam amivel nekem nincs bajom, de a körülöttem élők nem nagyon tudják ezt értelmezni. És én szívesen elmegyek a család többi tagjával a nagyihoz, gondoskodom is róluk ahogy tőlem telik, mindig viszek dolgokat stb. De borzalmas rossz embernek hálátlan unokának érzem magam, 24 éves vagyok. Egyszerűen előjön a kiskori szorongás amikor előhozakodik a találkozással. Hogy mondjam ezt el úgy, hogy ne legyen bántó?


2023. márc. 28. 12:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
98%

Szia, a soraidban magamra ismertem. Én se szerettem sose a nagyimnál nyaralni, pedig 210kmre lakott tőlünk a papával.

6éves lehettem, mikor a papa meghalt azután az az 1 hét amit a mamámnál töltöttünk nagyon stresszes volt. Persze ott voltak a szüleim is, apukámat folyton leitatta, anyum nem győzött a mama után takaritani.

Volt mikor a szomszédba hoztak kukoricát a malacoknak, és átmentünk segíteni akkor még 5 éves lehettem, de arra emlékszem hogy nem nagyon tudtam segíteni a felnőtteknek és a szomszéd néni hozott a dolgozóknak üdítőt és nekem is akart tölteni, erre a mamám megszólalt hogy "aki nem dolgozik ne is igyék." Értette ezt arra hogy csak ott tébláboltam, persze a szomszéd meg el volt borzadva hogy hogyan mondhatott ilyet az unokájának.


Aztán volt egy időszak mikor hetekig nálunk volt, mert anyumék sokat dolgoztak és vigyázott rám a mama, akkor egész nap bent hagyott a lakásban és ő kiment a szomszédasszonnyal pletykálni. Volt mikor behozta a lakásba a szomszédasszonyt és még anyum hazajött az ebédért addig hogy ne vegye észre a szomszédot a szoba ajtaja mögött bújtatta. Persze elmondtam anyumnak és utána a mama folyton hazugnak hívott.

Idősebb fejjel pedig egyszerűen tudtam, hogy nem fogok hozzá sose elutazni, sok volt a negatív emlék.

2023. márc. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
85%
Azóta már elhunyt a mamám, sose mondtam neki hogy nehéz esett volt.
2023. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
97%
És nem vagy rossz ember, a helyedben én se mennék
2023. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Te nem rossz ember vagy, csak rettenetes pszichológiai problémákkal küzdesz.

Még olvasni is rossz volt.

Egy dolog, hogy gyerekkorodban ilyen szorongásaid voltak, de ha ezek most is kísértenek, legfőbb ideje lenne rendbe tetetned.


Ami nem világos nekem: nagymamádnak miért fontos, hogy kettesben találkozzatok? Miért nem jó, ha valamelyik családtagod elkísér?

2023. márc. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen én alapvetően mindig egy stresszes, szorongó ember voltam. Ez nem mindig látszik kifelé, sőt. De amúgy elvagyok én ezzel. Egyszerűen nem szeretek elmenni itthonról. Kivétel a munkahelyem, ami bár egy végtelenül nyomasztó hely, mégsem vagyok ideges ha oda kell mennem. Az otthonomon és munkahelyemen kívül viszont gyűlölök bárhova is menni, sajnos ez mindig is így volt. Hálát adok, hogy lehet online rendelni, ezért csak ha nagyon muszáj akkor megyek boltba is. Amúgy jól ellennék ezzel, csak az fáj, hogy bántom azokat akiket szeretek. Mert szeretem a nagyszüleimet, szeretem a barátaimat, ettől függetlenül. Vesémet odaadnám a családért, barátokért. Bármiben segítek bármikor nekik. Csak ne kelljen szülinapi bulikba járnom, ne kelljen cukrászdába beülni, meg alapvetően sokat találkozni mert még a fejem is belefájdul a gondolatba. Egyenesen rosszul vagyok ettől a "menjünk üljünk be ide meg amoda" dologtól. Ha van így más is: az érdekelne, hogyan adtátok ezt a másik tudtára bántás nélkül?
2023. márc. 28. 13:07
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja nem tudom, hogy miért annyira fontos. Amúgy a szorongásaim ellenére mindig belementem ezekbe a találkozókba, csak úgy jó szegénynek ha ketten vagyunk.
2023. márc. 28. 13:10
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
nem vagy rossz ember
2023. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

"Alapvetően semmi bajom a nagymamámmal"


Akkor menj el hozzá, szeretettel, barátsággal, vigyél neki valamit, amit szeret, kérdezd meg, hogy segíthetsz-e valamiben, és segíts, ha kéri.


Aztán te hozd szóba a régi nyaralásokat, és mondd el, hogy te mennyire féltél a sötétben. Ennyi, egy mondat, és felszabadulsz.

2023. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Én lemondanám. Egy ideje én se vagyok jóban a mamámmal, vagyis nincs konkrét konfliktus csak részemről van egy eltávolodás egy bizonyos dolog miatt haragszom rá.

Mindegy a lényeg hogy már idős, nem jó a higiénia nála, pelenkázza magát egészségügyi okokból. Nem szívesen megyek hozzá emiatt, és korábban utcára se mentem vele szívesen mert ordibálva beszél kínos dolgokról például hogy mikor kakált be meg hogy hova gyűjti a pelenkáit.

A lényeg hogy nem mondom ezeket neki mert úgyse értené vagy nem tudna változtatni.

Nem megyek hozzá, elfoglalt vagyok ha keres, ami nem is kamu.

A szüleimhez szoktuk átvinni autóval és ott nagy családosan találkozni.

2023. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy emiatt rossz.
2023. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!