Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csak akkor vigyáznak az...

Miért csak akkor vigyáznak az unokára, ha azt mondom mert bevásárolok takarítok, es nem akarják atvenni ha a párommal szeretnék kettesben lenni végre?

Figyelt kérdés

A nagyszülőket nem öreg neninek bácsinak kell elkézpelni, hanem cegvezető karrieristák stb.


Alapvetően az unokát nem veszik át(minket viszont egész nyári szunetekre is lepasszoltak a szüleikhez, mikor gyerek voltam, en meg kapom azt, hogy kb havi 3 szor ha átveszik fel napra az unokájukat, aki kisgyerek)



Es ezen még ugy fent sem akadok.


De az már nekem nagyon fura hogy 1. Indokolnom kell hogy miert vegyék at az unokát (ahelyett hogy eleve ők kérnék hogy hianyzik az unokájuk mint egy normális nagyszülőknél kéne legyen)

2.nem mindegy mivel indokolok

Ha pl nagybevásárlast vagy nagytakaritast mondok,nrendben hozzam, de ha a párommal lennék kettesben, ami szinte soha nincs a kicsitől, az már baj!


Miért fájhat az a nagyszülőknel ha a saját párommal havi ketszer félnapra legalább, kettesben szeretnék lenni?



2022. márc. 15. 15:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 A kérdező kommentje:
*nagyszülőknek
2022. márc. 15. 15:40
 2/85 anonim ***** válasza:
83%
Az ő szüleik nem karrierista nagyvállalkozók voltak, ráértek. Ők meg nem érnek rá. Ennyi.
2022. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
79%

Veszik át??????

Mi a fene az a nyomorult gyerek, csomag??????

2022. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
87%
Hát meg ne haragudj, de ez az elszámoltató, “miért nem képesek végre átvenni tőlünk a gyereket, hogy mi ketten lehessünk?” hangnem rendkívül bicskanyitogató. Gyereket magadnak és a férjednek szülsz, NEM a nagyszülőknek!! Fizessél bébiszittert, ha ennyire kettesben akarsz lenni a pároddal, de milyen jogon kéred számon a dolgozó (!!) nagyszülőket, hogy miért fáj nekik, hogy te kettesben akarsz lenni a pasiddal?! Kit érdekel, hogy te mit akarsz? Ők is dolgoznak, lehetnek fáradtak és kapaszkodj meg: lehet a szabadidejükben nyugalmat szeretnének, nem a te gyerekedet “átvenni” tőled, hogy te tudjál kamatyolni otthon az uraddal. Azért álljon már meg a menet. Semmiféle kötelezettséggel nem tartoznak sem feléd, sem a gyereked felé, akkor sem, ha az unokájuk. Nem mindenki tipikus nagyszülő típus, nem mindenki vágyik napi x óra meló után még gyerekzsivajra.
2022. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
86%

Hát figyi a gyereket nem, a nagyszülőknek szülted.

Old meg a helyzeted. Örülj neki hogy mikor olyan dolgod van vigyáznak rá. Keress egy bébi szittert aztán ennyi.

2022. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
86%

A gyereket magadnak szülted. Akkor is, ha 13 nagyszülője lenne.

Nyilván normális családoknál úgy van, ahogy te azt elképzeled, de ha ők nem akarnak rá vigyázni, akkor nem és kész.

Mit gondolsz, téged gyerekként miért passzoltak le állandóan? Hát azért, mert már akkor is nyűg volt nekik egy gyerek, nem még most, 20 évvel később. Élni akarják az életüket.

2022. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezt a nagyszülő vigyáz az unokára történetet engedd el. Te írod le hogy cégvezető karrierista.

De mindenki más, a főnököm is az mégis megoldja az időt az unokára.

De engedd el ezt. Keress egy bébiszittert. Egy diákot vagy anyukát, nyugdíjast aki rendes és kell neki a pénz. És nem kell a nagyszülőkhöz erőltetni. Nem igazán kíváncsiak az unokára és kész. Vagy légy furgangos és lelkiismeret nélkül hazudd azt hogy orvoshoz mész stb és legyetek kettesben. Légy találékony és ne várd ölve tedd kézzel hogy legyen valami. Ők nem olyanok és kész.

2022. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 A kérdező kommentje:

Ja akkor mindenki félre értett ahogy látom.

Szép kis gondolatok...bennem ez meg sem fordult amikkel itt vadolnak.

2022. márc. 15. 15:54
 9/85 A kérdező kommentje:

4 éves koráig ki sem adtam a kezemből. Soha senkinek. Es en vagyok elhordva.


Na köszi mentem.

2022. márc. 15. 15:54
 10/85 A kérdező kommentje:

Ja es mivel vállalkozók ugy osztják be az idejuket ahogy akarják evi 4 szer mennek nyaralni meg stb


En egyszer sem.

2022. márc. 15. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!