Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamám mindig azt hiszi elvette...

Mamám mindig azt hiszi elvettem a gyógyszereit?

Figyelt kérdés
Tudni kell rólam, hogy én nagyon sokat füveztem, és ez kiderült az egész családban (valószínüleg ezért hiszi ezt). És egy pár hete mamám majdnem minden nap bejön a szobámba, és gyanusítgat hogy elloptam a rivotrilját, meg mit tudom én mijét miközben valójában hozzá se nyúltam, aztán rá pár órára bocsánatot kér mert megtalálta valami csoda folytán... Már kezd elegem lenni, egyszerűen felbosszant és egyben szomorú is vagyok miatta hogy egyből engem vesz elő miatta.. Mit tegyek hogy ne érdekeljen?
2023. ápr. 13. 23:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a sok gyógyszer már elvette az eszét azért csinálja ezt.
2023. ápr. 13. 23:02
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Hát az a helyzet, hogy semmit nem tudsz tenni. Esetleg vegyél neki egy ilyen gyógyszer adagoló dobozkát, amiben egy hétre előre ki tudja válogatni a gyógyszereit és akkor nem kell mindig keresgetnie.
2023. ápr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Mit tegyél? Egyik füleden be a másikon ki kb, ennyit tehetsz.
2023. ápr. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Van ilyen, hogy nagyszülő bocsánatot kér az unokától?! Még ilyet! Te gyerek, nagyon becsülte meg ezt a családot, mert túl jó hozzád!
2023. ápr. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

1. A nagymamád valószínűleg valami belső feszültségét vetíti ki rád. És ugye erre roppant alkalmas bűnbaknak egy "drogos".

2. Másik lehetőség a kezdődő demencia.

3. #2 megoldása nagyon jó. Főleg, ha elzárva tartja. Ha ekkor is fennáll a hőbörgés, akkor demencia lesz az ok.

2023. ápr. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
A legtöbb idős ember ezt csinálja, ha nem talál valamit, azonnal azt gondolja, hogy valaki ellopta tőle. Ez egy elég rémes állapot mindenkinek, főleg a gyanúsítottnak, de van rá gyógymód, a mamád háziorvosa beutalhatja pszichiátriára, ott szakorvosi javaslattal gyakorlatilag ingyen kaphat olyan gyógyszert, ami ezt a meglopatási mániát enyhíti. Szakorvosi javaslat nélkül is fel lehet írni, de annak elég húzós ára van. Beszélj ezügyben a szüleiddel.
2023. ápr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha alapból nem egy rettentő természetű, kötekedő nagymamád van, akinél karakterhű, hogy most pont ezen talált fogást, akkor én is azt mondanám, hogy demenciának tűnik. Érdemes lenne vele foglalkozni család szinten.
2023. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat ilyenkor mondanam neki, hogy oke, hogy en fuvezek, de te meg rivozol, az sem jobb.

De amugy igen, csoda, hogy bocsanatot kert.

2023. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!