Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülők, ti a gyereketek vagy...

Szülők, ti a gyereketek vagy a ti szüleitek pártjára állnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17/F vagyok, a nagymamámmal, a húgommal (11) és a szüleimmel élek együtt. Szerdán történt, hogy a szüleim csak este értek haza. Én olyan 15 óra körül. Akkor a nagyanyám éppen a húgomat akarta elráncigálni magával a közeli piacra vásárolni. Nagyanyám anno velem is csinálta ezt, ilyenkor málhás szamár kell neki, valamint sokszor leáll az árusokkal is beszélgetni. És ezt várd ki... Hazafele persze már fáradt, ettől pedig kiállhatatlan. Amúgy se egy kedves ember.


A húgom nagyon nem akart menni, én meg mondtam neki, hogy jöjjön el velem fagylaltot enni. A húgom ugrándozva örömében jött, nagyanyám elkezdett tajtékozni, hogy ezt hogy képzelem, ne mondjak neki ellent a húgom előtt, stb. Én erre, hogy ő is ellentmond nekem a húgom előtt, de nem kapom fel miatta a vizet, ha cipekedő szolgát akar, vegyen fel erre valakit.


Este a húgommal hazaértünk, a szüleim elővettek, azóta is mérgesek rám, bármit mondok. Szerintük bocsánatot kéne kérnem a nagyanyámtól.


2023. ápr. 16. 07:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
56%
Én a szüleiddel értek egyet.
2023. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
78%

A szüleid tudják, hogy a nagyanyád ilyenkor hogy viselkedik? Elfogadják általában az uralkodó viselkedését?

Egyrészt a család idősebb tagjait illene segíteni, de erőszakos tettre nem kötelező meghajolni, sőt. A húgod szempontjából jól cselekedtél, de a szülieddel beszéljetek, hogy ők is elvárják-e az idősebb kiszolgálását tőletek. Az ő válaszuk számít most. Ha a nagyanyád kiállhatatlan ilyenkor, kísérgesse a gyereke és ne tolja másra, csak mert "úgyis kibír ennyit". A gyereke is ki kell bírja a piacozást.

2023. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
86%

A nagyanyád ilyenkor miért megy a piacra? Mit vesz? Mert ha ételt, amiből ti is esztek, akkor elég nyamvadék hozzáállás, hogy cipekedjen a mama egyedül, de a kaját azért betömitek.

Ha mindig felesleges vackokat, és mellette nonstop bunkózik is, akkor már kevésbé védeném a mammert, de akkor is ultra provokatív, hogy fagyizni invitálod a hugodat, ami szórakozás-kategória, miközben a nagyanyádnak segítségre lenne szüksége, ami a feladat-kategória.

Szomorú ez a családi morál. Ez alapján inkább a szüleiddel értek egyet.

2023. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 anonim ***** válasza:
73%

A nagyid be akart vásárolni és egyedül nem bírja hazacipelni a Te, a hugod és a többiek kajáját. 17 évesen van képed elinézni, hogy egy öreg ember cipekedjen? Mert te inkább elhívod fagyizni a hugodat.


Megoldásként azt javaslom hogy legközelebb menj el te egyedül a piacra bevásárolni.

2023. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk alapból hihetetlen, hogy a nagymamad, aki olyan 70 körül lehet, délután 3kor akar a piacra menni, hiszen az ő korosztalya épp az, aki hajnalban jár, hogy biztosan meg kapjon mindent.


De tegyük fel, igaz a mese. Én kézen fogtam volna a hugomat, meg a nagyit, együtt elmentunk volna a piacra, onnan meg fagyizni.

2023. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 K.O. ***** válasza:
37%
mind a ket oldalon van igazsag, de en veletek ertek egyet, ilyen hozzamallassal en se mentem volna piacozni.. oke hogy oreg, de arrol nem ti tehettek, akkor legyen normalis es akkor ti is szivesen segitetek neki.. nem mindegy a hozzaallas.. amugymeg azt kellett volna csinalni, mentek vele mind a ketten a piacra, ugy nem unatkoztatok volna amig pletyiznek, aztan hazafele meg mama meghivott volna cserebe titeket fagyizni:)
2023. ápr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 K.O. ***** válasza:
23%

08:12

ezt jol leirtuk egyszerre:D

2023. ápr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
81%

"en se mentem volna piacozni"

De a kérdező nem csak nem ment, hanem még a tesóját is fagyizni hívta, ahelyett, hogy hagyta volna, hogy legalább ő segítsen a nagymamának.


"aztan hazafele meg mama meghivott volna cserebe titeket fagyizni"

Ezt azért kétlem :) , viszont a kérdező meghívhatta volna a nagyit meg a tesót.

2023. ápr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 K.O. ***** válasza:
22%

08:21

nyilvan valamiert igy tortent ahogy, nem ismerjuk az elozmenyeket, meg a reszleteket se, igy nehez..

en nem tudom nem ismerem ezt a mamat:D de sztem igy lett volna korrekt, bar fugg attol is, hogy maganak vasarolt volna, vagy a csaladnak.. meg sok mindentol is.. igy ennyibol nehez igazsagot szolgaltatni, de ne csinaljunk birosagot mert azt nem szeretem, inkabb megyek piacozni:D

2023. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim válasza:
20%
Neked van igazad.
2023. ápr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!