Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miről beszélgettek szüleitekke...

Miről beszélgettek szüleitekkel/gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Kezdek rájönni, hogy nincs igazán közös témánk a szüleimmel. Eddig se volt, csak eddig suliban/egyetemen/koliban volt lehetőségem mással csacsogni.

Egyetemista vagyok, de most itthon vagyok. A barátaim máshol vannak, szerte az országban most. Vizsgaidőszak miatt most elutazni se tudunk egymáshoz még jó pár hétig. Anyummal vagyok most kettesben és nincs miről beszélgetnünk azon kívül, hogy mi legyen az ebéd, ha valamelyikünk elmegy boltba, akkor, hogy mit hozzon, jött-e posta.


2020. máj. 29. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézzetek filmet együtt! ;) Máris lesz téma! Menjetek el sétálni, kérdezd meg milyen volt az esküvője! :)

Gyerekkorodról meséljen, milyen butaságokat csináltál, hogy beszéltél félre állandóan :D

2020. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó téma lehet, ha arról kérdezed, hogy amikor annyi idős volt mint te mit szeretett.

Én túl sokat tudok a szüleim életéről, te pedig valószínüleg túl keveset. Ha egészen más korban is volt fiatal mint te, akkor is lehet még tanulni is abból, hogy ő hogyan élte meg a te korodban a dolgokat.

2020. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindenféléről. Mi történt nap közben, miről mi a véleményünk, könyvekről, filmekről, színházról, utazásról, óvoda/iskola/munka, kirándulás, barátok, család... Tényleg mindenről.
2020. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
Mi sem tudunk semmiről beszélni, nem is tudtunk soha. Őket látványosan nem érdekli az én mondanivalóm (belevágnak, nem válaszolnak, simán otthagynak a mondat közepén) én meg nem szeretem idegenek életét találgatni hogy hú na vajon ezzel meg azzal mi van, a főzés számomra szükséges rossz, meccset nem nézek, szappanoperákat sem, és ezzel ki is merült a tématár, amiről ők beszélgetni akarnak.
2020. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már külön lakom a szüleimtől.

Mivel már idősek, számomra a legfontosabb téma, hogy hogy vannak. Ők pedig általában az unokákról (vagyis a gyerekeimről) kérdeznek.

Ezen kívül apukámmal a kertről szoktunk beszélgetni (nekünk van a háznál, ők pedig a nagyszülői háznál levőt művelik). Aztán, ha valami van az autóval, akkor arról. Ha valamerre jártam, akkor arról. Esetleg testvéremékről, az ő gyerekeiről.


A gyerekeimmel miről?

Leginkább arról szeretnek mesélni, amit éppen játszanak. Komplett kis történeteket talál ki a nagyobbik, és azt figurákkal végigjátsszák, ill. részletesen elmesélik nekem. Én meg örömmel hallgatom őket.

2020. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmiről... néha pár dolgot beszélünk.... aztán ennyi.
2020. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

MINDENRŐL!

A gyerekeimmel meg a szülőkkel is.

Folyamatosan dumálunk, ha együtt vagyunk. :-D

2020. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában a suliról kérdezget anyám, meg hogy xy-nal (volt osztálytársaim) mi van. Ez eléggé idegesítő, mert engem egyáltalán nem érdekel más élete, meg hogy hova ment továbbtanulni Jucika.. Mivel a tanulásra van ráállva állandóan, ez a téma érdekli őt a legjobban, és sajnos nem csak velem kapcsolatban, hanem képes megkérdezni, hogy ennek-annak hogy megy az egyetem, amikor 3 éve nem is beszéltem velük. Ez sem normális szerintem. Ezen kívül mivel én külföldön élek, szokott az itteni életről is kérdezősködni, de mivel szerinte Budapest a csúcs, ezért úgyis lesz pár keresetlen szava az itteni országra nézve. Ez is idegesít.

Apummal szerencsére mindenféléről szoktam, és őt nem érdekli más élete, azt se tudja kik voltak a volt osztálytársaim. Vele szoktam beszélni a munkájáról, hogy milyen terveim vannak nyárra, hogy mit főztem aznap, mit csinálunk a hétvégén, meg persze ő is megkérdezi hogy megy a suli, de nem állandóan ez a téma.

2020. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!