Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Aki a nagyszüleivel nőtt fel:...

Aki a nagyszüleivel nőtt fel: miért?

Figyelt kérdés
Több bejegyzésben, kérdésben is felbukkan ez, illetve ismerőseim között is előfordul. Akinek van kedve, kérem, ossza meg, miért, nagyon érdekelne. És az is esetleg, hogy hogyan élte ezt meg…
2023. ápr. 17. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Falu, nagyszülőkkel laktunk egy háztartásban konkrétan 3 generáció.
2023. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyu meghalt 9 éves koromban, apám meg külföldön szolgált.


Nekem csodálatos volt a nagyimékkal vidéken.

2023. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyám HTB volt (mai nevén főállású anya), örökké kesergett a sanyarú sorsán, vigaszt az italban talált. Azután meghalt az apja, depresszió, majd még mélyebb alkoholizmus (volt, hogy délelőtt 10-kor kotta részegen kódorgott az utcán és esett kelt.

Apám hajnaltól későig dolgozott tavasztól őszig, esténként + mikor nem volt szezon szerette az alkoholt.

Aztán apám testileg lerokkant.

Kikapcsolták a villanyt, előtte télen a vízóra elfagyott, szóval vödörrel hordtuk a házba fel a vizet.

Így kikerültünk a mamához ketten a húgommal, egy nővérem akkor már önszántából ott lakott, a másik meg elköltözött az ország másik végére.

2023. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim 10 éves koromban meghaltak autóbalesetben. Ikertesómmal nagyszülőkhöz kerültünk. Nehéz volt a szülők hiánya, de csodás nagyszüleink voltak, így a seb is szépen begyógyult. Sajnos már ők is elmentek.

36/N

2023. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Apám meghalt, anyám lelépett az új pasijával.
2023. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim elváltak óvodás koromban apám alkoholizmusa miatt. Mamához költözött egy szobakonyhás kis házba, alkalmi munkái voltak… anyám meg megismerkedett egy palival, aki miatt elhanyagolt bennünket a tesómmal, hetekre eltűnt. Ekkor voltam 2. Osztályos. Majdnem elvittek minket intézetbe, de mama gyorsan ki tudta bulizni a hatóságoknál hogy ők lehessenek a gyámszülők.
2023. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Apám vadász-erdész volt,és kint laktak anyámmal az erdészlakban,a falutól tàvol,földúton .Kisgyerekkoromban sokat betegeskedtem,sokszor voltam lázas,ezért nagyszüleim felajánlották,hogy költöztessenek be a szüleim hozzájuk *(plusz amit kisgyerekkoromban igyekeztek titkolni előttem,amíg lehetett,apám már akkor is nagyon szerette az italt, anyám pedig ebbe szép lassan belebetegedett)*

Kiskoromban rosszul esett hogy majdnem minden gyereket a szülei nevelnek,engem pedig nem,de felnőtt ésszel szerintem ez volt a legjobb megoldás.

2023. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Apám ivott, anyám a válásnál a nagyszüleimhez költözött (az ő szülei), amikor lett pasija ő elment hozzá, én maradtam a testvéremmel, mert "nem volt idejük" velünk foglalkozni. Ekkor voltam 7 éves (a válásnál 5), a testvérem 10. Évente max 2x jött/ek meglátogatni minket, pedig nem laktak messze, de "sose értek rá", arra sem, hogy mi menjünk 🤷🏼‍♀️. Így ottmaradtunk. A nagyszüleink mindent megtettek értünk, sose mondtak egy rossz szót se a szüleinkre, éreztük mi magunktól is, hogy a legjobb az, hogy oda kerültünk.
2023. ápr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. ápr. 18. 21:25
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyám csecsemőkoromban elhagyott, lelépett. Az apai nagyszüleim neveltek fel.
2023. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!