Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Melyik nagyszüleid szeretted...

Melyik nagyszüleid szeretted jobban? hogyan jellemznéd őket? hányadik unoka vagy?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 21. 11:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik helyen második, másik helyen sokadik unoka voltam. Lehet hogy hihetetlen amit írok, de mind a négy nagyszülőmet egyformán szerettem, mindegyik imadnivalo volt. A két nagyapám két humorzsak volt, a mamaim pedig a nagymamák gyöngyei voltak.
2023. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Anyai nagyszülőket nagyon szerettem és az apai tatát. Anyainak első unoka, apainál második voltam.
2023. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Az egyik nagyszüleim bő 300 km-re laktak, amikor látogatóban voltam, akkor sem tekintettek rám unokaként (a szomszéd kislány volt ebben a státuszban, de nem vér szerint). Első unoka voltam és fiú. Amikor a nagynéném potyogtatta a gyerekeket, akkor mindegyik ajnározva volt. Amúgy ezek a nagyszüleim már nem élnek.

A másik nagymamám születésem előtt meghalt. Nagyapám újraházasodott egy gerinctelen, maniplatív hárpiával, szóval ott sem volt túl sok keresnivalóm. Egyébként ott is első unoka voltam.

2023. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Anyai nagyszülők, és nagybátty.


Anyám helyett anyám volt, a nagyapám meg a nagybátyám-apa pótló.

A nagybátyám családja meg a minta mi reményt adott sok sok reménytelen időszakban, hogy majd egyszer én ilyet szeretnék.Az elérhetetlen álomból valóság lett, sok sok idő múlva.

2023. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
4+ Apaival fiatal felnőttként egyszer találkoztam, a korábbira amig el nem váltak nem emlékszem. Csak azt tudom, arra emlékszem, hogy egy ideig ha egyedül voltam otthon és nagyon féltem, akkor kopoghattam neki és ő átjött. Ennyire emlékszem belőle. Talán 6 éves körül voltam..
2023. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Anyai nagymamámat. Apai nagymamám messze lakott, és nagyon idős volt már a születésemkor is. Mindkét nagyapám már jóval a születésem előtt meghalt. Anyai nagymamám csodálatos asszony volt, a nyomába se érhetek.

N

2023. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
#6 vagyok, egyetlen unoka voltam.
2023. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
Anyai nagyszüleimet, mert velük sokkal többször találkoztunk, közelebbi volt a kapcsolat. Második unoka voltam. Apai nagyszüleimet is szerettem, náluk hatodik unoka voltam.
2023. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
elso unoka vagyok mindket oldalon. mar csak egy nagymama (anyai) es egy nagypapa (apai) maradt. anyai nagyanyammal mindig is kozelebb voltunik egymashoz fizikailag es emocionalisan is, minden nap latogatjuk, egyutt ebedelunk stb. apai nagyapammal gyerekkorom ota szinte semmi erzelni kapcsolatom nincs, maganak valo ember, a sajat gyerekeivel sincs kb semmi kapcsolata
2023. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

anyai ágon az első, apain a második unoka vagyok, de az első aki magyarországon volt (a nagynéném külföldön él elég hosszú ideje)

na most tudom hogy halottról jót vagy semmit, de szegény anyai nagyapám volt a kedvencem, amolyan csibészes, minden játékban benne levő ember volt, sátrat építettünk a nappaliban, megettünk egy csomag cukorkát, legurultunk fékezés nélkül a lejtőn, játszottunk a számítógépen és kaptam tőle barbie-babát, és nem kellett a vakációs matekfeladat gyűjteménnyel foglalkoznom ha vele voltam. meg világéletemben úgy kezelt, mintha ép és egészséges gyerek lennék, sose csinált úgy mintha kevesebb vagy másabb lennék a többi gyereknél. tehát kb ő volt a fekete bárány a családban, mert mindent megtett értem, amit a szüleim nem akartak hogy bárki is megtegyen. (az előírt gyermekfelvigyázási program nagyjából abból állt, hogy sokat kell tanulni, naponta kétszer elvégezni a gyógytornát, és csak az orvosokról és tanulmányokról szóló történetek iránt szabad érdeklődést mutatni, minden más butaság, és ezt a gyereknek is meg kell tanulnia. ehhez mindenki más nagyon tartotta is magát, aztán meg voltak lepődve, hogy a nagyapa kapja a legszebb üdvözlőlapot a kézműves foglalkozásról...)

2023. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!