Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Màs nagyija is többet foglalko...

Màs nagyija is többet foglalkozik(kivètelezik) a kisebb tesóval, mint vele? 16/L

Figyelt kérdés
Mikor mèg csak èn voltam, a nagyszüleimnek èn voltam a vilàg közepe. Majd megszületett a húgom, onnantól a sarogba lettem àllìtva. Ez akkor megviselt, de ezt ìgy visszagondolva nem tartom különlegesnek, hisz' az újszülött baba a kedvenc mindig ès több is vele a feladat. Csakhogy azóta eltelt 10 èv ès a helyzet mit sem vàltozott. Mikor a tesóm elmegy hozzàjuk, akkor a mamàm eldob mindent amit addig csinàlt ès csak vele foglalkozik(sütit sütnek, soppingolnak, beszèlgetnek) Mikor viszont èn megyek àt a gèpe előtt ül ès megmondja, hogy ne zavarjam èpp dolgozi. Meg mikor elmegy vàsàrolni, akkor a húgomnak összevàsàrol mindenfèle kacatot elèm (a jobbik esetben) odadob egy csokit. Ès ha èn csinàlok valami rosszat, akkor besèrtődik ès a húgomat kezdi agyonajnàrozni, viszont, ha a tesóm csinàlja azt èszre sre veszi. A papàm ugyanez, de ő mèg a jobbik eset. Màs nagyszülőknèl is ez van, ez normàlis vagy csak nàlunk ilyen a helyzet? Szerintetek is nagyon gàz ez egy nagyszülőtől?

2023. máj. 29. 08:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk en vagyok a kisebb, de a testverem a kedvenc.

Az en "bunom": lany vagyok, (szerinte) rossz notol szulettem.

En covidnal megszakitottam a kapcsolatot, mert amellett, hogy durvan kiveteleztek a testveremmel (ot bevettek az oroksegbe, engem nem, neki mindig csomagolt a vasarnapi ebedrol sutit, nekem soha, pedig en csoro egyetemista vagyok) meg folyton nyomatta az erzelmi zsarolast is. Rossz unoka voltam, hogy nem latogattam annyit 80kmrol mint a 10kmre elo test erem. Ha elfelejtettem a nevnapjan felkoszonteni akkor sirva mondta, hogy hazudnia kellett mindenkinek, hogy felkoszontottem, mert szegyelli, hogy ilyen unokaja van. Igaz o nem tudja a nevnapomat es az utobbi par evben rossz napon koszontott fel a szuletesnapomon, pedig a facebook kidobja neki, hogy mikor van.

Emellett extra nagy engergiavampir,negativ, mindenkit szid. Folyton panaszkodik, sir, 35 eve haldoklik. 5 eves koromban inkabb tulettem magam a vasarnapi ebeden es lefekudtem aludni, hogy szabaduljak tole, mert tudtam, hogy mire felkelek mennem kell haza. + Nekem folyton a tobbi unokajat dicseri akik mas kontinensen laknak es kb nem is ismeri oket, magyarul sem tudnak.

Az egyik utolso csepp a poharban az volt, amikor eppen nem volt parom es mondtam, hogy nehez a vizsgaidoszak, o meg melyseges lenezessel a hangjaban megjegyezte, hogy nem tudja, hogy en hogy lettem ilyen, bezzeg az XY fiatalabb nalam, megvan mar a diplomaja, ferjhez ment, terhes es vettek egy hazat. Meg ugy altalaban, a kinti unokai mennyire okosal, mindegyike egyetemet vegzett.Csak mamika nem erti, hogy az amerikai technical collage az kb. a mi szakgimnaziumumknak felel meg, nem egyetem. Az meg, hogy 20 evesen bekapta a legyet a kedves rokon a kozepsulis udvarlojatol meg szintem nem feltetlenul kovetendo pelda a szamomra, valamint attol sem lesz feltetlenul sikeresebb ember, hogy vett 40 ev jelzalogra egy kb kartonpapirbol keszult hazat.


Fuu, egyebkent most ezt leirva is fel tudott meg idegesiteni :D

2023. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Persze, èn nem àllìtottam, hogy csakis a kisebb tesó a kedvenc, mert tudom, hogy màshol pl. a nagyobb. Csak akkor is ez olyan rossz, hogy a nagyszülők (tisztelet a kivètelnek!) ìgy kivèteleznek az egyik unokàval, a màsik meg kit èrdekel.
2023. máj. 29. 16:33
 13/13 anonim ***** válasza:
#11 Jó fej csajnak tűnsz. :D Most éppen van párod? :D
2023. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!