Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért van az,hogy elmenekültem...

Miért van az,hogy elmenekültem a nagyszüleimtől mert testileg, és lelkileg is terrorizáltak mégis folyton csak a jó emlékek jutnak leginkább az eszembe?

Figyelt kérdés
Folyton haza akarok menni hozzájuk, visszaköltözni pedig nekem ott egyáltalán nem volt jó, főleg azelőtt pár hónappal mielőtt elköltöztem..Ennek ellenére, mindig a gyerekkori szép emlékek lebegnek a szemeim előtt,és amikor elérzékenyülök is ezek jutnak eszembe, soha nem a rossz.A barátom mindig mondja,hogy hülye vagyok,mert nem erre kellene gondolnom,hanem arra amikor megvertek vagy nagyon csúnyán beszéltek velem, rombolták az önbizalmam, és le sem kellene köpnöm őket..de ezt nem tudom megtenni. Miért van ez így?
2023. jún. 25. 06:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
76%
Tök természetes, hogy szereted őket, hiszen elvégre a nagyszüleid. Viszont, ha bántottak, akkor jól tetted, hogy eljöttél.
2023. jún. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Stockholm szindrómában szenvedsz.
2023. jún. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
80%
Az csak az emberrablók áldozataira, vagy túszokra mondják szerintem. De tény, hogy van hasonlóság.
2023. jún. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg traumakötés, keress rá a neten.
2023. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Mert ez van a fejedben. Ezt a szoftvert tették beléd. "Dehát mégiscsak a családod, szeretni kell őket, mit fognak mások gondolni", stb.

És ugye más mintát egyelőre nem láttál. Hogy mi a valódi szeretet, ez ismerős, ezért hiányzik. Sokan vannak így, hogy maradnak a biztos rosszban, mert azt ismerik és elképzelhetetlen számukra a bizonytalan, de jobb helyzet.

De tényleg. Azt kell megérteni, hogy ez csak a fejedben van és egyáltalán nem igaz. Nem kell szeretni egy bántalmazót.

2023. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
El kell engedni. Tényleg nem normális, hogy bántottak, és vissza akarsz menni. Attól hogy a családod, nem tartozol semmivel!
2023. jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Korai gyerekkorban is elképzelhető hogy a rossz dolgok gondolati kizárása volt a túlélési stratégia és ezért is lehet.
2023. jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Benőtt a fejed lágya. Rájöttél, hogy csak jót akartak neked mindig, és ők is emberek, akik ennyire voltak képesek. Megbocsátottál.
2023. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én anyámmal meg a húgommal vagyok így. Sokat bántottak lelkileg

és elég rossz volt amíg náluk laktam. Én nem akarok hozzájuk

vissza költözni de mondjuk az igaz hogy a negatív dolgokra a veszekedésekre, bántó szavakra,

cirkuszokra nem nagyon emlékszem.

Pedig másik rokon mondja vissza hogy ez történt meg az és csodálkozik hogy lehet az hogy erre nem emlékszem.

A jó dolgokra viszont emlékszem

és inkább azok jutnak eszembe.

Nem tudom hogy ez miért van.

2023. jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi elme probalja a jót elraktározni.
2023. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!