Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnék felkészülni...

Hogyan tudnék felkészülni erre lelkileg? Hogyan "tegyem túl" magam rajta?

Figyelt kérdés

Mamám beteg, kórházban van. Elég makacs volt, nem ment időben orvoshoz (pedig rengeteg ember, köztük mi is, már könyörgött neki), most kiderült, súlyos betegsége lett, mert nem ment el időben.

Nagyon jól tudom, hogy mi lesz ennek a vége, és nagyon fáj belül, sokszor ha rágondolok egyszerűen gyomoridegem lesz, és nem, vagy alig múlik el. Fájdalom mellett mérges is vagyok rá, amiért ilyen makacs nemtörődöm, és könyörgés/kiabálás/sírás-rívás ellenére is csak nemrég ment orvoshoz.


Mit tegyek? Hogyan készüljek fel? :( Sajnos iskola miatt kevésszer tudom látogatni (2 hetente járok haza), és mindennap sugárterápiára kell vinni 15 napon keresztül.


Félek, gyomoridegem van, kicsit mérges is vagyok, tudatosult bennem, hogy mi lesz ennek a vége, de egyszerűen mintha csomó lenne a gyomromban, vagy a tüdőmben. Nem tudom, éreztetek-e már valaha ilyet.


Hogyan tudnék lelkileg beletörődni (bár tudom, hogy azt lehetetlen, akkor inkább "elfogadni), hogy meg fog történni az, amitől félek? Hogyan tudnék túllépni a gondolaton, elengedni a szeretett nagymamámat? Tudom, borzasztó nehéz, csak félek, hogy nem fogok tudni megbirkózni a fájdalommal és egyben a kisebb mértékű dühvel. :(


Mit gondoltok? Most is nagyon gyomoridegem van, ha csak rágondolok, elmegy mindentől a kedvem, és magambafordulok fájó lélekkel.


20/F


:(



2013. dec. 7. 20:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy megoldás az, ha akárhányszor eszembe jut, kisírom magam, vagy emésztem magam a gondolatokban?
2013. dec. 7. 20:08
 2/15 A kérdező kommentje:

Meg sokszor egyszerűen nem tudom felfogni, hogy tényleg meg fog ez történni, olyan távolinak tűnik az egész, pedig ez a szomorú és fájó igazság, de egyszerűen nem tudatosul bennem.

Nem szeretnék lelkileg összeomlani, vagy depressziós lenni, mert eléggé hajlamos vagyok rá. :(

2013. dec. 7. 20:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam 2008-ban. Akkor azt mondták, hogy hónapjai vannak hátra a mamámnak. Hidegzuhanyként ért a hír minket. Akkoriban iszonyat sokat sírtam. (28 éves voltam)

Néha már el sem hittem, hogy honnan jönnek még a könnyek... sokszor annyira bedagadt a szemem a sírástól, hogy nem bírtam kinyitni.

Aztán végülis 2 évig élt még a mama. Mikor meghalt, addigra már teljesen kisírtam magam.


Rajtam csak a sírás segített. Orvosilag bizonyított, hogy a könnyekkel stresszhormonok távoznak. Ezért is igaz a mondás, hogy megkönnyebbül aki sír.

2013. dec. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Arnold901005 ***** válasza:

Szia!


Sajnálom a Mamádat és az egész családodat! Nagyon nehéz a helyzetetek valóban.


Ismerős a helyzet, Anyunak is hiába könyörögtünk, nem ment orvoshoz, végül bele is halt a szívbetegségébe, iszonyat nehéz időszak volt, míg haldoklott. :/ Rossz, hogy kevésszer tudod látogatni, de ahányszor csak lehetőséged adódik rá, menj el Hozzá! Mondd el Neki, hogy mennyire szereted, jól fog esni mind a kettőtöknek. Beletörődni ebbe valóban nem lehet, inkább csak elfogadni, mert sajnos mást nem lehet tenni. Talán az segíthet, hogy arra gondolsz, hogy Neki jobb lesz majd, mert nem fog semmi tovább fájni. De igazából nincs igazi vigasz.


Amit írsz, hogy rágódsz, az nem jó! Ilyenkor félre lehet és kell is tenni az álarcot, miszerint a férfiak mindig kemények. Ha sírni kell, akkor kell. Ne tartsd bent. Bennem 4 hónapig bent rekedt minden és majd' szétrobbantam. Rosszabb volt egyszerre felrobbanni. Azóta is ritkán sikerül, pedig nagyon fáj. Úgyhogy ha Neked sikerül kiadni, élj vele, az egy kicsit enyhíti a nyomást.


Erőt kívánok!

2013. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Amikor késztetésem van, természetesen sírok. Csak félek, hogy depresszióba esek. :(

Köszönöm az együttérzést.

Nem tudom, meddig lesz még velünk, de félek, mérges vagyok rá, meg fáj is nagyon. Nem tudom leírni az érzést.

2013. dec. 7. 20:49
 6/15 Arnold901005 ***** válasza:

Érthető a reakciód. A düh is ennek a "folyamatnak" - bocs a szóért! - a része.

Nincs valaki, akivel tudnál beszélgetni arról, ami most Benned zajlik? Nehéz egyedül vinni ezt a terhet és ugye a család is biztos szomorú és fél, így gondolom Velük sem tudsz beszélgetni.

2013. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Dühös azért vagyok kissé, mert nem ment el orvoshoz.
2013. dec. 7. 20:54
 8/15 A kérdező kommentje:

De van, csak néha olyan érzésem van, hogy "nem akarom terhelni vele".

Ha kiöntöm a lelkem és sírok az hatásos?

2013. dec. 7. 20:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem pár éve halt meg a nagymamám. Az utolsó pillanatban tudta meg mindenki, hogy rákos. Akkoriban elég sokat sírtam, a temetést is végigzokogtam, utána a volt melóhelyemen az egész műszakot, de aztán jobb lett. Csak sírd ki magad, amikor kell, ne folytsd vissza.
2013. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Arnold901005 ***** válasza:
Igen, az segít valamennyit. Utána egy kicsit megint nagyobb lesz a teherbírásod, mert ugye minél többet cipelsz, annál nehezebb, nem fér több. De ha időnként leteszel a terhedből, megint képes leszel elbírni egy darabig.
2013. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!