Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mostanság ha a nagyszüleimre...

Mostanság ha a nagyszüleimre gondolok, és akár milyen boldog is vagyok éppen akkor, egyből elkezdek zokogni és feltörnek a régi, gyermekkori emlékeim velük és eszembejut mi lesz ha meghaltak. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindent tettek értem, és sok időt töltöttek/töltenek velem.Mi lehet az oka ennek a gyakori hangulat ingadozásnak? (Ha mondhatjuk így)
2023. júl. 9. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már mindegyik több évtizede meghalt. Az emlékeim ma is megvannak. Kijárok a sírjaikhoz. Nem minddel volt jó kapcsolatom, de még ők is hiányoznak.

A negyvenes éveimben járok, kemény végigélni, hogy fokozatosan mindenki elmegy. De ez az élet rendje. Van, hogy hiányoznak.

Ha rendszeresen zokogsz, ha az elvesztésükre gondolsz, az valamilyen depresszív állapotra utaló jel. Pl. én is szomorúbb vagyok, mióta klimaxom van, ez ezzel jár. De nálad, mivel biztos fiatalabb vagy, mint én, lehet, hogy ez nem egészséges reakció.

2023. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus esetleg? Hátha picit segít felderíteni mi okozza ezt.
2023. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!