Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Más is érezte már azt, hogy...

Más is érezte már azt, hogy csak ő tesz a családjáért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok, most épp nyilván nem tanulok, hanem dolgozom, de szeptemberben kezdem az egyetemet.

Abban a szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy anyukám és az anyai nagyapám is kórházban van. Apa amikor csak lehet bent van anyunál, mindent visz neki, vele van, mindenben segít, én anyuhoz tényleg csak látogatni, beszélgetni, találkozni vele megyek be, és szerencsére őt hamarosan haza is engedik. A nagypapámnak viszont csípő műtéte volt most, és hó végéig bent lesz az Uzsokiban rehabilitáción. Mindennel engem ugráltat, vigyek neki 5000nyi aprót az automatához, adott típusú fagyit, de csak az jó. Öngyújtót, cigit, mit tudom én milyen mangalica kolbászt, mindent basszus. Pedig van egy felesége aki még nincs 50 (anyukám 52, papám 75) és Erdélyben ül az örökölt házában egyedül, és pápám fizetéséből él. Anya öccse szarik kb mindenki fejére és teljes idejében a feleségével veszekszik, a haverjaival van, dolgozik, ennyi, van két gyerekük, dehát azok a szegény gyerekek is úgy el vannak hanyagolva. Heti 3x alszanak nálunk az elmúlt két hónapban, hogy nagybátyámék “rendbe tehessék a házasságuk”. Mi történik a szabad estéiken? Facebookon látjuk, hogy mind a ketten mennek külön úton, nagybátyám konkrétan csajozik is, mert szerinte 41 évesen nem szabad(!) szex nélkül élni... erre inkább hagyjuk is mit mondanék.

A nagypapám 5-10 éve jó erőben volt, művelte a kertet, biciklivel járt munkán kívül mindenhova, és tényleg jó volt beszélgetni vele. Most meg teljesen nem önmaga, így néz ki ma, amiben már benne van az én felügyeletem alatt történt 10 kg hízása (mivel a műtét előtt neki is vittem kaját, ha magunkra főztem/ főztünk apával):

(Írjátok elé https:// www. (ékezet nélkül) képfelöltés.eu, ha érdekel a kép) /images/2023/07/17/686IMG_5467.jpeg

/images/2023/07/17/535IMG_5465.jpeg (Bocsi, csak persze már nem lehet ilyen linket sem betenni…)

Munka mellett baromi kimerítő, hogy nekem kell mindezzel foglalkozni, és bár a szomszéddal papám megbeszélte, hogy eteti a kutyát, nekem heti 2x rá kell néznem. Tudom, hogy ez kb ehó végével csillapodni fog, de ha anyu és papa hazakerültek akkor is segíteni kell majd nekik, amit anyu esetében tényleg nagyon szívesen megteszek, és persze papának is segítek, de basszus akkor minek van felesége (már a 3.), ha ilyenkor sem képes itt lenni? Anyuval mindig azon nevetünk, hogy az ő házasságuk a közöttük lévő kilométerek növekedésével arányosan egyre javul…

(Gondolhatjátok emellett mennyi időm van magamra, meg szerelmi életre, mikor heti 3 este gyerekinvázió van, minden nap feladat, rohangálás, papa minden nap felhív minimum egy órára mi alatt a szíve vágyát is elrebegi, hogy mit vigyek a látogatásra. És persze mind emelett próbálnék dolgozni is. Úgy érzem magam kb mint egy kiégett negyvenes anyuka, pedig 19 vagyok, gyermektelen és egyedülálló…)



2023. júl. 17. 20:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hűha, jó hosszú lett, bocsánat!😅
2023. júl. 17. 20:45
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, érzünk ilyet, és abban bízunk, hogy fordított esetben Ők is a támaszaink lennének.
2023. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Imgbb vagy más oldalról tudsz linket betenni.
2023. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Téged eléggé hülyére vesznek és kihasználnak.

A gyerekeket ne vállald tovább szerintem, nem úgy hangzik mintha megérdemelnék a szülők a segítséget .Sztem állj a sarkára és mond meg h nem bírod. Anyudnak meg papádnak persze segíthetsz,de sztem mond meg a feleségének H vegye ki a részét,mert dolgoznod kell neked is.

És azon elgondolkoznék a helyedben hogy ki lesz a te támaszod, ha kell,mert ahogy leírtad ezeket az embereket akiknek segítesz, hát nem tudom.max anyud és papád még pár évig amíg élnek. Szerintem ne hagyd magad kihasználni, én sajnos így tettem,és itt vagyok 34 évesen egyedül, és még mindig rajtam élősködik a családom.

2023. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A szüleim mindenben segítenek, és tudom hogy később is így lesz. Nem tudok apára haragudni, amiatt hogy inkább anyuval volt, mint az apósával. Azt tudni kell, hogy anyu egyik pillanatról a másikra lett rosszul, apa volt vele, ő hívta a mentőt, nyilván nagyon kikészült, és én is mikor megtudtam. Nagypapámnak tervezett csipőprotezis műtéte volt, ráadásul magánban csinálták, és csak a rehab állami. Persze van ennek is kockázata, de ő jó kezekben van úgymond, és amit én adok neki, azok csak élvezeti dolgok és segítség. Én is nagyon aggódtam anyuért mikor megtudtam mi történt, de szerencsére már sokkal jobban van. A felvigyázást pedig a gyerekek miatt csinálom, mert megszakad értük a szívem, de teljesen igazad van, ez nem normális. Miután ezt itt fent leírtam és elolvastam én is rájöttem mi van, és azon gondolkodtam, hogy a gyerekeket nem kellene vállalnom, papához csak kétnaponta bemenni, és akkor talán kicsit nagyobb lenne a nyugalom. De valahogy a szüleim belém nevelték a segítőkészséget, de sajnos be kell látnom, hogy nem lehet mindenkit megmenteni! Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, különösen neked, hármas!☺️
2023. júl. 17. 23:29
 6/16 A kérdező kommentje:
Vagyis négyes, bocsánat, az én válaszom miatt minden eggyel csúszott…😅
2023. júl. 17. 23:32
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen,tapasztalatom szerint szeretik a fiatal lányokat kihasználni,mert nekik még nincs annyi tapasztalatuk az életben, és nagyon jó szívűek,könnyen befolyásolhatóak. Annak érdemes segíteni, aki tényleg szeret téged. És sajnos valahol meg kell húzni a határt, hát sajnálom a gyerekeket,de nem a te feladatod felnevelni. Sok sikert neked, /4 voltam/
2023. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak az a baj, hogy ez fordítva rhadtul nincsen így.


Én is hagytam, hogy kihasználjanak, mert fiatal voltam, naiv, azt hittem, majd kölcsönös - a francokat, egyszer! kértem segítséget tőlük, akkor elhajtottak, ne vicceljek, felnőtt vagyok, oldjam meg.


Oké, megoldottam - de innentől kezdve hozzám ne jöjjön senki semmiért.


A gyerekeket NEM a ti dolgotok nevelni!

2023. júl. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te teszel a családért, apád is, és anyukád és papád is tettek, amíg tudtak.

Miért beszélsz a papával napi 1 órát telefonon, ha úgyis bemész? Miért mész a kutyákhoz, ha meg van beszélve a szomszéddal?

2023. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Pápák semmit nem tett a családért, de tényleg.

Nem tudom, túl jószívű vagyok…

2023. júl. 18. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!