Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lassan 1 éve elköltöztem,de...

Lassan 1 éve elköltöztem,de nagyszüleim még mindig úgy akarnak rángatni,mintha otthon lennék.Ha kitalálnak vmi melót,arra nekem is haza kellene mennem..még ha programom van akkor is.Mit tegyek?30/n

Figyelt kérdés
Párkapcsolatban vagyok,és rohadtul nincs kedvem,folyton nekik ugrálni,és hazafutkosni segíteni. Amikor otthon voltam,nem becsültek meg,most meg jó lennék. A múltkor összevesztem vele,hogy nem vagyok báb,nekem is vannak programjaim,kötelességeim, és párkapcsolatom is van. Hétköznap meló, hétvégén meg miattuk nem lehetünk együtt,mert nekik minden hétvégén lenne mit segíteni?Emiatt elmondott mindennek a telefonba, én meg rátettem a kagylót. Utána később felhívott, pár napjára, és akkor ő csapta rám. (azért vettem fel,mert azt gondoltam bocsánatot kér, a tahósága miatt).Ezek után nem is kellene vele szóba állnom. Tényleg az unoka a rossz amiatt mert nem úgy ugrál,ahogy az öregek fütyülnek?Ráadásul ő kimondottan erőszakos,és manipulatív is..egész életemben az érzéseimmel próbált meg a markában tartani. Ha valami nem úgy volt,ahogy ő kigondolta, akkor vagy jött a durcizás vagy az agresszivitás részéről.
2023. aug. 26. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Egyszerüen nem mégy oda, és ha hisztiznek, nem beszélsz velük egy ideig.
2023. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Nemet mondasz, ennyit teszel.
2023. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Megszünteted a kapcsolatot. Ilyen egyszerű. Semmiféle probléma nem lesz attól a perctől kezdve. Nem kell a kapcsolatot tartani csak azért, mert rokon!
2023. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Nem tanítottak meg a szüleid nemet mondani, kiállni magadért. Mert ugye a lemez ilyenkor a fejedben az, hogy "jaj, ha nemet mondok, mit fognak gondolni, konfliktus lesz"

Na így nem lehet élni, ahogy te.

Terápia pedig kelleni fog, mert nem fogod tudni egyedül végigcsinálni lelkileg. Vagy egy támogató partner és közeg. Aki nem ugyanazt fújja, hogy dehát mégiscsak rokon.

2023. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És valóban szükségük van a segítségedre, vagy olyan dolgokról van szó, amit ők is megoldanak, csak egyszerűbb ha te csinálod? A gyereke(ik) miért nem segítenek nekik?
2023. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell velük kapcsolatot tartani. Hihetetlen felszabadító érzés lesz.

Amúgy a szüleid hol vannak a történetben?

2023. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
Ne dőljetek be neki,e z megint az a troll, aki provokáló kérdésket ír ki! Jeletnve van!
2023. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Próbálj meg egyszer leülni velük komolyan beszélni, ez nem olyan konfliktus ami miatt meg kellene szakadjon/romoljon egy családi kapcsolat.
2023. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mi az,hogy provokáló kérdés?! akkor ezek szerint Te jelentettél? Ha neked kellene ilyen helyzetben lenned, akkor szívhatnád a fogad.Mellesleg,én is jelentelek, amiért szívózol, csak,hogy tudd.
2023. aug. 26. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Milyen helyzetben KELL lenned??? Ja, olyanban, amibe TE hozod magad. ;)


A párod helyében szakítanék, mert nem felnőtt nő vagy, hanem egy gyerek, aki képtelen leszakadni a nagyszüleiről.

2023. aug. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!