Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyenek a nagyszüleim?...

Miért ilyenek a nagyszüleim? Amíg otthon voltam velük,folyton rám akarták erőltetni az akaratukat,megszabták,hogy mikor mit és hogyan csinálhatok.Most hogy kapcsolatban vagyok,telefonon keresztül is osztják az észt.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amikor még otthon éltem velük,nem lehetett szabad akaratom, mert ha nem egyezett velük a véleményem,elmondtak mindennek,így a végén csak a munka maradt nekem,meg az,hogy bevonultam a szobámba és ki sem jöttem onnan ha tehettem. Még abba is beleszóltak,ha ruhát vettem magamnak, nagyanyám áttúrta a szekrényemet amikor nem voltam otthon,és néhány nap múlva azt kérdezgette,ez meg ez honnan van,minek vettem? Saját maga bevallotta,hogy meg szokta nézni a dolgaimat, miket veszegetek magamnak.Ha valamilyen munka volt (nagyobb), nem volt olyan,hogy nem megyek ki,vagy bármi ellenvetés még amikor úgy köhögtem,hogy a szomszédok fentről néztek le a házra, akkor sem küldtek be,lepihenni. Úgy kezeltek,mint egy gyereket,és mint egy cselédet,egyben. Ha pénzt is adtam,miért csak annyit adtam,miért nem többet.. Folyton azt kaptam,hogy ez az ő házuk.nem csukhattam be a szobám ajtaját sem, kijelentve,hogy ez az övék,ha a magaméba leszek,azt csinálok a,mit akarok de ott nem. Pedig ott nőttem fel..Mostanra is ugyan ez a helyzet, csak abban változott,hogy nem velük élek, és egy héten csak egyszer beszélünk telefonon. Most meg azzal szekálnak,hogy miért nem megyek haza ( 70 km a távolság), segíteni nekik. Mit csináljak,hogy tudom őket finoman lerázni,hogy ne cseszegessenek minden hülyeségükkel? 28/n
2023. máj. 3. 00:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Baromira egyszerű pedig: nem kell felvenni a telefont. Beszéljetek félévente egyszer és kész.
2023. máj. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Évszázadokon keresztül a fiatalabb generációval hasonlóan viselkedtek a szülők, nagyszülők, valószínűleg a Te ngyszüleid is így nőttek fel, ezt a szemléletet hzták otthonról, nekik ez a természetes, ezért ezen változtatni finoman nem fogsz tudni.

Garantáltan harag, sértettség lesz belőle, ha nem mész rendszeresen segíteni, mert a nagyszüleidnek ez a természetes, az egyetlen elfogadott viselkedési forma, hogy a fiatal megy és segít az időseknek. Neked kell eldönteni, bevállalod-e azt, hogy akár a kapcsolat is végérvényesen megromlik, ha nem mész.

Jó esetben ki lehet alakítani valamilyen kompromisszumos megoldást, de az sem mindegy, konkrétan miben várnak a nagyszüleid segítséget.

2023. máj. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem szereted magad annyira, hogy megszakítsd velük a kapcsolatot? Finoman... Nem igazán van értelme ennek a szónak. Csak annyit jelent, hogy nem tudsz konfliktust kezelni, beleállni.
2023. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Generációs különbségek.
2023. máj. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltlán, miért veszed fel nekik?


Nem kell, csak magadat szívatod.

2023. máj. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Olvass szakkönyveket ilyen vagy hasonló témában!

Ők érzelmi zsarolók, toxikus emberek, te meg megfelelési kényszeres vagy.

Könyvek:

Susan Forward: Mérgező szülők

Susan Forward: Érzelmi zsarolás


[link]


[link]

2023. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Ne vedd fel a telót, csak néha.
2023. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ignoráld őket, úgy lehet megoldani.
2023. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szakítsd meg a kapcsolatot. Még a végén vénségükre is a nyakadba varrják magukat (Te örökölnél amúgy utánuk egyedül?)
2023. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én nem örökölök,csak unoka vagyok.Nagyanyám a gyámom volt 18 éves koromig.
2023. máj. 3. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!