Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Úgy érzem önző voltam és...

Úgy érzem önző voltam és bunkóságot csináltam, szerintetek is?

Figyelt kérdés

A papámnak hozott egy laptopot a testvére, és engem kért meg a papám, hogy mentsek le mindent a régi gépéről, csináljak új jelszót a Facebook/Gmail stb-hez neki, rakjak új Windows-t a laptopra, rakjam rá a régi adatokat és programokat, és jelentkezzek be mindenhova.


Egyrészt nem vagyok informatikus, vagy rendszergazda, nagyon nagyon régen még ezeket megtudtam csinálni, de manapság már nem biztos, hogy olyan gördülékenyen menne egy Windows telepítés.


Másrészről ami inkább közrejátszik, hogy nem volt kedvem ezzel tökölni, több óra az egész, mire minden jelszóm emlékeztetőn végigmegyek az is sok idő, nincsen erre nekem idegzetem és kedvem, ha kisujjból kiráznám akkor lehet menne, de így meg pláne nem.


Mondtam, hogy én ezt nem csinálom meg, de van egy ismerősöm, aki majd megcsinálja, szólok neki (az ismerősöm informatikus, gyerekkori barát, természetesen megbeszéltünk volna egy árat, amit kifizettem volna), viszont a Papám azt mondta, hogy nem igaz, hogy ennyit nem tudok megtenni, hogy nem lehetek ilyen elfoglalt, és rám csapta a telefont.


Úgy érzem, hogy valamilyen szinten igaza van, hogy csak a lustaságból nem tettem ezt meg, és tényleg önző és bunkó voltam.


Szerintetek?


2023. szept. 1. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Részletesen el kell magyaráznod, hogy miért nem , miért számít erőn felülinek. Szerintem azt hiszi, hogy csak úgy szórakozásból kirázod a kisujjadból.
2023. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ő a bunkó, hogy ezt elvárta volna. Fizetni nem akar érte, azért nem vitte szakemberhez.

Te nyugodtan bacccál el egy napot az ő baromságaira. Na meg rád csapja a telefont..jól tarkón csapnám.

Tipikus türelmetlen bunkó öreg

2023. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Már hogy lennél az? Az a bunkó, aki nem képes megérteni, hogy valaki igenis lehet elfoglalt, és ezért a másikra csapja a telefont. Már nem azért, de az elvesztegetett idő soha nem jön vissza...
2023. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Magyarázd el neki, hogy - attól, hogy ő annyit lát belőle, hogy ülsz a laptop előtt, és félhangosan hümmögve pötyögsz "valamit", ez még nem 2-3 perces dolog.

Én sem vagyok informatikus, ezeket magamnak szoktam csinálni, és legutóbb is órákba telt, mire mindent a kezemhez igazítottam az új laptopon. Igen, nekem is volt benne "na ezt hogy is szoktam", meg "honnan is tudom letölteni", - és bár magamnak elbohóckodtam vele fél éjszaka, másnak nagyon nem szívesen csináltam volna meg ugyanezt.

2023. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem te, az oreg volt bunko es ertetlen. Az en ferjem IT szakember, senior fejleszto es latom, az ilyen melokat nem lehet 5 perc alatt lezavarni. ;-)
2023. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Na de miért baj neki, ha más csinálná meg, ha egyszer meg lenne csinálva?

Ha még tudsz vele beszélni erről: "Papa, a Windows telepítés nekem nem biztos, hogy menne, nem szeretném elrontani, de a barátom megcsinálná, neked nem kerül semmibe. És mivel én nem vagyok szakember, nekem az egész procedúra (már amit egyáltalán meg tudnék csinálni) nagyon sok idő lenne, ennyi időt most nem tudok rászánni."

Ha meg az van, hogy a jelszavait nem akarná megadni egy számára idegennek, akkor nem tudná ő maga megcsinálni a jelszó emlékeztetőket, miután te egyet megmutatsz neki? Ez ezért egy mezei felhasználónak sem bonyolult.

2023. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy megpróbálom, de ne számítsanak semmire, mert pl járni is elég stabilan tudok, de attól még nem vagyok ortopéd sebész :)


Nem voltál bunkó amúgy, ne emészd magad. Az idősebbek lesznek általában valamiért idegesek, ha "technika" van a képben.

2023. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó.
2023. szept. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11%
Hát figyelj, te tudod, csak ne lepődj meg, hogy ha majd te kérsz tőle valamit(pl unokákra vigyázás stb) akkor hasonló lesz a reakciója
2023. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!