Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért kezdett el a nagymamám...

Miért kezdett el a nagymamám 7 évvel azután hogy meghalt nagyon hiányozni?

Figyelt kérdés
Amikor meghalt is szomorú voltam. De most más. Akkor középiskolás voltam még. Most már férjem van. Anyósommal laktunk ez végett megromlott a kapcsolatunk és a költözés előtt hónapokkal folyamatosan eszembe jutott a mamám. Költözés után ez erősödött. Nem tudom mire alapozni de néha úgy érzem velem van. Hogy lehet hogy 7 év után ennyire felerősödött bennem a gyász? Kiráz a hideg néha ha rá gondolok máskor meg könnyezni kezdek.
2023. szept. 26. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam van egy hasonló szituáció. Az én nagyszüleim is pont akkor haltak meg, mikor én még eléggé éretlen voltam ahhoz, hogy bármit felfogjak velük kapcsolatban. Úgy értve, számomra ők csak egy unalmas program voltak. "Megyünk a mamáékhoz? Miért, mit lehet ott csinálni? Áhhh... Na jó, legyünk túl rajta..." - Tehát, ez volt a tinédzser felfogásom a nagyszüleimmel kapcsolatban. Persze, szerettem őket a magam módján, de nem volt bennem soha, hogy ők akár meg is halhatnak. Mikor ez megtörtént, szomorú voltam, de mégsem annyira. Egyszerűen nem fogtam fel. Annyi jött le nekem, hogy "na, most akkor nem megyünk többet a mamáékhoz". Persze tudat alatt évekig gyötört még. Gyötört, mert rosszakat álmodtam. A bűntudat keltette bennem ezeket a rossz álmokat. Később, mikor elmúltak a rossz álmok, na akkor kezdtek el nagyon hiányozni. Eltelt már 10 év is, és csak most vagyok már eléggé érett ahhoz, hogy belássam, mennyire hanyagoltam őket tinédzser koromban. Egyszerűen nem érdekeltek. Egy tinédzsert túl sok inger ér mindenhonnan, a nagyszülőkre már nem jutott érdeklődés. Pedig lehet, hogy a nagyszülőknek éppen az unokával töltött idő számított a csúcsnak, erre gyúrtak egész héten, hogy oda menjek hozzá, és flegma pofával, unottan válaszolgassak a kérdéseikre, mint valami felolvasó robot. Elképesztően bánom, hihetetlen módon szégyellem magam, és tehetetlen vagyok, meg persze szomorú. Ha most itt lennének, már rengeteg dologról szeretnék velük beszélgetni. Már odafigyelnék rájuk, és próbálnám megérteni őket. De ez a vonat már örökre elveszett. Vezeklésképp minden nap gondolok rájuk. Elképzelem, hogy találkozom velük egy különös síkon, ahol tudunk beszélgetni. És bár magamban beszélgetek ilyenkor, a saját fejemen belül, mégis elképzelem, hogy azokat együtt beszéljük. Ez a gondolat mindig megnyugtat.
2023. szept. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus esetleg? Hátha segítene.
2023. szept. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom hiszel-e benne, de a hidegrázás és a könnyezés akkor fordul elő, ha valaki, aki meghalt, és rá gondolsz, ott van veled. Vagyis szerintem, támogatólag melletted van, csak nem látod.
2023. szept. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg egy nehez idoszakon mesz at es nem nagyon van melletted senki, aki tamogatna, ot pedig feltetelezem nagyon szerethetted, es ha amolyan tamogato, mindig szereto nagymama volt, akkor most tudat alatt ot (is) keresed, mert tudod, hogy ra mindig szamithattal.


Edesapam 10 eve ment el, mai napig almodok vele. Bar nem szol hozzam soha egy szot sem, csak at tudom olelni, beszelek hozza almomban es bar konnyekkel a szememben ebredek fel, nagyon megnyugtatnak ezek az almok, amikor ujra "lathatom". Hianyzik.

2023. szept. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

#1-nek

tudom hogy nagyon durvan faj ez az egesz, de ne mard magad a mult miatt, nem tehetsz rola hogy igy alakult. mint te magad is mondtad, tobb mint 10 eve volt, te pedig tipukus “leszarom” tinedzser voltal. ez egyaltalan nem a te hibad. mindenkepp probald meg tultenni magad rajta, vagy keress fel egy pszichologust, hatha tud segiteni.<3

2023. szept. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!