Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak az egyik nagyszülő...

Csak az egyik nagyszülő vigyázhat a gyerekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A feleségem szerint csak az ő anyja vigyázhat a gyerekre az enyém pedig nem mert egyszerűen nem kedveli . Ezért én sem engedem ,hogy anyós vigyázzon a gyerekre. Inkább megoldunk mindent magunk , de én már érzelmileg teljesen ki készültem . Egyszerűen nem lehet kompromisszumot kötni a feleségemmel , hogy mind a kettő nagyszülő vigyázzon a gyerekre ne csak az anyja . Nyilván engedném hogy anyós vigyázzon a gyerekre ha a feleségem engedné hogy édesanyám is vigyázzon rá. Mi tevő lehetek ? Normális kapcsolat az ilyen ? Érzelmileg teljesen ki vagyok készülve ,hogy ennyire csinálja feleségem a tüzet és megkülönböztetést.



2023. szept. 19. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
3%

Hát sajnálom, ezt már akkor elhibáztad mikor gyereket csináltál neki.

Egyébként ha mást nem a nagyszülőnek is jár felügyeleti jog.

2023. szept. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
90%
Senkinek nem kell vigyázni a gyerekre a szülőkön kívül.
2023. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
93%
Felügyeleti jog nem jár nagyszülőnek, láthatási joga van, az teljesen más.
2023. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
86%

Gratulálok, két érzelmileg éretlen "felnőtt" összesikerített egy gyereket. Mi a nyavalyának kell ilyen piszlicsáré dolgokon veszekedni? Drogos az anyud? Vagy iszik? Esetleg nem kellően tiszta a lakása, hogy a feleséged szemét ennyire szúrja?

És ahelyett, hogy a megoldásra törekednétek, te juszt is visszavágsz azzal, hogy "akkor a te anyád se...."

2023. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
77%
Látogatási joga van a nagyszülőnek. Kár volt egy ilyen harklis noszemelyt feleségül venni és gyereket csinálni neki.
2023. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
66%
Megfogod a gyereket és elviszed anyádhoz. Nem kell hozzá a feleséged engedélye.
2023. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
75%
Azt nem írta, hogy nem is láthatja a gyereket, csak hogy nem vigyázhat rá... Gondolom mikor született, akkor anyuka mindenbe beleszólt, vagy kritizált, vagy nem tartotta tiszteletben, amit a feleség kért...a feleségnek is könnyebb lenne, ha lenne két használható nagymama, talán gondolkozz el, miért nem akarja, hogy anyád vigyázzon a gyerekre.. nem csak úgy ok nélkül nem akarja valószínűleg... Én sem hagyom anyósomra a gyereket, mert nem tart tiszteletben semmit, mindenbe beleköt, mindenre jön a bezzeg xy gyereke...
2023. szept. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
92%
Ahamm, nem kedveli. Valami konkrétum, hogy miért? Bagózna a gyerek mellett, vagy már a 3 hónapos szájába is tömködte volna a csokit, vagy nem tetszik neki, hogy ti Rékának neveztétek el és ő Bözsikének hívná, vagy mi?
2023. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk sem vigyázhatott rá anyósom (úgy értem, hogy egy percig nem hagytuk vele egyedül a gyereket). Ő zugivó, alkesz, de ezt a férjem is tudja.

De mondjuk be is baxott volna, ha ezért az én anyám sem vigyázhat rá. De ez meg sem fordult a férjem fejében, anyu napi szinten vigyázott a gyerekre (pici korától visszamentem dolgozni, ő ajánlotta fel, hogy bármiben segít).

Kérdező, nem tudjuk, nálatok mi van, de azért ha nem azonos mértékben megbízható a két nagyi, akkor nyilván a gyerek rábízás sem lehet azonos mértékű.

2023. szept. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekesek vagytok mindketten. Egyrészt egy unokát fosztasz meg te is a nagyszülőktől, meg nagyszülőket az unokától, pedig nem az anyósod tehet róla, hogy a feleséged csak a saját szüleinél engedné ott hagyni a gyereket...

Másrészt ezt a feleségeddel kell lerendezned. Nehéz elhinni, hogy minden másban normális nálatok a kommunikáció, ha egy ilyen helyzetnél ennyire nem juttok semmire, és elvileg annyi az oka a feleségednek, hogy "nem kedveli". Biztos, hogy csak ennyi az ok?... Nehéz elhinni, hogy van ember, aki amúgy mindent elég normálisan csinál, de itt pont csak egy "hát már nem bírom a pofáját, azé'"-val rendezze le... Vagy csak te nem hallod meg, amiket a feleséged mond, hogy MIÉRT nem engedi oda a gyereket.

2023. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!