Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg mi vagyunk a rosszak,...

Tényleg mi vagyunk a rosszak, ha nem engedjük a nagymamámat visszaköltözni?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult helyzet.

Mivel a nagymamám egyedül élt és segítségre szorult, a családommal hozzá költöztünk (addig albérletben éltünk), mindenben mi segítettünk neki mind fizikailag, mind anyagilag. A ház felújítását is mi fizettük, szerencsére mindent lepapírozva. Erre nagyjából 2 éve nagymamám kibökte, hogy költözzünk, mert eladja a házat a nagybátyámnak és 1 hónap múlva ő fog beköltözni. Végül 3 hónap alatt találtunk helyet ahová menni tudtunk, addig folyamatos volt a veszekedés, hogy mikor húzunk már el. Először a nagybátyám is ellenünk volt, mert nem hitte, hogy milyen nehéz a mamával élni és az elején azt sem fogta fel, hogy a pénzünket onnantól neki kellene egy összegben kifizetni és ez a vételár nem csak jelképes, majd besokallt és felajánlotta nekünk megvételre a házat. A vételár 3/4-e az amúgy nekünk járó pénz volt. Mi éltünk a lehetőséggel.

Addigra annyira megromlott mama és közöttem a viszony, hogy én nem is beszéltem vele. A szerződés alapján ők a házból ki, mi meg beköltöztünk. Nem is erőltettem a kapcsolattartást.

A nyáron a nagymamám egy levélben megkeresett, hogy követeli vissza a házát, mert mi kicsaltuk tőle és szintén követeli, hogy legkésőbb

szeptember 30-ig biztosítsunk számára egy külön lakrészt...

Már tudom, hogy nagybátyám előbb albérletbe, majd otthonba költöztette azzal a mesével, hogy átépíti a házat. Értem én, hogy nem szeretne ott maradni, de ezek után mi már nem szeretnénk vele együtt sem lakni.


2023. szept. 13. 19:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
99%
Mi a kérdés? A házat megvettétek, ettöl kezdve a nagybátyád meg a mamád azok, akiknek egymással szemben lehet követelésük, nektek semmi közötök a témához.
2023. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Mama így járt.Valószínűleg már nem beszámítható,én nem foglalkoznék a további sorsával-de mondjuk én eléggé antiszociális vagyok. Szerintem mielőbb konzultáljatok egy ügyvéddel,biztos ami biztos-és az ügyben szereplő egyik emberre se tekintsetek mint barátra.
2023. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Milyen ház volt ez, aminek a felújítási költsége annyi volt, hogy a vételár 3/4-t ti nyeltétek be?
2023. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
29%

Én meghallgatnám a nagyit és a nagybácsit is.

Tudom, nem szokás.

2023. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Jogilag tiszta a helyzet, csak nekem kicsit nehéz attól elvonatkoztatni, hogy a nagymamámról van szó.

Nem csak a felújítás összege volt, közmű tartozás, hitel, hitelkártya, tarzozás magánembernek... volt pár tétel, de mindent lepapíroztunk, ők pedig alapból úgy írtak meg a szerződést, hogy az a pénz nekünk visszajár.

2023. szept. 13. 19:46
 6/30 anonim ***** válasza:
59%
Imádnivaló ez az önzetlen szeretet a családtagok között.
2023. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
37%

Ezt most nem értem. A nagybátyád a mamádtól vette meg a házat. Neki miért kéne bármit is fizetni nektek? Ő a mamának fizetett, nem?

A mamának most se háza, se pénze? Vagy hogy van ez?

2023. szept. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
A mamának írsz egy levelet, amiben leírod pontosan a helyzetet, valószínűleg egyes dolgokat nem vagy másként tud.
2023. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%
#7, a nagybácsi ugyan a mamától vette volna meg, de a mamának volt már egy csomó tartozása a kérdő szülei felé. Hitelek, elmaradt közmű, felújítás, stb. Ezek a pénzek nyilván visszajárnak a kérdező szüleinek. Eztán besokallt a nagybácsi, mégsem vette meg, így került a ház kérdezőék tulajdonába. Pénze nem sok maradhatott a mamának.
2023. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
9. A kérdező azt írja, a nagybácsi eladta nekik. Tehát előbb meg kellett vennie a nagyitól. A vételárból jött le a tartozás, egyebek.
2023. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!