Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Más nagyszülője is így gondolj...

Más nagyszülője is így gondolja? Én ezen elég rendesen felkaptam a vizet.

Figyelt kérdés
Nagyanyám szerint a tiszteletet nem ki kell érdemelni, hanem az időseket alapból tisztelni kell. Jó..... De mire fel ha mondjuk az adott öreg egy utolsó tahó?Nagy anyámék sem érdemelnének. Egyik gyerek már a sírban a másikat külföldi üldözték.... Engem mint unokát teljesen ledegradáltak egész |életemben. Akkor miért jár a tisztelet?
2023. okt. 23. 06:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
De kit érdekel, mit gondolnak?
2023. okt. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Engem folyton ezzel égetnek ha segíteni megyek haza, ha telefonàlunk. Mindih
2023. okt. 23. 07:08
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem egy alapfokú tisztelet alapból jár idősnek, fiatalnak egyaránt.

Ezen felül, aki cselekedeteivel, vagy bölcsességével kiérdemli, jár még pluszban is, a " teljesítménytől" függően a másoknak tett jóság, hasznosság szerint. De fordítva is igaz, le lehet nullázni, ha valaki eljátssza, emberileg káros dolgokat tesz, vagy mond.

2023. okt. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Pont most írtam egy másik kérdéshez.

A tisztelet nem kor, élettapasztalat, hivatás vagy rangfüggő. Kizárólag az emberi tulajdonságokat lehet tisztelni. Azt nem, ha valaki orvos, de mellette egy bántalmazó féreg. Azt sem kell tisztelni, ha valaki öreg, de egész életében a rosszindulattal nyomorított meg másokat.


Emberi belső adottságoknak jár a tisztelet.

2023. okt. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Minden hülye megöregszik, ha szerencséje van és nem hal meg fiatalon. Ezért miért járna tisztelet?
2023. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
Igaza van
2023. okt. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Mindenkinek jár a tisztelet, kortól függetlenül. Addig amíg nem tesz olyat, hogy ne tiszteljem.
2023. okt. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Szokásos közhelypuffogtatád, de a lényeg. Kétféle tisztelet van: az egyik, amit alapból megadsz a másiknak, mert ő is egy élőlény, ember. Ezt jelenti, ha pl. köszönsz valakinek.

A másik a teljesítménynek szól. Ha valaki emberileg vagy más téren kimagasló teljesítményt nyújt, pl. egész életét a bajba jutottak megsegítésén dolgozó ember, vagy egy Nobel-díjas tudós, akkor nekik "extra" tiszteletet szoktunk adni a teljesítmény miatt.

2023. okt. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Jó. Nagyanyád tiszteljen másokat, te pedig tisztelsz kiérdemlés után. A tiszteletbe beletartozik a másik elfogadása. Ők miért nem képesek tisztelni a te gondolkodásmódod? :)
2023. okt. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

A tisztelet egy érvpótló szó, amit akkor használunk, ha saját magunk vagy valaki más személyét, véleményét, érdekeit vagy értékrendjét mások személye, véleménye, érdekei vagy értékrendje fölé kívánjuk helyezni.


Ez esetben a nagyanyád a kora miatt próbálja a saját személyét és érdekeit föléd és az egész család fölé helyezni. Pedig nincs igaza ebben, mert aki idősebb, az nem feltétlenül több vagy jobb, mint a fiatalabb, nem feltétlenül áll mások felett. Az életkor csak egy szám, úgy kellene viselkednie, hogy értékelni tudd, és neki is el kellene fogadnia másokat.

2023. okt. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!