Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha általánostól volt látszata...

Ha általánostól volt látszata annak, hogy idegileg gyötör ék a nagyszüleim, akik a gyámjaim voltak a tanító miért nem intézkednek?

Figyelt kérdés
Állandó körömrágás, sírás szünetben, többiektől való elzàrkózás, rossz tanulás, állandó félelem, az osztàlyfőnökhöz való rohangálàs, hogy jól csinálom amit csinálok,többiek àltami kiközösítés mert nagyszülők neveltek, kötelező ünnepségekről elmaradás, és ehhez hasonló tünetek.
2023. okt. 23. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Még most sem árt pszichológushoz fordulnod.
2023. okt. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megyek is igen. Sajnos rengeteg a felhalmozódott trauma bennem.
2023. okt. 23. 08:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem feltétlenül ismerik fel, hogy a felsoroltak nem átlag gyerek problémák. Sokan ragjak a körmüket, a kicsik sírnak is, nem mindenki azonos modon szociális, a tanulás se megy mindenkinek....
2023. okt. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Önmagában már az a körülmény is traumatikus lehet, ami miatt a nagyszüleid lettek a gyámjaid a szüleid helyett és nagy valószínűséggel a nagyszülők is traumatizáltak ez által, hiszen egy ilyen megoldás a nagyszülőknek i kényszerpálya. Nyilván Ők sem a legnagyobb örömükben vállalták fel a nevelésedet a szüleid helyett, hanem abból a kényszerűségből, hogy ne kerülj intézetbe.

Természetesen ez nem jogosítja fel a nagyszúlőket arra, hogy rosszul bánjanak Veled, csak sajnos lehet arra magyarázat.


Mindenképpen fordulj pszichológushoz és azt kívánom, hogy sikeresen fel tudd dolgozni a segítségével ezt a sok gyermekkori tramuát.

2023. okt. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos sok esetben a tanárok nincsenek arra megfelelően képezve, hogy felismerjék az ilyen jeleket. Ezen ront a túlterheltség, az a tény, hogy hány gyerek tartozik a felelősségükbe, és az általános kimerültség, ami a mostani pár évben már elviselhetetlen, de mikor én voltam kisdiák is problémás tudott lenni (kb 20éve).

Másrészt sok tanár nem tudja, mihez kezdjen vele (pl sokkal szélsőségesebb példa, mikor látják, hogy a gyereken kék-zöld foltok vannak... Hiszen ha senki sem támogatja a tanárt, senki más nem törődik ezzel, sokszor a gyerek is tagadja félelemből, hogy verik otthon, akkor a tanár elég kellemetlen helyzetbe kerülhet, ettől félnek is sokszor, és inkább nem lépnek.) Szóval ha ennél lightosabb a te helyzeted, hiszen nem vertek, "csak" egyéb téren volt rossz, annak nincs úgymond elsőre bizonyítható jele sem.

Én is pszichológust ajánlanék.

2023. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek azért nem annyira beszédes tünetek, de ettől függetlenül lehet, hogy beszéltek ezekről a nagyszüleiddel. De kérdés, mit is láttak ennyiből.

Mást nagyon nehezen lehet, emiatt a gyámhivatal nem fog mindent felforgatni. De is elég homályosan fogalmazol - "idegileg gyötör ék"(sic!) - szóval nem tudom, hogyan várhattad, hogy egy tanár számára egyértelműbb kép rajzolódjék ki.

2023. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most minden egyébtöl eltekintve, a tanároknak nincs joga beavatkozni, sajnos
2023. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs nagyon eszköz a kezükben. Én gyerekként sose értettem hogy hagyja a többi ember hogy az alkoholista apám ver és bánt. Hát úgy hogy vagy észre sem veszik, ahogy megszorította a kezem és odamotyogta hogy otthon el fog verni, csak azt látták hogy kézenfogva megy velem én meg sírok. Hétköznapi jelenet.

Vagy aki tudta is, mit csináljon. Gyámügy nem emel ki senkit azért mert ráhúzott a gyereke fenekére. A verbális erőszaknak meg nyoma sincs.

Sajnos ez van. A gyerekeket nem védi túl sok minden. Mindenkinek joga van úgy nevelni a gyerekét ahogy akarja. Maximum akkor avatkoznak be ha már vér folyik, vagy túl késő.

2023. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem is feltétlen a tanár dolga.
2023. okt. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem realista oka is lehet. Ha ki akarnak emelni a csaladbol, olyan horrorba kerulsz allami gondozottkent, ahonnan nezve az elozo eleted kevesbe rossznak tunik.
2023. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!