Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülőkkel élek, és a...

Nagyszülőkkel élek, és a nagymamám demenciás. Mit lehetne tenni? Rossz hatással van a tanulmányi eredményemre, éjjel is sokszor felkelt, iskolaidő alatt is szorongásba vagyok, és nagyon negatívan hat rám az egész.

Figyelt kérdés
Sokszor van olyan, hogy kitalált történeteket mond rólam, ami számomra kellemetlen, negatív fényben tüntet fel. Utána nem győzök elnézéseket kérni, stb. Ez a gyerekkoromra is rossz hatással volt. Legtöbbször nem is ismer fel. Mit tegyek?
dec. 10. 17:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
Szüleiddel mi van? Nagyszüleid a gyámjaid vagy miért náluk élsz?
dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
betöltöttem a 18-at. inkább nem írom le az első kérdésedre a választ
dec. 10. 22:42
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Én alapvetően sajnálom a helyzeted, feltételezem szüleid meghaltak vagy le se szarnak, bár nem tudom miért nem lehet egy rövid hátteret írni, mert akkor a válaszolók nem adnak olyan tanácsokat, amit a szüleidre vonatkoznak. Nagykorú vagy, nagyanyád gondolom nem 1 hete demens, bármilyen nehéz is, de kell legyen B terved ha meg van az érettségid. Van saját szobád? Éjszakára be tudod zárni az ajtót, ennyit tehetsz, illetve nagypapáddal meg kell beszélni, ohgy ez így nem jó, hogy nagymamamád éjjel mászkál, el is eshet stb. Orvossal is egyeztetni kell ezt, lehet éjszakára enyhe nyugtató vagy altató segítene. Ápoló, bentlakásos intézmény ha már ennyire rossz a helyzet? Gondolom anyagi okokból nem jöhet szóba, de várólistára kellene vetetni, mert ha te dolgozni kezdesz és elköltözöl, akkor nagypapád nem fogja bírni egyedül, főleg, hogy ez csak egyre roszabb lesz sajnos. :(
dec. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
van, de nem zárható. többször volt alkalom rá, hogy arra ébredek fel, hogy mellettem énekel a mama az ágyban, vagy a sötét szobámban kotorászik.
dec. 10. 23:08
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Vegyél egy reteszt és szereld fel. De ez tényleg veszélyes ha éjszaka mászkál, egy combnyaktörés sokszor végzetes idős korban. Orvosával egyeztessetek erről.
dec. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Átérzem... nálunk az otthon jelentette a megoldást. Addig teljesen káosz volt az életünk, de hát ez van.


Apám vállalta a gondozását, én meg alkalmazkodok, akkor is, ha ez azt jelenti, hogy semmit nem alszunk éjjel, mert nagyapám épp töri a konyhát.

dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
En is raknek egy zarat az ajtora legalabb aludni tudj nyugodtan🙂 nalunk is megy a sotetbe botorkalas meg hajnalba 8 szor felkeles de legalabb meg csendbe csinalja mama😂
dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%

Semmit. Beteg ember. Nem kell győzni elnézést kérni, sőt elnézést se kell kérni. Miért kérsz elnézést, azért, mert valaki beteg? Mond meg, hogy demens.



Az éjjeli felkeltés elég szívás, de emiatt nincs okod stresszre. Azt magadnak generálod. Semmi problémát nem írtál, csak hogy éjszaka fel vagy keltve. Engedd el ezt az egészet. Egy beteg ember, de úgy viselkedsz, mintha valaki a legmélyebb titkaidat mesélné a kiszemeltednek, közben idegeneknek mond olyat, ami sose történt. Erősen javaslom, hogy meditálj többet, nézz magadba és láss rá, mi fontos neked igazán. A szégyen az, amit magadhoz akarsz húzni, amihez semmi közöd, vagy a törődés a beteg nagyszülőd felé?

dec. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!