Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen feladatot, játékot...

Milyen feladatot, játékot lehetne adni közel 90 éves nagymamának?

Figyelt kérdés
Lebetegedett és nem mehet haza, az egyik lányánál van. Hamarosan idősek otthonába kerül. Nem érdekli a TV, az újság sem. Egész nap csak üldögél. Mivel mi is távol vagyunk, ritkán tudunk menni. Arra gondoltam csak lehetne találni valami szórakoztató egyszerű feladatot vagy játékot, ami örömmel töltené el és hasznosnak érezhetné magát.

dec. 28. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rádió? (ha nem hall nagyot)
dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tökéletesen hall. :) Rákérdezek, hogy szeretné-e.

Köszönöm a tippet, bár ez is passzív dolog.

dec. 28. 09:50
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Esetleg meg lehetne kérni, hogy főzéshez a zöldséget, krumplit pucolja meg, ez mindig az ő feladata lenne. Takarításnál a dísztárgyakat odapakolni neki, hogy ő törölje le. Ha ezekez meg tudja még csinálni, akkor talán szívesen teszi. Mindenki szereti hasznosnak érezni magát.


Bár lehet, hogy depressziós, ha semmi nem érdekli, vagy a figyelme már töredezett.

dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rejtvénykönyv esetleg?
dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
100%
Látása milyen? Rejtvény, sudoku, vagy van sok logikai játék is, ami kifejezetten jó agytornáztató. De sima könyvek regények vagy kézimunka, ha szeret pl. hímezni, horgolni vagy ilyesmi. Számfestő is nagy sláger most ha kedvére való a rajzolás, festés.
dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kötögetni vagy ilyesmi?
dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem annyira rossz a látása, de a kézimunkához sajnos nem elég jó. Mondjuk a kötés az nem olyan apró, az jó lehetne, meg a színezés is szuper ötlet!


Én biztosan bevonnám a főzésbe is, de az nem rajtam áll. Igazad van #3! Nem tudom miért pontoztak le, jókat írtál. Sajnos depressziós a nagyi. Ki ne lenne az ilyen helyzetben? Ezt ellensúlyozandó adtatok szuper ötleteket.


Hálásan köszönöm mindenki válaszát!

dec. 29. 07:52
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Most mesélte ismerősöm, hogy karácsonyra hangoskönyveket vettek a mamának, azokat a regényeket, amiket fiatalabb korában nagyon szeretett de sajnos már nem lát jól, ezért nem tudja olvasni. Ez is jó lehetne szerintem, bár inkább passzív dolog. Másik ismerősöm dédije meg puzzle-ozik.
dec. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
videójáték pl. mario
jan. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!