Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamának fizetni a gyerekfe...

Nagymamának fizetni a gyerekfelügyeletért?

Figyelt kérdés

Másképp nem tudjuk megoldani a kislányom felügyeletét, így nyáron évek óta ugyanaz a bébiszitter vigyáz rá, több hetet, természetesen pénzért.


Anyósom évek óta nem dolgozik, ez miatt nem felhőtlen a viszonyunk, de elvagyunk.

Most felajánlotta, hogy most először vigyáz egy hetet a lányunkra. Ok, örültünk, gyerek szívesen ment.

Mivel tudjuk hogy nem sok a bevétele, így úgy vittük oda a gyereket hogy bevásároltunk-zöldség, gyümi, felvágott, hús, joghurt, fagyi, szóval ne legyen neki ez plusz kiadás.


El is telt a hét, gyereket hazahoztuk, és most mondja a férjem, hogy az anyja várja a pénzt amit a bébiszitternek fizettünk volna. Mert ezen a héten is a bébiszitterrel lett volna, szóval a pénz bele volt kalkulálva.

Csak nekem ez így fura. Férjem azt mondja a békesség kedvéért fizessük ki, de nekem ezzel olyan ellenérzésem van.

Ti mit gondoltok, vagy másnál ez hogy van?



2022. aug. 18. 09:54
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
91%
Alapvetően egy nagyszülő azért foglalkozik az unokájával mert szereti. Meg szerintem is szép gesztus volt tőletek, hogy bevásároltatok neki. De én emiatt nem adnék neki pénzt.
2022. aug. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
24%
Ha kéri a pénzt oda kell adni.
2022. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
97%
Megköszönném a segítőszándékát! Egyetlen alkalommal ezt benyelném tanulópénzként, annak ellenére, hogy a jelenlegi szituban nem voltak lefektetve szabályok. Bár megjegyezném elég g.ci dolog így a segítséget segítségnek hívni. Ezt követően jelezném felé, hogy a jövőben hasonló akciókra nem tartunk igényt és inkább "idegennek" adom a pénzem, mint neki.
2022. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
24%
Kifizetném, aztán ha megfelelőnek tartom az anyosomat mint bébiszittert, akkor ugyanúgy felkérném máskor is és fizetnék neki rendesen, ha még nem volt megfelelő, akkor elmomdanam, hogy egyszeri alkalom volt és ennyi,
2022. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
87%

Nagy büdös lófszt a seggébe.

Én semmit nem fizetnék. De zsebre se tenné amit kapna tőlem.

Ne nézze a gyerekemet pénzszerzési lehetőségnek.

Ha szüksége van pénzre menjen dolgozni, vagy nyissa ki a száját és szóljon.

De azért ne vállalja el a gyerekem, hogy utána tartja a kezét amikor ráadásul be is vásároltál..

Szégyelje magát.

2022. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
58%
Mert ha q bébiszitter vigyázott volna a gyerekre, akkor az vásárolt volna be????!
2022. aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
65%
Kedves 6os látszik milyen korlátolt az értelmi szinted. Feleslegesen vásárolt be az ottlétre plusz még pénzt is kér. Valószínűleg nemcsak a gyereknek vásároltak. #3
2022. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
93%

Az korrekt lenne hogy áll oda költségeit, de én azt feltételezem, egy nagyszülő alapból szeretne az unokáival időt tölteni.

Ha nem, akkor nem viszem oda.

2022. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Nem, mondjuk ezt előre tényleg nem tisztáztuk, de azért mert nekem eszembe sem jutott, hogy neki fizessünk ezért, pláne hogy nem mi kértük, ő ajánlotta.


Hát az a baj, hogy máskor pénzért inkább a bébiszitter, mert vele mennek játszótérre, strandra, moziba, ide oda,sokat bohóckodnak

A mamával meg inkább csak tv-tek meg számítógépeztek egyszer voltak biciklizni, meg a pékségbe sétáltak le minden nap.

2022. aug. 18. 10:15
 10/59 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 7, az én értelmi szintemmel a vilagon semmi baj nincsen. Tudod minden értelmes ember bevasarol a gyerek részére, ha azt valaki másra bízza. Tehát a te ráadásul be is vasaroltal kommented egy makszemnyit baromság, hogy finoman fogalmazzak
2022. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!