Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kegyetlen volnék a nagyszülőkkel?

Kegyetlen volnék a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Ma nagy kimerültségem határán szóvá tettem többszöri alkalom után, hogy a 6 hónapos kisfiam ne egész nap kézben legyen. Igazából az van, hogy ha elmegyünk hozzájuk akkor kiveszem a babámat a bébihordóból és onnantól kezdve nyomorgatják a gyereket, amíg el nem megyünk. Mondjuk odaérünk ebédre, akkor este 6-ig kézben van. Puszilgatják, ölelgetik, csókolgatják. Megértem szeretik. Szóltam, hogy ez nem jó a gyereknek, kicsit rakják le a szőnyegre hadd mászkáljon, mert látszott is rajta, hogy ingerült meg menne lefelé. Addig is foglalkozhatnak az 5 éves lányommal… de ő most nagyon jegelve van számukra. Mikor kicsi baba volt a lányom, ugyanez volt akkor, most pedig már hirtelen semmi… a lányunk rajtunk veri le a féltékenységet,mivel várja hogy legyen vele is foglalkozva, legyen mama meg papa.

Szóval mondva lett, és felháborodtak hogy márpedig ők nem tudnak egyszerre két gyerekkel foglalkozni, mekkora kegyetlen vagyok, hogy nem akarom hogy nyomorgassák és kíváncsiak lesznek hogy én milyen leszek az unokáimmal…

Nem foglalkoztak a kérésemmel, nyomorgatták tovább.

Ebből pedig vita lett, amire nem vagyunk büszke.. mert tudom h nagyon boldogok a fiam miatt, de valahogy úgy érzem csak addig tutujgatják így amíg ennyire öntudatlan szegény… tényleg kegyetlen vagyok és ezt csak úgy le kell nyelni?



#baba #nagyszülő #Kézben van
jan. 6. 18:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
szerintem igazad van. mindket unokaval kene foglalkozni, ez igy nem jo hogy csak az van a kozeppontban aki kisebb es “aranyosabb” ugymond. Tegyek le a szonyegre egy ido utan es lehet a kislanyoddal is foglalkozni.
jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
6%
Ugye, nem a te szüleidről van szó?
jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
7%
2-es, nyilván. Nem vetted még észre, hogy anyuka szülei sosem rosszak, csak apukáé😙😚😚😚
jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
#2: én teljesen nyugodtan megmondanám ezt a saját anyámnak is. A kicsinek sem jó, hogy egész nap kézben van, teljesen jogos felvetés a kérdező részéről.
jan. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen mindegy, kinek a szülei, ez így igazságtalan a nagyobbik gyerek számára, a kicsinek pedig tényleg szenvedés az állandó nyúzás.

Nyugodtan vedd ki a kezükből a kicsit és tedd le a szőnyegre, és mondd is mellé, hogy most már szeretne mászkálni, felfedezni. Addig is, mivel "nem tudnak egyszerre két gyerekkel foglalkozni", foglalkozhatnak a másik unokájukkal, aki már nagyon várja, hogy őt is észrevegye a mama meg a papa.

Ha pedig továbbra is így viselkednek, akkor rövidre kell fogni a látogatásokat.

jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Az én szüleim…
jan. 6. 18:37
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem igazságos az 5 évessel szemben, aki már pontosan érti, hogy a pici miatt néznek át rajta. Ez főleg úgy fájó, hogy eddig őt szeretgették ilyen hévvel. A babának se jó, ha nyomorgatják folyton. Aztán amikor már ki tudja fejezni, hogy nem jó neki, engedjék el, ki lesz a hibás? A szülő, aki belenevelte. Rajta is át lehet nézni, mert eltolta magától a nagyszülőket, nem szereti őket...

Az ilyen túltolt lelkesedés sosem jó, inkább lépj közbe, de ne egnedd így maradni.

jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%
Nagyjából ekkora a kisebbik fiam, a nagy pedig 3.5 éves, én ezt úgy oldom meg, hogy kiveszem a kezükből és lerakom a szőnyegre, nem kérem, nem kérdezem, határozottan odamegyek és pont... Ha nem tetszik, akkor hazamegyünk... Mi amúgy sem maradunk ilyen sokáig, mert a kicsi kifárad, aludni akar nyugiban. Az elsőnél rajtam is megpróbáltak átnézni, már ott is folyton vita volt, én is megkaptam, hogy oh majd ha unokám lesz, megtudom, persze meg, hogy hogy kell tiszteletben tartani a gyerek szüleit, azt fogom megtudni. Előtte azt hajtották, hogy majd ha több gyerekem lesz, megtudom, milyen nehéz (mondjuk ők nem tudom, honnan tudják, mikor a gyerekeiket folyton lepasszolták...)
jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ebédtől 6-ig ott maradni. Senki nem élvezi. Valójában még a szüleid sem.
jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk ugyan ez volt, kezdve a megkülönböztetés köztem és nővérem között.

Aztán nővérem fia és köztem, most meg az én 3 gyermekem között.


Mindig lesz egy kedvenc és egy elhanyagolt gyerek.

jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!