Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mivel jár ha vkit gondnokság...

Mivel jár ha vkit gondnokság alá helyeznek? Ki lesz a gondnok annak miket kell segítenie?igenyelhető erre támogatás?

Figyelt kérdés

Nagyimnak semmi rokona nincs csak mi az unokák. Abból egyikünk messze van én élek mellette.

Viszont én éjjel nappal dolgozom..

De szólt a körzeti orvosa hogy demens ónálló eletre alkalmatlan, gondnokság alá kell helyezni.

Én meg azt sem tudom az mi.



jan. 12. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében azt jelenti, hogy a gondnokság jellegétől függően - korlátozó vagy kizáró - korlátozottan tehet jognyilatkozatokat, vagy semmilyen jognyilatkozatot nem tehet.

Akit gondnokság alá helyeznek, az általa - a gondnokság alá helyezés megtörténte után - aláírt papírok, jognyilatkozatok semmisek.

Hány éves vagy te? 18 év felett lehet valaki gondnok, alatta legfeljebb a szüleid jöhetnének szóba, róluk viszont nem írtál semmit.

jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, ez egy eljárás, aminek van egy bizonyos időtartama, nem úgy megy csak, hogy puff, valaki ezt kimondja.
jan. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a családból senki nem tudja/akarja vállalni a gondnok szerepét, akkor a gyámhivatal kijelöl egy hivatásos gondnokot.
jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az elég meredek ha a körzeti doki ezt így eldöntötte, ugyanis ő max továbbküldheti kivizsgálásra.
jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Vizsgálatok alatt is van. Jelenleg kórházban.

De a hivatásos gondnok mit csinál? És hogyan lehet ellenörizni a tevékenységét?

jan. 12. 09:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is gondolkodtunk ilyenen, de rohadt nagy macera már maga a gondnokság alá helyezés is, az meg hogy utána minden fillérrel el kell számolni a hatóságok felé és a gondviselőre hárul minden nyavaja, egyszerűen nem érte meg. Mivel amúgy se tudtak a nagyszülők kimenni se a házból, lényegében csak vegetatív éltet éltek, így igazából nem is tudtak volna semmi olyan galibát okozni, aminek a megelőzése esetleg célja lehetne egy ilyen gondnokság alá helyezésnek. Az más kérdés, hogy ilyenkor reggel-délben-este ott kell lennie valakinek, aki felügyel rájuk és segíti az életüket. Mi 7 évig csináltuk.
jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk az elég meredek ha a körzeti doki ezt így eldöntötte, ugyanis ő max továbbküldheti kivizsgálásra."


Esetleg látott már demens pácienst, és a nagyi olyasmit produkált, ami alapján nem nehéz ezt kijelenteni.

jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha önálló életre alkalmatlan, nem fogják hazaengedni a kórházból. Intézni kell neki szociális otthont vagy demenseket fogadó idősotthont.

Ilyenkor általában SOS felveszik, ha egyedül él. Mivel nem tehetik ki a ház elé, ha a vizsgálatok alapján diagnózist kap, hogy önmaga ellátására képtelen.

jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem kell érte menni a korházba a munka közepén munkahelyről..
jan. 12. 10:32
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#8 Nehogy azt hidd! Ha van bejelentett lakcíme, és nem mondta ki a bíróság, hogy cselekvőképtelen, simán kiteszik, hiába van papírja, diagnózisa a demenciáról. Anyósomat (közepsúlyos demensként diagnosztizálták) heti 3-4 alkalommal vitték be mert elesett, onnan tovább a pszichiátriára, mert rájöttek, hogy demens, majd másnap haza. Volt, hogy reggel hazavitték, délután már vitték is vissza. Mindeközben folyamatban volt a gondnokság alá vétele. Azt nem látták indokoltnak, hogy sos, átmeneti gondnokot rendeljenek ki mellé. 1,5 év múlva, mikor meghalt, még mindig nem mondták ki róla, hogy cselekvőképtelen, pedig addigra 3* megjárta a zártosztályt is...
jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!