Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos a testvérem viselkedése?

Jogos a testvérem viselkedése?

Figyelt kérdés
Anyukámat 2 éve demencia miatt gyámság alá helyeztük, a bátyám lett a gyámja. Nagy nehezen én és a férjem protekcióval be tudtuk tenni egy szociba. Mivel a nyugdíjából csak 80% vonható le az intézmény díjára, így ki kellett volna egészíteni, de végül méltányossági alapon, a többit az önkormányzat állja. 130 vagy 140 ezer a nyugdíja, persze én ezt se tudom pontosan, mert a testvérem nem közölte soha. Na most a megmaradó pénzt, azt a tesóm kapja, és biztos hogy nem költ anyura 30 ezret. Nem tartozik felém mint egyetlen testvér felé valamilyen el számolással? Nem tartom ezt így fairnrk, sokszor saját pénzemen veszek anyunak ruhát, cipőt, miközben szerintem fele a megmaradó összegnek nekem járna. Nem nagy összeg, de legalább nem a sajátomat kellene költeni.

2023. okt. 28. 16:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

"miközben szerintem fele a megmaradó összegnek nekem járna"


Édesanyád meghalt? Vagy mégis miért "járna" neked utána bármilyen pénz fele?

Nem, nem jár neked semmi, viszont anyukátok minden költségét neki kellene állnia, abból az összegből.

Ha ennyire problémának érzed, hogy veszel időnként édesanyádnak ruhát és cipőt (nem hiszem, hogy egy idős asszony rendszeresen kinövi a ruháit, szóval nem tudom, miért kellene "sokszor" ruhát venni neki) szóval ha ekkora gond neked, akkor ne vegyél anyukádnak semmit.

2023. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen jogos a felvetésed!

Először is kérjél a testvéredtől tételes elszámolást, mennyit költött havonta anyukádra. Utána pedig kérdés: ha maradt pénz, az hol van? Annak ui. egy külön bankszámlán lenne a helye, amit anyukád halála után a temetés költségére lehetne fordítani, ill. ha maradna, akkor a hagyatéki eljárás során az örökösök között szétosztani (gondolom te és bátyád örököltök fele-fele arányban).

Ha pedig te vennél anyukádnak ruhát, cipőt, akkor értelemszerűen ennek árát adja meg abból a pénzből a bátyád. Ha túllépitek anyukátok pénzét, akkor mondjuk legyél annyira nagyvonalú, hogy a maradékot nem felezed, hanem kifizeted te magad. Vagy menjetek közösen vásárolni a bátyáddal, és akkor ő fizessen abból a pénzből.

Igazából a gyámnak kötelessége lenne figyelni arra is, hogy anyukádnak cipőre lenne szüksége és neki kéne ezt intéznie. Csak gondolom, ő elnézné, ahogy lerohad a régi cipő anyukád lábáról, de nem venne újat neki.


Magánvéleményem: holtbiztos, hogy a bátyád átver és elteszi magának ezt a pénzt. Aki korrekt, az eleve megmondaná, mire, mennyit költ, kéretlenül is küldené hó végén az elszámolást róla, olyan bankszámlát nyitna, amiről te is tudsz, és még ő mondaná, hogy ha anyukádnak szüksége van valamire, és megveszed, szóljál, és utalja neked azt a pénzt.


A bátyád ezzel szemben sumákol.

2023. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Amit a második válaszoló írt, hogy elszámoltok, együtt vásároltok, akár működhet is. De nyilván ehhez mindenkinek nyitottnak kell rá lenni.

A temetést ki fogja fizetni? Ha esetleg csak a bátyád akkor felesleges ezen rugóznod, hogy az a 30ezer hova megy.

2023. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Mégis milyen gyakran kell neki ruhát venni? Ha valamire kell pénz, beszéld meg vele, de neked csak úgy pénz nem jár, ha már ő vállalta a gondnokságot.
2023. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem
2023. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
A fentmaradó összeg is az övé, nem a tiéd, nem a bátyádé. De mivel a bátyád a gondnoka ő felel a pénzügyeiért, a 30ezer meg manapság aprópénz szinte, egy otthonban élőre is simán elmegy annyi. Tisztálkodószerek, kis nasi, akármi. Sőt, még akár több is, mert azért egy ilyen kategóriájú otthon nem épp luxus környezet, rengeteg mindent kell bevinni neki.
2023. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Az a gyanúm, hogy a kérdező başzott megkérdezni a testvérét, hogy a fennmaradó összeggel mi történik, helyette fabulál baromságokat, hogy a tesó nem az anyjára költi. Egy idős nőnek biztos hetente kell új ruha, meg cipő, hagyjad már a hülyeségeidet. Egyébként is a tesód a gondnoka, tehát ő felel anyátok pénzügyeiért, sőt be se kell neked róla számolnia, mert neked semmi közöd ahhoz a pénzhez.
2023. okt. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Egy otthonban élő idősnek nem nagyon kell ruhát meg cipőt venni.

Az viszont nem derült ki, hogy a nyugdíjból vont díj fedezi-e a gyógyszereit, a ruhák mosását, esetleg van-e időnként fodrász, pedikűrös.

2023. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

#8: meg borítékban 5-10 ezres a fürdetésért, extra figyelemért, egy csomag kávé vagy ajándékcsomag az ápolóknak stb.

A Kérdező nem nagyon van képben, mire tud elmenni havonta 30 ezer.

2023. okt. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A kérdező képben van hogy mire kell pénz,mivel rendszeresen látogatja az anyját,és mint említettem,mi tudtuk elintézni a be kerülését is,mivel

a kedves tetsvérem és élettársa egy pszchiátriai intézménybe

akarta be tenni,ami ráadásul jó messze is lett volna.

Tudom hogy kéthavonta 10 e ft-ot kell beadni fofdrászra,körmösre stb.

Nem mondtam hogy hetente kell ruhát venni neki,de amikor be került

akkor látszódott hogy igazán mikre van szüksége.És most fordult

hidegebbre az idő,tehát most van megint ruhaváltás.

Azért is idegesít ez a hozzállás a részéről,mert most is saját

pénzből vettem neki pár pulóvert,meg melegítő alsót, miközben

erre talán jutna keret anyu pénzéből is.De itt is csak a rosszindulat

ami megy,tisztelet a kivételnek.

2023. okt. 30. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!